Skocz do zawartości

Co kupić?


Przemysl_17

Recommended Posts

Witam , na allegro gość wystawia powystawowe sprzęty , jakie kupić kolumny od niego? ma korzystne ceny oto jego przedmioty:
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?u...995&order=p myslałem o Quadral quintas 500 , tannoy m1 tylko czy tannoye wystarcza do 16m2 ? rock i techno słucham nie mam wzmacniacza jeszcze może warto dołożyć kasy do tannoy sensys? moge dać max 500 zł chyba że sie wstrzymać? co myślicie o tym?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Ceny atrakcyjne. Aż za atrakcyjne. Może to i powystawowy. Gość zaznacza, że wszystko może być spanachane. No chyba, że jesteś z Wawy to podskocz sobie tam i zobacz. Tylko pamiętaj o starym przysłowiu audiofilsko - zoologicznym, że "pies jak się śpieszył to mu ślepe wyszły" icon_mrgreen.gif W audio bezcenny jest własny słuch, spokój i zdrowy rozsądek. Dlatego nic nie doradzę w stosunku do jakiejkolwiek aukcji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy Pamiętać ze również jak każda firma nieudane produkty - obojętnie pod jakim względem ale nieprzechodzące właściwego testu produkcyjnego sa odsprzedawane lub puszczane jako drugi gatunek co w istocie moze byc kompletnie na poczatku nieodczuwalne oraz niezauważone.
Zawsze uważam - dwa tak jak było napisane powyzej sprzet powystawowy - niezawsze uzytkowany spokonie - wrecz przeciwnie nie raz widziałem w MM jak sprzedawca volume krecił w prawa strone ile sie da a kolumny łupały niemiłosiernie..powodując wrecz wyskakiwanie membran.

a po za tym taki opis widnieje na tego uzytkownika aukcjach:

UWAGA !!!

Sprzęt z ekspozycji, może nosić oznaki użytkowania, rysy itp. Zalecam odbiór osobisty (uprzednio umawiając się telefonicznie), aby na własne oczy się przekonać w jakim stanie jest sprzęt. Dla zainteresowanych osób, mogę sporządzić opis lub zrobić zdjęcia uwzględniające zalecenia kupującego na co zwrócić uwagę.


no to chyba sprawa wyjaśniona
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę lat temu kupowałem kolumny z tzw. "expozycji" miały mieć pęknięty jeden boczek z litego drewna /przyklejone z boku w celu dociążenia
kolumny i wyeliminowania wibracji ,kolumny Usher/ ale po dokładnych oględzinach podobny feler znalazłem też na drugiej kolumnie.
W efekcie z upustu 35% zrobił się upust 55%.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolumienki zakupione ;] oto link:
http://allegro.pl/item397186474_kolumny_ma...er_gratis_.html
spodobały mi sie , audiofilem nie jestem a szkoda mi 600 zł wydawać , tylko powiedzcie jaki kabel do tego kupić bo chyba nie daje sprzedawca , bo w tych sprawach to ja kompletnie zielony jestem ;/ pokój mam 16m2 myśle że dadzą sobie rade zresztą żadko słucham głośno muzyki

teraz doradźcie jaki wzmak do tego , tak do 350 zł max , kupi coś względnego ? co by z tym ładnie zagrało jak myślicie?
pzdr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemysl_17

Gratuluję zakupu ale od razu ostrzegam - nie śpiesz się. Bo widzę, że dostałeś speed-a jak diabli icon_smile.gif . Trzymaj się takiej kolejności:

- poczekaj aż Magnaty przyjdą;
- kup wzmacniacz obojętnie jakiej aby renomowanej marki np. Sony, Technics, Kenwood, Denon itp.itd;
- a jako, że wzmacniacz będziesz na bank kupował na Allegro to poczekaj aż przyjdzie i najpierw sprawdź czy to w ogóle gra i czy nie ma jakiegoś feleru;
- w międzyczasie możesz kupić kabelki głośnikowe. Jest tego na kilometry i trudno teraz doradzić jakie ale i tak zechcesz tanie to polecam właśnie tanie Supry lub
Real Cable albo najtańszego Monsterka. Zapłacisz wtedy od 10 do 20 zł za metr. Kup też sensownego interkonekta. Polecam zwykłego Prolinka za ok.59 - 64 zł.
Jest to bardzo dobry i niedoceniany przez audiofili kabelek.

