Skocz do zawartości

Co kupić?


Przemysl_17

Recommended Posts

Fakt ja tez nie pcham sie w gaz - jezeli decyduje sie na samochód który duzo pali trudno - mój spala 10-12 L w mieście ale na gaz nie przerobie - nigdy!!!
albo oszczedność albo frajda z jazdy ja chce ktos oszczedność polecam fabie 1,0 i na gaz - wtedy oszczedza icon_smile.gif albo i nie icon_smile.gif
co do Volvo - mam info z własnej i pierwszej reki - powiem tak moja siostra jezdzi od pol roku nowiteńkim volvo v50 (1,8L) jej maz 2 miesisce temu kupil nowisieńkie v90 (2,5L) i teraz tak siostra ma w manualnej przekładni - jezdzi to bez szaleństw - raczej aut do scignia to nie jest - owszem troche masywne - srodek taki sobie v50 akurat wersja jasna skóra..o tyle jasna co jakas jano szara - deska rozdzielcza zalana jak by plastikiem, wiec tak pol na pół
teraz V90 - zdecydowanie lepiej wyposazone auto co prawda forma raczej dzipa niż suva - jedzi sie lepiej ale to automat 2,5L i raptem 188koni .. zadna rewelacja bo ato spore..spalanie ok 15L w miesice...ma kilka rewelacyjnych ugdogodnienn, i to wersja na 7 osob chyba max wysposazona..obydwa volvo z opcja najlepsze audio..v50 gra tak sobie troche lepiej v90 juz troche lepiej mocniej wieksze auto to i wygodniej..
viec zdcydowanie dzip to jest kalsa 2 razy wyżej..jak jakies pytania to piszcie - obcowałem z tymi autami juz kikakrotnie wiec jakies pojecie mam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

pudełka kartonowe ehh jednak pominąłęm ;] co do volvo to kawał auta trzeba przyznać , kombi to kombi zarąbiście funkcjonalne , starszy ma passat b4 1995 jakoś 1.9tdi i nabił już ponad 100 tyś przez 2,5 roku jakoś ( robota - codziennie robi 150-300 km) , niedość że przewieziesz wszystko np na bagażniku dachowym sofe albo kilka płyt gipsowo kartonowych długość 2.20 jakoś i ok 1,20 może troche więcej szerokość to jeszcze jak złożysz siedzenia masz miejsca bardzo dużo , i pali 6 l icon_smile.gif

dobra co do elektroniki , ostateczna decyzja , Koda czy ten Magnat?

Koda :
*na tak:
-bass reflex z przodu
-dobre ,sprawdzone opinie
-promocja bo 690 zł to moim zdaniem mało jak na innych aukcjach chcą ponad 800
*na nie:
-tylko rok gwarancji i niewiele wiem o tej firmie
-88db

Magnat:
*na tak:
-tańszy od Kody
-moim zdaniem ładniejszy
-92 db
-gwarancja 2 lata
*na nie :
-niewiadomo jak to gra , w sieci piszą że sprzęt ok ale nie usłyszałem tego od posiadacza
-bass reflex z tyłu - chce postawić jedną kolumnę koło ściany a drugą z drugiej strony pokoju w pobliżu okna , więc chyba będzie przeszkadzać nie?

Reasumując hmmm prosze o jeszcze jakieś opinie zanim kupię, nie mówie bo każda z firm kusi czymś innym tylko zastanawia mnie fakt co zrobie jak Kody mi siądą po roku albo 1,5 roku i nie będzie gwarancji? niewiadomo co z tym zrobic później a do krakowa mam 100 km ( pewnie tam jest jakiś serwis) , chciałbym żeby pograły troche

wzmacniaczem pomartwimy sie później , w tym sklepie są jeszcze jakieś kable głośnikowe wziął bym odrazu co myślicie? :
http://allegro.pl/item399111823_ultralink_...lka_gratis.html ma jeszcze coś takiego:
http://allegro.pl/item399104723_ultralink_...ire_4_zyly.html ale to jest pierońsko drogie , zresztą musze kupić 2 kable prawda? jeden musi mieć koło 5 m niestety a drugi ok 1-2 m
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemysl_17

