Skocz do zawartości

Zakup kina domowego


juniaq

Recommended Posts

Witam, zastanawiam się nad zakupieniem kina domowego i teraz mam dylemat:
telewizor na którym będą odtwarzane filmy (dvd, divx, telewizja z cyfry+ ?) to (mam zamiar taki kupić, chyba ze jest coś lepszego w tej cenie ?? 40 cali ??):
http://www.rtvmedia.pl/product.php?categor...sung%20LE40M87B
a do tego zastanawiam się nad zestawem:
http://www.samsung.com/pl/consumer/detail/...cd=HT-Z310R/EDC
1. Czy to jest dobry wybór ??
2. Czy skalowanie w takim dvd do jakości 1080p rzeczywiste wygląda ładnie czy to jest kiszka i lepiej kupić normalne dvd z wyjściem hdmi ??
3. Czy te głośniki podłączane na bluetooth to dobry pomysł ?? (potrzebuje mieć tylne głośniki bezprzewodowo podłączone, wiem ze trzeba dokupić bezprzewodowy moduł)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem audiofilem icon_smile.gif, jestem ciekawy tylko czy dvd z funkcja skalowania daje naprawdę dobry obraz i czy wszystko się będzie trzymało kupy ?? czy obraz będzie się składał z samych pikseli a dźwięk będzie leciał z opóźnieniem w stosunku do obrazu icon_smile.gif. Bo nie wiem czy to tylko chwyt marketingowy jest to skalowanie ?? do 1080p czy rzeczywiste jakość jest w miarę dobra ??.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
System stylowy, pasuje do telewizora jak najbardziej, jest przynajmniej pewność że będziesz miał obraz. Musisz pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy. Jeżeli chodzi o sygnał z DVD-Video, to lepiej dla niego jeżeli wychodzi on z odtwarzacza w swojej natywnej rozdzielczości 720x576. Telewizor posiada swój skaler, w tym wypadku może być taki sam lub nawet lepszy niż w odtwarzaczu, który i tak podniesie ten sygnał do 1920x1080. Po co robić tę samą czynność dwa razy? Ze zwiększeniem informacji przepływających przez ten kabelek, zwiększają się też zniekształcenia (Jitter). Głośniki "bezprzewodowe", naprawdę takimi nie są, muszą być jakoś zasilane. Sygnał to jedno, ale w głośnikach musi być wzmacniacz lub jak nazwałeś ,moduł, podłączony najnormalniej do gniazdka prądowego. Jeżeli jak piszesz nie jesteś Audio czy też Videofilem, a pomieszczenie w którym ma to wszystko stać nie jest większe niż 20 m2, Powinieneś być zadowolony z "efektów" działania zestawu (mam podobny system tylko LG). Do słuchania muzyki, jakkolwiek, to to się nie nadaje.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!
Telewizor posiada taką rozdzielczość, więc każdy sygnał jaki dostaje podnosi do tej rozdzielczości. Stąd te różnice, słaby sygnał np. telewizji analogowej (SD) też podniesie, ale efekty mogą być różne. niektórym telewizorom wychodzi to lepiej innym gorzej. Opieram swą wiedzę na przykładzie LCD Sony 40 cali, nie znalazłem w "menu" możliwości zmiany rozdzielczości panelu.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...