No i jak już to wszystko zgromadzisz to wtedy będę ci życzył miłego słuchania. Tylko na spokojnie. Poszperaj na Allegro po wzmacniaczach i wklejaj linki do tych aukcji to postaramy się pomóc w wyborze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perkoz , dzięki za rady , mam pytanko do czego jest ten interkonekt? do podłączenia dvd ze wzmacniaczem? chodziło ci o coś takiego?:
http://allegro.pl/item392192902_interkonek..._15m.html#photo
kabel taki ?:
http://allegro.pl/item398759586_real_cable...kowy.html#photo
takie pytanie troche z głupia , za metr tego kabla 22 zł cena kup teraz to właśnie metr , a mi potrzebne będą 2 kable chyba nie ? to jak to kupić <hmmm>
jak narazie to na wzmacniacz kasy braknie , te kable sporo kosztują nie przewidywałem że aż tyle
ej trzeba jakieś końcówki zakupić do tych kabli jeszcze? nie mam pojęcia jak to popodłączać
panowie zaszła pomyłka ja nie mam wejścia coaxial w dvd , więc musze kupić optyczny kabelek ?
no więc gadałem z kolega i powiedział mi że niemusze kupować interkonekta tylko normalny 2xrca bo te coaxial i optyczne robią dzwięk przestrzenny co jest zbędne w stereo , co do wzmacniacza moją uwage szczególnie przyciągnęła firma Marantz Onkyo i Yamaha no i jeszcze Denonek , fajnie by było jak by był srebrny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemysl_17

Oj, paskudnie kombinujesz icon_confused.gif z tym Allegro. Wybacz ale muszę takie postępowanie bardzo ostro skrytykować bo sam jestem Allegrowiczem i bardzo nie lubię takich zachowań. Jeżeli się podjęło decyzję kupna i kliknęło się na "Kup teraz" to niestety jest to umowa handlowa i trzeba ją respektować. I nie ma na to tłumaczenia, że się wtapia więcej kasy bo do tej pory nie chciało się dokładnie poszperać po aukcjach. Zdrowy rozsądek jest w cenie. Ale w cenie jest też uczciwość. A tobie tej uczciwości zaczyna brakować. Sprzedający poniesie tak czy inaczej pewne koszty związane z prowizją na Allegro i dlatego twój tok myślenia jest wysoce nieuczciwym i nagannym. Dlatego dopóki nie zmienisz swojego postępowania nie oczekuj bynajmniej ode mnie jakichkolwiek dobrych porad w dziedzinie audio. Stanowimy na tym forum pewną elitę w swoim hobby i dlatego jestem pewny, że i inni koledzy zgodzą się ze mną i nie będą tolerowali takiego postępowania a tym bardziej nie będą udzielali porad w stylu "podpowiedzcie co zrobić aby nie złapać negatywa". Nie to Forum.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to może powiesz co mam kuźwa zrobić? nie wtopie kasy przecież a takie coś nigdy mi sie nie zdarzyło ciekawe jak ty byś postąpił , uwierz że od 3 tygodni wertowałem allegro i wydały mi sie tanie te kolumny , czasami popełniamy błędy , a uwierz że te 250 zł dla mnie to nie tak mało i z nieba mi nie spadła ta kasa , zresztą co ja sie tu będe tłumaczyć "Dlatego dopóki nie zmienisz swojego postępowania nie oczekuj bynajmniej ode mnie jakichkolwiek dobrych porad w dziedzinie audio" to co może mam kupić te kolumny i później żałować że tydzień roboty poszedł sie je***? jeszcze ostatecznej decyzji nie podjąłem , musze pogadać z bratem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perkoz_1 ma tu racje... stosowanie sie do jego myśli jest istotnym zrozumieniem co dla nas kupujacych jest wazne a co jest sprzymierzeńcem.
Pośpiech kupowanie na "łapu capu" to najgorsza opcja - chęć kupienia odrazu moze okazać sie, ze zakup bedzie chybiony a późniejsze plucie sobie w brode nic nie daje...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za podpowiedzi oraz za pouczające słowa krytyki , co do allegro przeprosiłem pana i zwróciłem prowizje jaką musieli by zapłacić,cóż chyba zakupie nowe kolumny i to w sklepie , nie mam zbytnio szczęścia do allegro . postanowiłem dołożyć 200 zł i kupuje albo Magnat monitor 880 albo Tonsil Fenix II , musze sie tylko udać do miasta na odsłuch i wybiorę jedne z wyżej wymienionych , tylko co z tymi kablami zrobić to nie mam pojęcia
mimo wszystko
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję podjęcia słusznej decyzji dotyczącej tej Twojej nieudanej transakcji na Allegro. A wracając do twojego pytania z poprzedniego postu to interkonekt nazywa się jeszcze inaczej 2 RCA - 2 RCA lub po naszemu 2x chinch. Służy do połączenia źródła ze wzmacniaczem. Jeżeli masz amplituner to możesz też odtwarzacz CD lub DVD podłączyć kablem cyfrowym, czyli albo koaksjalnym albo optycznym TOSLINK ( ToshibaLink). Jednak kable cyfrowe raczej są niemile widziane przez audiofilów w systemach stereo, choć uczone księgi mówią, że po koaksjalu otrzymujemy lepszy dźwięk niż przy połączeniu RCA. Jednak ja osobiście i z własnego doświadczenia tak nie uważam i dlatego inwestuję systematycznie w połączenie analogowe czyli RCA.