Kody mają 89 db skuteczności a nie 88. Moje mają już ponad 3 lata i jakoś o gwarancji nie myślałem. Zresztą co zechcesz to kupisz. Najlepiej samemu posłuchać i zdecydować a nie słuchać się jakichś ptaszysków w rodzaju Perkoza_1 icon_biggrin.gif

PS. A co do kabli to nie wiem czy nie jesteś w błędzie bo np. ten pierwszy to jest po 22 zł. za sztukę czyli za 1 mb !!!.Czyli jak kupisz np. 5 mb ( 2 x 2,5 mb) to zapłacisz 110 zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie wiem , dałem tylko abyście ocenili bo maja w sklepie tam gdzie kody , a oto co napisał mi przemo-lukas z elektroda.pl

Cytat

Kolego, wyżej wymienione kolumny głośnikowe, to nawet nie niska klasa. Tonsil siesta sat deklasuje je. Po za tym 15 tonsila dadzą sobie radę w pokoju 16m?. Oczywiście wielkiego ciśnienia akustycznego nie uzyskasz, jednak jakość pobije podane wyżej modele. Jeśli zdecydował byś się na DIY to można zastosować lepszy głośnik wysoko tonowy 1" DX lub XT firmy vifa.
Tu kolumny siesta kosztują niecałe 600zł:
http://www.zadowolenie.pl/?mod=produkty&am...p;partner=ceneo
Do tego możesz poszukać cambridge audio a 500, poprzednik 640. Kolega zakupił 500 tuningowaną przez neel'a za 500zł."



już niewiem co mam myśleć czy takie małe kolumny mogą głośno zagrać z basem? kurde sam niewiem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Avansie są M-audio właśnie na allegro są za 350 zł 5.0 nie wiem czy oto ci chodzi http://allegro.pl/item393923100_glosniki_m...9920.html#photo
co do mojego wyboru chyba wezme Tonsile , na elektrodzie mówią że te małe Tonsile biją na łeb te Magnaty i Kody swoją jakościa dzwięku i spokojnie do 16m2 sie nadadzą i 24 mies gwarancji icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

w Avansie są M-audio właśnie na allegro są za 350 zł 5.0 nie wiem czy oto ci chodzi http://allegro.pl/item393923100_glosniki_m...9920.html#photo
co do mojego wyboru chyba wezme Tonsile , na elektrodzie mówią że te małe Tonsile biją na łeb te Magnaty i Kody swoją jakościa dzwięku i spokojnie do 16m2 sie nadadzą i 24 mies gwarancji icon_smile.gif




