Skocz do zawartości

Porady dla nowicjusza :)


Santana

Recommended Posts

Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc witam i pozdrawiam serdecznie wszystkich jego użytkowników.

Chciałbym prosić kogoś, kto zna się na sprzęcie o porady w kilku kwestiach. Podobno najlepiej zacząć od początku, więc tak zrobię. W tej chwili posiadam do słuchania muzyki (pierwotnie miało być głównie do gier i filmów) komputer ze zintegrowaną kartą muzyczną oraz zestawem 5.1 Logitech x-530. Sprzęt może nie powala, ale do codziennego słuchania jak dotychczas mi wystarczał icon_smile.gif Chciałbym jednak zmienić nieco jakość fal dźwiękowych raczących każdego dnia moje uszy icon_smile.gif
Posiadam w domu również sprzęt Technicsa (SA-GX170, SH-GE90, SL-PG360A i RS-BX601) i 2 kolumny Tonsil (chyba Scherzo 200)... Niestety nie jest to mój sprzęt, ale gra bez porównania lepiej niż moje 5.1 podpięte pod komputer. Szukam jakiegoś rozwiązania, które będzie możliwe do zrealizowania w moim niezbyt obszernym lokum, oraz da mi jakość dźwięku porównywalną z w/w zestawem Technicsa (nie wiem czy jest dobry, jestem laikiem w tych tematach, więc może mi się tylko wydawać, że Technics ładnie gra). Mój pokój ma bagatela niecałe 8 metrów kwadratowych... Zastanawiam się co będzie dla mnie lepsze: zakup dobrej karty muzycznej do komputera + wzmacniacz/amp (skłaniam się ku wzmacniaczowi) + zestaw stereo CZY osobny odtwarzacz CD (mile widziana opcja odtwarzania mp 3) + wzmacniacz/amp + Zestaw stereo? Nie znam się specjalnie na sprzęcie i nie wiem co w moim przypadku będzie korzystniejsze, liczę na liczne odpowiedzi i ewentualnie dalsze porady związane z wyborem konkretnego sprzętu icon_smile.gif Aha, moim zdaniem najlepszy sprzęt jaki posiadałem i posiadam nadal (jeśli chodzi o jakość dźwięku) to Creative Muvo T200 i Sony MDR-G52LP, za słuchawki sporo kieyś zapłaciłem, ale było warto icon_smile.gif

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj kolego , widze że pokoik masz mały więc w gre wydaje mi się wchodzą tylko kolumny podstawkowe , jaki masz budżet? tanie kolumny podstawkowe ma Heco z tego co pamiętam 399 zł , możesz też popatrzeć na JBL ma coś koło 500 zł jakieś monitory , moim zdaniem jako źródło powinien posłużyć ci komputer , lecz niech wypowiedzą sie inni , po pierwsze taniej a po 2 zaoszczędzisz troche miejsca którego i tak jest niewiele , a bym był zapomniał przy poszukiwaniu kolumn nie zwracaj czasami uwagi na VK czy audiomega , niesłyszałem kolumn tych firm ale każdy je odradza
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny podstawkowe też wydają mi się rozsądnym wyjściem, z uwagi na wspomniany przez Ciebie brak miejsca, chociaż na wzmacniacz by się troszke wolnej przestrzeni znalazło icon_wink.gif Może poleciłbyś jakąś konkretną kartę muzyczną skoro komputer miałby pozostać źródłem muzyki?