Co do kolumn to troszeczkę wyluzuj na spokojnie. Feniksy zagrają ci o kosmos lepiej niż te Magnaty. Na innym wątku pytasz się mnie Kody AV702 czy dobrze grają. Odpowiadam - bardzo dobrze i na 100 % lepiej niż te Magnaty i Feniksy. Są, jak na swoją cenę, tak dobre, że nie boją się absolutnie żadnego gatunku muzycznego.A jak dobrze poszukasz to kupisz je za mniej niż 400 zł. para. Nowe w sklepie kosztują ok.800 zł. Tak na szybko to masz linka:

- http://www.allegro.pl/item395332949_nowa_k..._fotoaudio.html

I nie masz w tym przypadku co się bać bo to są nowe i z gwarancją sklepową. Warto dać te 690 zeta. Nie pożałujesz.Zresztą poczytaj sobie test tych kolumn, który bardzo trafnie odzwierciedla możliwości i jakośc tych głośników:

- http://www.hi-fi.com.pl/testy_hifi_kolumny_txt.php4?id=43
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie tylko planuje , mam jak narazie 600 zł ale chyba poczekam jeszcze około miesiąca i kupie odrazu wzmacniacz + kable , będe miał podejrzewam troche ponad 1000 zł więc na koda + jakiś firmowy wzmacniacz i kable powinno wystarczyć , z allegro mam nauczkę że najgorszym doradcą w zakupie jest pośpiech

