Skocz do zawartości

Nagrywarka DVD z HDD - proszę o radę...


Mr_Hide

Recommended Posts

Witam.
Zamierzam kupić nagrywarkę w celu nagrywania filmów z TV (kineskopowy) podczas mojej nieobecności lub podczas snu.
Najchętniej z HDD. Opcja odtwarzania płyt jest mniej istotna.
Budźet skromny (kilkaset zł; im mniej, ty,m lepiej - ale bez skąpstwa icon_wink.gif)

Proszę o podpowiedź, na co zwrócić uwagę i co wybrać.
Zależy mi na:
- HDD
- opcji przegrywania z HDD na DVD (najlepiej: również na odwrót) nagranych filmów
- opcja: wbudowany tuner TV
- kompatybilność nagrań z innymi napędami (słyszałem, że różnie to bywa...)
- cichej pracy
- opcji "EasyLink" (TV to ma)
- możliwości edycji (łączenie, dzielenie, eliminacja reklam;
a propos: czy takie nagrywarki potrafią opuszczać reklamy w trakcie filmu?).

Czy np. sensowny jest taki sprzęt?

Czy opcja "EasyLink" powoduje włączenie obiornika TV podczas nagrywania, czy tylko uruchamia nagrywarkę?
Czy jest sens kupować nagrywarkę bez HDD?
Czy - w dobie ciągłego postępu - jest sens inwestować w drogi sprzęt?

Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.

Pozdrawiam @ll! icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Jak się dobrze orientuje, telewizor nie musi być włączony podczas nagrywania. Nagrywarki posiadają własne tunery TV i działają niezależnie od odbiornika, nie ma znaczenia z jakim telewizorem współpracuje nagrywarka, która powinna być z twardym dyskiem z prostej przyczyny: nagrywasz-kasujesz, kasujesz-nagrywasz ile chcesz i kiedy chcesz. starsze modele LG typu Multi, kosztują już poniżej 1000 zł
http://www.euro.com.pl/nagrywarki-dvd/opis-lg-rh256.bhtml
http://www.euro.com.pl/nagrywarki-dvd/opis-lg-rh188.bhtml
http://www.euro.com.pl/nagrywarki-dvd/opis...dvd-hr753.bhtml
Ciągły postęp w przypadku BD, kosztuje od 60 do 90 zł za czystą płytę, stacjonarnych nagrywarek chyba jeszcze nie ma i taki stan rzeczy potrwa jeszcze trochę.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Funkcja "EasyLink" ,jesli chcesz z niej korzystać musisz kupić nagrywarkę tego samego producenta co telewizor.


Dzięki za info.
Przejrzałem troche Sieć i widzę, że nagrywarki Philips (taki mam TV) nie cieszą się dużym uznaniem. Raczej więc nie kupię (chyba, że ktoś mnie przekona:)).

Zastanawiam się m.in. nad:
LG RH278H (lub podobne LG)Panasonic (mogłaby być tańsza... icon_sad.gif)
EasyTouch ET-610 (budżetowa icon_smile.gif, ale chyba słabsza)
no i jeszcze np. taka bez HDD: Samsung DVD R150

Nagrywarki się "starzeją" - czy warto kupić model zaawansowany (np. powyższego Panasonica) do telewizora CRT już teraz, skoro pewnie za jakiś czas wymienię go na "wściekłokrystaliczny" ?

Czy korzystacie z funkcji texTView (mam takie coś w TV)? Czy ta funkcja uruchamia każdy sprzęt, który ma texTViewLink?
Jeśli piszę coś niekompetentnego, to wybaczcie. Zielony (jeszcze) w tej branży jestem... icon_wink.gif

Z góry dziękuję za każdą pomoc i podpowiedź.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!
Nie ma specjalnego znaczenia do czego podłączysz nagrywarkę jako odtwarzacz, telewizor sobie poradzi ze skalowaniem materiału do natywnej rozdzielczości. Co do sprzętu, radził bym LG, przynajmniej będziesz miał pewność że nagrasz na każdej płycie (Panas ma focha na niektóre formaty np. +R, +RW). Co do reszty, to nie mam pojęcia o co chodzi.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o "wybredność" płyt, to również w nagrywarkach SONY jest dobrze.
Co do funkcji - u mnie najczęściej przydają się funkcje edycyjne (wycinanie reklam i zapowiedzi w czasie filmu, przed jego rozpoczęciem i po...).
Do tego fajnie, jak pilot nagrywarki może obsłużyć TV innych firm.
HDD to minimum 160GB, przynajmniej 4 różne prędkości nagrywania.
Ze złączy przyda się na przyszłość HDMI oraz możliwość skalowania do 1080p (część modeli ma tylko do 1080i - a sama literka jest dość mała i można się pomylić...

Wg mnie zakup nagrywarki bez HDD jest bez sensu - nawet, jeśli kosztuje ona 200zł. Zawsze lepiej dopłacić i kupić np. za 400 zł coś firmowego na końcówce gwarancji.
A jeszcze lepiej coś nowszego i z większym HDD, mając 600zł już można zacząć szukać czegoś ciekawego... icon_lol.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Ja mam Panasonic DMR-EH67.
Jeśli chodzi o płyty to faktycznie jest wybredna ale ma 2 zalety: czyta płyty DVD-audio oraz DVD-RAM.
Jakość obrazu super, dodatkowo posiada wyjście HDMI ale jeszcze go nie testowałem.
Oprócz tego czyta pliki jpg z kart SD.
Polecam nagrywarki tej firmy.Jak na razie nie ma z nią żadnych problemów....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...