"na elektrodzie mówią że te małe Tonsile biją na łeb te Magnaty i Kody swoją jakościa dzwięku i spokojnie do 16m2 sie nadadzą i 24 mies gwarancji icon_smile.gif"
Bez komentarza. Takie opinie właśnie są domeną większości "autorytetów audio" na różnych forach. A ja ci powiem, że Sonus Fabery biją na łeb Magnaty, Kody i Tonsile. I dlatego je kup.
PS. Im więcej będziesz takich pierdół słuchał to prędzej znowu wtopisz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perkoz , może masz racje Ty albo oni , jeszcze tego niewiem , trzeba by posłuchać tych kolumn jak grają bo takto nigdy nic nie kupie , myśle że do wtorku będe miał pieniądze , jutro sie chyba wybiorę autobusem do jakiegoś miasta na odsłuchy , ciekawe czy w carefourze będą mieli kolumny , fajnie by było przesłuchać wtedy usłyszy się różnice , co do twojego ostatniego postu , ten co mi to pisał zna sie na rzeczy( administratorem jest z tego co pamiętam)bo czytałem jego mase postów , wiesz co? wyjście jest jedno -stracić troche kasy na paliwo/autobus i posłuchać kilku zestawów , dobrze by było gdyby można było posłuchać wszystkiego co mnie interesuje w jednym sklepie;/ , tyle że to jest tak pomieszczenie duże zazwyczaj każde kolumny podpięte do innego wzmacniacza i potestuj sobie , gdyby testował na jednym wzmacniaczu to by mógł coś wybrać a tak to też chyba w ciemno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że załapujesz o co w audio chodzi. W żadnym Carefurze i w żadnym sklepie nie dowiesz się nic a nic na temat dźwięku jakichkolwiek głośników. Tym bardziej w sklepach wielkopowierzchniowych gdzie nawet Grand Utopie zagrają jak Clatroniki za 100 zł. Mało tego, nawet jak podepną ci te głośniki to podepną pod to co będą mieli blisko na półce albo będą chcieli podpiąć. I w ten sposób też przekaz będzie przekłamany.
Z drugiej strony rozbierając te gu.... na atomy ja wcale nie uważam się, w przeciwieństwie do tych "testerów i recenzentów" z elektrody czy audiostereo, za speca od High Endu czy audio jako takiego. Zapytałeś mnie w jednym z postów jak grają Kody bo prawdopodobnie słuchasz takiej samej muzyki jak i ja. Odpisałem, że grają jak na swoją cenę rewelacyjnie i ja osobiście jestem z nich bardzo zadowolony. Czyli jestem wobec ciebie fair na 100 %. Mało tego, napiszę jeszcze to. że Koda AV 702 to wcale nie rekord świata w dźwięku czy wyglądzie. Rekordy świata zaczynają się od 20-30K zł. i duuuuużo wzwyż. Ale napiszę też i to, że jeżeli zdecydujesz się w końcu na podłogówki to Kody stoją u mnie w domu od ponad roku i jak na swoją cenę grają znakomicie z poukładanymi elegancko wszystkimi pasmami. A do tego są bardzo ale to bardzo dynamiczne i nawet cherlawy wzmacniaczyk 2x20W napędzi je z powodzeniem.
Decyzja należy do ciebie. Albo podłogówki, albo podstawkowce. Jak podstawkowce to kupuj Tonsile jak cię przekonali z sąsiednich portali. Tylko niech żaden frajer nawet z dopiskiem "administrator" nie pisze takich totalnych bzdur jak te co wytłuściłem w poprzednim poście. Bo totalną impertynencją jest pisanie że jakiekolwiek głośniki podstawkowe za 600 zł. para biją na łeb podłogówki za 900 zł. para. Czym biją ? Z kilku albo killkunastu litrów objętości skrzynek i jednego głośnika 15 cm. chcesz usłyszeć niskie składowe dźwięku? I toto ma bić na łeb dobre i dobrze oceniane nie tylko przeze mnie podłogówki o pojemności kilkudziesięciu litrów i z dwoma głośnikami 18 cm. Takie rzeczy to tylko w Erze Panie Kolego icon_mrgreen.gif Albo takie rzeczy to może pisać tylko zarozumiały dyletant co nie zna podstawowych zasad akustyki, fizyki i kanonów audio.. Owszem, są podstawkowce które "biją na łeb" takie bzdetne Kody oraz setki innych modeli podłogówek nawet za nie wyobrażalnie większe pieniądze.Tylko, że te podstawkowce kosztują też nie wyobrażalnie większą kasę niż chińskie Kody i Magnaty, Pro-Tonsile z Wrześni i setki innych. Ale nawet te bajecznie drogie podstawkowce są tylko podstawkowcami albo monitorami i jeszcze nikomu nie udało się w nich usłyszeć takiej dynamiki i pełnego przekazu wszystkich składowych jak w podłogówkach. Dlatego istnieje pojęcie "dźwięku monitorowego".
I konkluzja na koniec: za dużo srok trzymasz za jeden ogon. Co zechcesz to kupisz. Twoje uszy, twoja ciężko zdobyta kasa i twoje preferencje dźwiękowe. A jak kupisz źle to wtedy miej pretensje do siebie.

PS. A ja znam podstawkowce które kosztują tyle samo co te Tonsile i zjadają dźwiękowo te Tonsile na śniadanie jako przystawkę.I co najważniejsze długo ich słuchałem i porównywałem bezpośrednio do sławnych Dali 505.I zaskakiwały mnie te maleństwa in plus. I nie tylko mnie ale i pół świata. Tylko trzeba poszperać i trochę cierpliwości. Ale nie piszę jakie bo i tak masz już w głowie namieszane. Kupuj sam. Twój cyrk - twoje małpy icon_twisted.gifi twoja męska decyzja.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój cyrk - twoje małpy -to żeś mnie rozbawił buehehehe
Cytat