swoją drogą te Kody są dosyć tanie , albo ja nie umiem szukać albo niewiem zawsze na allegro stały za ponad 800 zł ostatnimi czasy , mam do Ciebie jeszcze pytanie , z czym Ci to gra? mnie sie podoba firma marantz o cos takiego by mi pasowało :
http://allegro.pl/item399125047_wzmacniacz...tan_.html#photo Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Marantz to wersja Special Edition, czyli zazwyczaj trochę lepiej grająca od zwykłej.
Szkoda, że jak to jest niestety często na Allegro - sprzęt jest bez pilota, a stwierdzenia typu "dokupisz pilota za parę złotych" to lekka bzdura: zazwyczaj trzeba dać około 50 zł, a za rzadsze modele nawet pod 100zł.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ten cytat to czysty przypadek , tak jakoś wyszło , co do pilotów to wiem że są drogie , kolega kupił amplituner Sony a sam pilot 100 zł jakoś kosztuje , kurcze chciałbym posłuchać zanim coś kupie tylko nie bardzo mam gdzie albo Mielec albo Tarnów albo Kraków z tym że do krakowa 100 km w jedną strone , apropo wzmacnaczy te Nad'y są rzeczywiście takie dobre jak ludzie mówią np 3020? to wygląda jak sprzęt z przed wojny ale podejrzewam że cokolwiek bym nie kupił to mnie "zatka" gdyż nie miałem z tym jeszcze większej styczności. Na allegro są jeszcze jakieś Eltax'y 400 za 599 zł ciekawe jak to gra , 2x niskotonowy o d=20 cm , ale i tak nie wykorzystam tego pewnie w 16m. w ciągu tygodnia bede miał wypłate to dokładnie określe za ile kupie te kolumny to coś wybierzemy osobiście podobają mi sie Kody, wydają sie być porządne i przynajmniej mam gwarancje 12mc
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

narazie tylko planuje , mam jak narazie 600 zł ale chyba poczekam jeszcze około miesiąca i kupie odrazu wzmacniacz + kable , będe miał podejrzewam troche ponad 1000 zł więc na koda + jakiś firmowy wzmacniacz i kable powinno wystarczyć , z allegro mam nauczkę że najgorszym doradcą w zakupie jest pośpiech

swoją drogą te Kody są dosyć tanie , albo ja nie umiem szukać albo niewiem zawsze na allegro stały za ponad 800 zł ostatnimi czasy , mam do Ciebie jeszcze pytanie , z czym Ci to gra? mnie sie podoba firma marantz o cos takiego by mi pasowało :
http://allegro.pl/item399125047_wzmacniacz...tan_.html#photo




Kolumny te grają u mnie z:

- 18-sto letnim CD Sony CDP 990 ( za 245,00 zł. kupiony na Allegro w stanie tzw.sklepowym)
- nowiutkim wzmacniaczem NAD C315BEE (1070,00 zł. prosto z salonu audio)
- kable głośnikowe Supra Classic 2x 2,5 mm ( 18,00 zł. za mb) lub od czasu do czasu InAkustik Black & White LS 1002 ( 80,00 zł. za mb)
- odtwarzacz ze wzmacniaczem spięty interkonektem InAkustik Black & White NF 102 Referentz ( 370,00 zł. komplet 0,6 m.)

i cały ten zestaw gra jak dla mnie wysoce satysfakcjonująco lub inaczej rewelacyjnie w stosunku do wydanych pieniędzy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze to sporo kasy wydałeś na to , powiedz ale tak szczerze , warto kupować wzmacniacz za tyle pieniędzy? miałeś jakieś inne ? czy od razu rzuciłeś się na "głęboką wode" ? fakt że nowy to nowy a jak używkę kupisz to nie wiadomo co kto z tym robił i czy czasem nie był rozbierany i naprawiany tak aby pochodził z 3 tyg i padł , chciałbym kupić coś co miał bym na kilka lat więc niewiem czy kupno używanego wzmacniacza ma jakiś sens

oto co przeczytałem w opiniach o koda na audiostereo.pl:
"Obudowa wykonana jest zaledwie z 1cm płyty mdf, śniedziejące terminale, wycofana średnica" , "Dwa pokaźne 17cm przetworniki średnio-niskotonowe maja trudności z odtwarzaniem średnicy przez co mamy wrażenie, że jej czasami po prostu brakuje" ,
"Podsumowując wszystko mogę stwierdzić, że kody są dobre na początek przygody ze stereo mając na myśli pomieszczenia 20-25m2 bo w mniejszych jest wielkie bum" jak myślicie prawde pisze ? ja mam 16m2 , dodam że za rok mam 18-stke i z audio nie miałem do czynienia jeszcze ,więc dobrze by było żeby to zagrało jakoś a te sie mi spodobały , z tymi wzmacniaczami już zgłupiałem , nie mam pojęcia co wybrać tyle tego jest że aż głowa boli
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