EDIT: jeśli chodzi o budżet, jeszcze nie został on sprecyzowany, ale za około miesiąc mam urodziny, a poza tym mój tata (właściciel wspomnianego Technicsa) bywa hojny jeśli chodzi o zakupy sprzętu grającego icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wszystkie mi się fajne wydają... I co najważniejsze wszystkie znajdują się w adekwatnym dla mnie przedziale cenowym. Która jest najlepsza jeśli chodzi o porównanie ceny do jakości? Ważną kwestią jest też dla mnie czy usłyszę znaczną różnicą (pozytywną) jeśli chodzi SOUND BLASTERA XTREME AUDIO w stosunku do dwóch pozostałych kart? Jeśli nie będę kupował odtwarzacza CD (bo przecież jako źródło posłuży mi pc) to mogę kupić droższą kartę, więc proszę o opinię, która jest najlepsza (za rozsądną cenę), ale jednocześnie nie chce jakiegoś audiofilskiego sprzętu, bo i tak nie usłyszę różnicy w porównaniu z niższymi modelami icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbig_m, skoro tak mówisz, pewnie masz rację Nie mogę stwierdzić czy różnica będzie dla mnie zauważalna - ze względu na mój brak doświadczenia. Sądzę, że ucho mam niezłe, słucham nie mniej niż 10-12 godzin dziennie (trochę destrukcyjne dla uszu, ale czego się nie robi dla świetnej muzyki icon_smile.gif ). Najlepsze na czym miałem okazję słuchać to segmentówka Denona z kolumnami podłogowymi bodajże Dali (u znajomego w komisie sprzętu audio). Różnicę pomiędzy takim sprzętem za kilka tysięcy, a jakąś tanią miniwieżą, czy nawet moim komputerem i głośnikami 5.1 dostrzegam wręcz kolosalną. Aczkolwiek, jeśli słuchałbym ze sprzętu z wysokiej półki i ze sprzętu z najwyższej półki (powiedzmy 5x droższego) to mógłbym tej różnicy pomiędzy nimi nie dostrzec. Zmierzam do tego, że skoro dla mojego ucha różnica między czymś dobrym a czymś bardzo dobrym będzie mała lub niedostrzegalna, nie ma sensu inwestować ogromnych sum pieniędzy icon_smile.gif Może mylę się w moim myśleniu, w końcu jestem laikiem w tych tematach i nie boję się do tego przyznać - dlatego liczę na pomoc ludzi z wiedzą, jakich mam nadzieję znaleźć wielu na tym forum icon_smile.gif Pozdrawiam.

EDIT: natknąłem się na to przed chwilą: http://allegro.pl/item393440694_extra_kolu...yne_tanio_.html co o tym sądzicie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pierwszy rzut oka pomyślałem że widziałem już gdzieś te kolumny i jednak pochodzą one od wieży , cena dość niska ale efektywność też nie jest porażająca , szukaj sprzętu z jak największą efektywnością , mnie doradzano aby szukać sprzętu z efektywnością ok 90 DB , poczytaj sobie o mocach , niektórzy piszą kosmiczne moce jednak to jest moc np. muzyczna czyli nie faktyczna , jest jeszcze RMS i znamionowa jak dobrze pamiętam , te kolumny furory nie zrobią ale mogły by być , ja bym sie zastanowił nad
Heco:
http://allegro.pl/item385259623_heco_victa..._836_11_31.html
może JBL ?:
http://allegro.pl/item396975406_mikolow_jb...isy_dealer.html
podobno te Eltaxy są dobre :
http://allegro.pl/item393009300_komplet_ko..._3_okazja_.html

naprawde jest tego troche , popatrz na firme Tannoy , chwalona firma , napisz czy chcesz sprzęt nowy/używany
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Przemysl_17! Najbardziej z tych mi się Heco spodobały... Jednak słyszałem opinię (być może nieprawdziwą) o kolumnach podstawkowych - jakoby miały one mieć słabsze (od kolumn podłogowych i zestawów 2.1 czy 5.1) pasmo przenoszenie jeśli chodzi o tony niskie... Jest w tym coś mądrego? Jeśli chodzi o kwestię sprzętu używanego - jak najbardziej. Mam zamiar odwiedzić sklep znajomego, być może zaoferuje mi on coś ciekawego, nowego lub używanego, w specjalnej cenie icon_wink.gif W domu mam jeszcze Scherzo 200 ale średnie to jest szczerze mówiąc... Na mocach się zbytnio nie znam, postaram się zmienić ten stan konsultując się z odpowiednimi osobami lub czytając coś mądrego na ten temat icon_smile.gif Przeczytałem też na tym forum temat związany z wyborem wzmacniacza albo amplitunera i sądzę, że raczej mi do komputera bardziej będzie odpowiadał wzmacniacz. Aha, jeszcze jedna kwestia - słyszałem, że nawet dobra karta muzyczna w pc nie zastąpi średniej klasy odtwarzacza CD... co o tym sądzicie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłeś te kolumny?
Cytat

Jednak słyszałem opinię (być może nieprawdziwą) o kolumnach podstawkowych - jakoby miały one mieć słabsze (od kolumn podłogowych i zestawów 2.1 czy 5.1) pasmo przenoszenie jeśli chodzi o tony niskie


niewiem , sam dopiero kompletuje zestaw stereo więc sie niewypowiadam , ale tak na logike to musi to być prawda że w podstawkowych nie ma tyle basu co w podłogówkach choć zależy to również od pomieszczenia w którym grają
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...