\"na elektrodzie mówią że te małe Tonsile biją na łeb te Magnaty i Kody swoją jakościa dzwięku i spokojnie do 16m2 sie nadadzą i 24 mies gwarancji icon_smile.gif\"
Bez komentarza. Takie opinie właśnie są domeną większości \"autorytetów audio\" na różnych forach. A ja ci powiem, że Sonus Fabery biją na łeb Magnaty, Kody i Tonsile



Perkoz , ale tu mowa o 16 m2 zresztą prosze - poczytaj mój wątek na elektroda.pl może Cie rozbawi a może nie poczytaj co oni piszą na ten temat
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic...5345414#5345414

Cytat

Takie rzeczy to tylko w Erze Panie Kolego



jasne

Cytat

Dlatego istnieje pojęcie,dźwięku monitorowego



chodziło ci o dzwięk przestrzenny?

Cytat

za dużo srok trzymasz za jeden ogon


no dokładnie , już zgłupiałem całkowicie tyle tego jest że niewiadomo co kupić

Cytat

A ja znam podstawkowce które kosztują tyle samo co te Tonsile i zjadają dźwiękowo te Tonsile na śniadanie jako przystawkę.I co najważniejsze długo ich słuchałem i porównywałem bezpośrednio do sławnych Dali 505.I zaskakiwały mnie te maleństwa in plus. I nie tylko mnie ale i pół świata. Tylko trzeba poszperać i trochę cierpliwości. Ale nie piszę jakie bo i tak masz już w głowie namieszane



taaaak, wiem oco chodzi , Tannoy M2 zgadza się?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemysl_17

Dla mnie tak skrótowo dźwięk monitorowy to dźwięk nawet najwyższej klasy ale grający w większości średnica i górą z okrojonym dołem pasma. Ortodoksyjni audiofile taki dźwięk preferują bo pozwala dzięki wyeksponowanej górze i średnicy na podziwianie szczegółowości i niuansów nagrania ale bez pełnej podstawy basowej bo.... znowu kłania się fizyka i akustyka. Miałem jeszcze rok temu b.dobre monitorki i coś nieco na ten temat wiem. Jeżeli nie dobierzesz dobrze całości sprzętu to masz duże szanse na to, że takie np. Tonsile Siesty ktore mają niby robić cuda na poziomie High Endu icon_lol.gif dostaną zadyszki nawet w twoich 16 m2.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie Perkoz , na mega bas nie licze ale napewno jakiś zakąsek będzie , oczekuje góry i średnicy , ja zdaje sobie z tego sprawe , w niedziele postaram sie wybrać na giełde do Sandomierza lub Krakowa , wezme pieniądze rozglądne sie za jakimś sensownym wzmacniaczem , jeśli kupie to będe chodził za kolumnami i odsłuchiwał jak gra co z czym icon_biggrin.gif dobrze myśle chyba nie? w sumie wzmacniacz i tak trzeba kupić jak i tak a nóż kupie np Marantz pm 66 se albo cambridge audio a 500 i po drodze spotkam w/w siesty sat , ja sobie zdaje że to są kolumny niskobudżetowe że za naprawde pożądne kolumny trzeba zapłacić nie 600 zł a 6000 zł , słuchajcie innego wyjścia nie mam w tygodniu nawet nie mam jak do krakowa dotrzeć aby po sklepach pochodzić

ma ktoś coś takiego : ?
http://allegro.pl/item398102005__technics_...plet.html#photo