... co do pilotów to wiem że są drogie , kolega kupił amplituner Sony a sam pilot 100 zł jakoś kosztuje

Przemysl_17
Akurat piloty do SONY sa jeszcze najtańsze z tego wszystkiego i w miarę łatwo jest kupić odpowiedni model! icon_lol.gif
Co do pilotów do amplitunerów SONY - za kwoty rzędu 20zł można kupić pilot do miniwieży SONY, który obsłuży podstawowe funkcje (głośność, mute, klawiatura numeryczna do obsługi tunera oraz CD SONY, podstawowe klawisze dla CD oraz decka:play, stop, przewijania...). Natomiast piloty do amplitunerów SONY (też oryginalne) to już kwoty 50-100zł (w porywach do 150 za modele z kodami do różnych urządzeń oraz wyświetlaczem LCD).

Co do kolumn - Eltaxy odpuść sobie, Kody 702 (jak u Perkoza) będą duuuużooo lepszym wyjściem icon_cool.gif
Co do opinii o Kodach na AS: nie wszyscy pamiętają, że mówimy o kolumnach poniżej 1000zł za parę - stąd pewnie taki tekst...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

kurcze to sporo kasy wydałeś na to , powiedz ale tak szczerze , warto kupować wzmacniacz za tyle pieniędzy? miałeś jakieś inne ? czy od razu rzuciłeś się na "głęboką wode" ? fakt że nowy to nowy a jak używkę kupisz to nie wiadomo co kto z tym robił i czy czasem nie był rozbierany i naprawiany tak aby pochodził z 3 tyg i padł , chciałbym kupić coś co miał bym na kilka lat więc niewiem czy kupno używanego wzmacniacza ma jakiś sens

oto co przeczytałem w opiniach o koda na audiostereo.pl:
"Obudowa wykonana jest zaledwie z 1cm płyty mdf, śniedziejące terminale, wycofana średnica" , "Dwa pokaźne 17cm przetworniki średnio-niskotonowe maja trudności z odtwarzaniem średnicy przez co mamy wrażenie, że jej czasami po prostu brakuje" ,
"Podsumowując wszystko mogę stwierdzić, że kody są dobre na początek przygody ze stereo mając na myśli pomieszczenia 20-25m2 bo w mniejszych jest wielkie bum" jak myślicie prawde pisze ? ja mam 16m2 , dodam że za rok mam 18-stke i z audio nie miałem do czynienia jeszcze ,więc dobrze by było żeby to zagrało jakoś a te sie mi spodobały , z tymi wzmacniaczami już zgłupiałem , nie mam pojęcia co wybrać tyle tego jest że aż głowa boli



Na audiostereo 75 % piszących to natchnieni szczyle co się do internetu dorwali, albo zarozumiali pseudofachowcy. Dlatego skończyłem tam pisać. To taka sama mentalność jak u Polaka w stosunku do motoryzacji: nie ważne że szrot, nie ważne że na zadek musi azbestowe gacie zakładać bo podłogi nie ma i ciśnienie sprężania w podsufitce. Ważne aby miało znaczek VW,Audi lub BMW.

A ta część "opinii" tego barana z audiostereo który ją napisał:"Obudowa wykonana jest zaledwie z 1cm płyty mdf, śniedziejące terminale, wycofana średnica" to śmiech na sali a nie opinia, bo obudowa jest nie z MDF-u tylko z płyt paździerzowych a terminale są złocone i nie śniedzieją bo i jak mają zaśniedzieć. A "średnica" to się jemu z podniecenia od swoich "mądrości" gdzieniegdzie w slipkach zwiększyła icon_lol.gif .

A co do wydania tysiaka na NAD-a to jak dla mnie było warto. Nawet bardzo warto.

audionet

Ale śliczny jestem ? Szczególnie z tym czubem jak u prawdziwego perkoza icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ważne aby miało znaczek VW,Audi lub BMW.


tu akurat popieram te marki w szczególności nr2. icon_wink.gif..ale rez nie do końca niemcy dwno sie wycwanili i wpychaja nam szroty a my sie cieszymy...
osobiscie obstawiam frncuzkie auta! epoka ze francuz to zlo juz mineła icon_smile.gif faktycznie moze nie jest tak wytrzymala..ale jest wiele ale...icon_smile.gif
co do audiostereo..no chyba prawda...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Natomiast piloty do amplitunerów SONY (też oryginalne) to już kwoty 50-100zł


o takim właśnie mówiłem;]

Cytat

Kody 702 (jak u Perkoza) będą duuuużooo lepszym wyjściem


ok jedno mamy ustalone , zwłaszcza że mam 120 km do tego sklepu co link podał Perkoz wyjdzie jakoś 50 zł na paliwko i nie bede sie w allegro bawiłicon_smile.gif passacik 6l on spali siedzenia sie złoży i wejdą ;] pewnie pod koniec tygodnia po nie pojade , kurcze ciągle mam wątpliwości co do Magnat monitor 880 , maja więcej db i gwarancje 2 lata a koda daje rok oto link do magnatów:
http://allegro.pl/item396261492_magnat_mon..._pln_raty_.html

Cytat

Na audiostereo 75 % piszących to natchnieni szczyle co się do internetu dorwali, albo zarozumiali pseudofachowcy.


aha , dobrze wiedzieć

Cytat

A co do wydania tysiaka na NAD-a to jak dla mnie było warto. Nawet bardzo warto


jakbym usłyszał jak gra na tych samych kolumnach wzmacniacz za 300 zł a np ten twój Nad to pewnie bym sie długo nie zastanawiał ale niemniej jednak cholernie dużo pieniędzy ,zresztą nie wiadomo do czego przywiązywać największą wage przy zakupie z mocą bywa mylące przynajmniej tak mi sie zdaje , są wzmacniacze słabe mocowo ale które grają czysto (moje przypuszczenia) a jest i na odwrót mocny wzmacniacz ciulowy dzwięk, z kolei na elektroda.pl czytałem w FAQ chyba żeby nie kupować wzmacniacza droższego niż kolumny bo pieniądze wydane na elektronike będą stracone ...

Perkoz i co dają w zestawie z kolumnami? wiem że chyba kolce no gwarancja no to rzecz jasna i tyle nie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemysl_17

Jeszcze dają pudełka kartonowe z wkładkami styropianowymi icon_biggrin.gif

muzyczny_gość

Odnośnie motoryzacji to ja wyznaję zasadę mojego dziadka: " Byle jaki wóz aby pupcię wiózł'. I nawet nie chce mi się liczyć ile skorup już miałem i jakich nacji. Ważne, że były szczęśliwe i nie zawodziły. Od 4 lat do dzisiaj jeżdżę Daewoo Nubirą II Kombi ( tak, tak!!! to ten koreańsko - polski wyrób który u "dresików" wywołuje odruch wymiotny) ale dzisiaj właśnie wymieniam ją ( z nudów, z ciekawości przed czymś nowym i z zapotrzebowania mojej żony a nie z tego, że się na niej zawiodłem bo to za śmieszne pieniądze doskonałe, nie awaryjne i luksusowo wyposażone auto rodzinne) na o 5 lat starszego Volvo 850 Kombi 2,5 litra pojemności benzyna ( i co najważniejsze bez gazu ) z full wyposażeniem ze skórą włącznie i w idealnym stanie faktycznym bo od kogoś z najbliższej mojej rodziny. A co? Warto zaryzykować, bo Szwedem jeszcze nie jeździłem. Zresztą Volvo zawsze mi się podobało a tym bardziej 850 Kombi, czyli ostatnie szwedzkie Volvo. Prawdziwa, kanciasta szwedzka wielka bryka. Teraz niestety to już Ford icon_sad.gif .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...