albo takiego?
http://allegro.pl/item403037483_wieza_tech...anio.html#photo

zastanawiam sie jak to gra , pisze z czystej ciekawości gdyż nie małem z tym styczności , byłem w sklepie u mnie w miasteczku , mieli wieże technics za uwaga 2 100 zł chyba sie im poprzestawiało coś ... napisze w poniedziałek , być może namówie ojca żeby na giełde jechał ze mną ale niewiem czy sie uda bo jutro imieniny u mnie w domu Edytowano przez RoRo
Bardzo proszę używać opcji "EDYTUJ" zamiast dodawać kolejny post...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemysl_17
W kwestiach troszkę porządkujących:
1. Jak wybierasz się na odsłuchy - czy masz już przygotowane płytki z muzyką, jakiej najczęściej słuszasz? W dodatku te utwory, które dobrze znasz i wiesz, jak grają na posiadanym sprzęcie? Bez tego raczej trudno brać się porządnie za szukanie sprzętu.
2. Kolumny (a właściwie cały sprzęt, ale główny problem masz z kolumnami) i tak inaczej zagrają w salonie sprzedaży (odpowiednio wytłumione pomieszczenie, niezłe wszystkie komponenty, w tym kable połączeniowe) i potem u Ciebie. Do tego dochodzi różniąca się zapewne powierzchnia pomieszczenia i jego wysokość.
3. Przy szczupłych środkach na zakupy - często najlepszym wyjściem jest zakup tanich kabli głośnikowych z miedzi OFC o przekroju 1.5-2.5mm^2. Masz czas na to, by prawidłowo rozmieścić sprzęt i wygrzać go (szczególnie kolumny) i dopiero wtedy kupić porządniejsze kable (w międzyczasie dozbierasz trochę kasy), a będziesz już wtedy znał dokładną długość potrzebnego kabla i nie będzie wtopy icon_cool.gif
Np. takie po 2,30zł za metr
http://www.allegro.pl/item397979370_polska...2_30_metr_.html
lub jakieś tanie firmówki - np. QEDy
http://www.audiosystem.com.pl/studiopro-hi...ocje.html#kable
4. To, że kolumna ma mocne basy to mało - bo ma jeszcze (w miarę...) czysto grać i nie dudnić.
5. Różne są preferencje co do grania - jedni wolą podkreśloną średnicę, inni wysokie tony, a jeszcze innym zależy tylko na basie na maksa. To do Ciebie należy wybór! icon_cool.gif
6. Warto wydać tyle, ile możesz. Droższy sprzęt zazwyczaj lepiej gra - a przy kwotach np. 500 i 1000zł różnice są spore...

No i na koniec - nie wiem, czemu nie piszesz w informacjach o sobie gdzie mieszkasz (zauważ, że praktycznie wszystkie osoby z dużym stażem mają to wpisane). BARDZO to ułatwia tym, którzy chcą Ci pomóc icon_rolleyes.gif Co prawda napisałeś, że masz 100km do Krakowa - ale sprawa zamieszkania dotyczy również bardzo wielu młodszych stażem osob na Forum.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roro

zaraz zrobie edit w profilu , a wiadomość z ostatniej chwili , dostałem pieniążki do dyspozycji mam 1 400 zł icon_smile.gif , teraz można zaszaleć ,

co do punktu nr.1 - nie jeszcze nie mam nagrane ale nagram sobie ,

nr.2 -zgadza sie wiem o tym , jednak mimo wszystko trzeba troche zaryzykować , nie mówie tu o kupowaniu kolumn jakiś nieznanych firm ale gdy mamy do czynienia np. z tonsil maestro 130 ( który jest zresztą często polecany na forach) to opinie i własne zdanie moim zdaniem wystarczą , przynajmniej wiem że nie kupuje kota w worku lub czegoś co sie zepsuje ,

3. dzięki za informacje - do Perkoza : biore jednak podłogówki na bank niewiem jakie ale wezme jakies firmowe np w.w maestro 130 ( 180 jest trochę droższe a 1 400 zł to naprawde maximum i ani zł więcej , dobrze by było żeby jeszcze zostało koło 100 zł bo urodziny robie ;] )

4.zgadza się , lecz uwierz że trudno będzie rozpoznać początkującemu co gra lepiej , zwłaszcza gdy taki ktoś jak ja miał bardzo mało z tym sprzętem do czynienia

5.jeszcze nie mam swojego ulubionego brzmienia bo to moje 1 stereo , a chciałbym żeby zagało z basem i czysto za te pieniądze

6.zgadza się , oszczędzać niezamierzam'

pozdrawiam jeszcze raz , i prosze o jakieś propozycje kolumn do 1 000 maximum , chyba że troszke taniej znajde równie dobry sprzęt

chyba że pozostaje opcja chyba sprawdzona (wg. Perkoza) Koda + cambridge audio a 500 lub cos innego za 500 zł
jeszcze zostanie troszkę kasy icon_smile.gif
co myslicie ? zrobić tak czy może Maestro 130 + no właśnie nic specjalnego za 300 zł nie kupi ( wzmacniacz ) i na kable braknie

będe chyba licytował Wharfedale 8.4
http://allegro.pl/item402302059_wharfedale...ara_.html#photo
jak będzie za drogo to niewezme a jeśli poniżej 1 000 to czemu nie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomóżcie mi w wyborze , zastanawiam się co wybrać , amplituner stereo czy wzmacniacz , przy amplitunerze mam pilocik no i radio którego bardzo często słucham , coś takiego mi sie podoba :
http://allegro.pl/item397259899__yamaha_rx...reo_.html#photo
jeśli źle myśle uprzedźcie mnie zanim zrobie coś czego moge żałować , w takim wypadku kupiłbym Kody 702 f

albo podoba mi sie strasznie coś takiego:
http://allegro.pl/item402704959_marantz_pm_66se.html#photo

co wybrać? chciałbym już mieć spokój , jeśli za tyle pieniędzy kupie wzmacniacz to zostaje ok 840 na kolumny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemysl_17
Wg mnie warto przez chwilę przemęczyć się na bylejakich kablach (tzn. prawie najtańszych) i stopniowo dokupować i wymieniać. Potem te stare mogą się jeszcze kiedyś przydać (awaryjnie), a kosztują grosze...
Co do wzmacniaczy - Marantz jest niezły, warto też popatrzeć na Rotela - np. ten za 450 zł (u pewnego sprzedawcy - sklep "Linia Dźwięku")
http://allegro.pl/item403406734_wzmacniacz...a_931_mkii.html
Moc nie jest porywająca (ale nie jest zmyślona, jak się to zdarza) no i Rotel faktycznie ładnie gra!
Co do Yamahy - od pewnego czasu sprzedawcy z Krakowa strasznie windują ceny - spokojnie trafisz coś przynajmniej o 20% taniej icon_cool.gif
No i trochę sprzętu jest reanimowanego, po dłuższym pobycie w piwnicy czy garażu (często np. widać rdzę na zarysowaniach obudowy...).

Kupując sprzęt używany spokojnie można polować zarówno na wzmacniacze, jak i na amplitunery (mówię tu o modelach ciut lepszej klasy, a nie o podstawowych modelach).
Jeżeli często korzystasz z pilota - to szukaj modelu z pilotem (jak z Twojego linku-Marantz). Co do słuchania radia - musiałbyś trafić model pasujący do wzmaka i jego pilota, więć choćby z tego powodu warto amplituner (ze wzmakiem+tuner możesz się nie wyrobić finansowo).
Popatrz też na starsze modele amplitunerów SONY serii GX (najlepiej serii ES, ale trudno znaleźć z RDSem jeśli lubisz tą funkcję), ceny rzędu 300-400zł za modele z pilotem - np.
http://allegro.pl/item402491442_sony_str_gx70es_.html
http://allegro.pl/item403083820_nowoczesny...ds_okazja_.html

Z kolumn warto spojrzeć na kolumny JAMO - możesz trafić na wyprzedażasz kolumny serii E875 (lub ich poprzednika 870) oraz ciut słabsze (i mniejsze ) E855 (i starsze E850). Obudowy ustawne, dość wąskie a głośniki o stosunkowo niedużych średnicach (140-155mm). Nominalnie kosztują nawet do 2 tysięcy (E875) i ok. 1500zł (E855), ale masz szansę trafić w okolicy tysiąca. Gra to ładnie zarówno w dużych pomieszczeniach (30 i więcej), jak i na powierzchniach rzędu 15m^2.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc mówisz aby rozglądać się za amplitunerami ? więc dobrze , jak myślisz warto coś licytować?kolega kupił u użytkownika allegro "jamaja" gość naprawde poważny wystawia licytacje tylko . Na jakie firmy patrzeć z amplitunerów ? kenwood i technics(chyba) raczej odrzucamy nie?
pioneer chyba też odpada ze względu na brak pilota przeważnie i rds'u
sony jak najbardziej będe się rozglądał , tym bardziej że z giełdą jutro nie wypali ( imieniny szwagra i brata ( daniel) i siostry ( alicja) ) a ja 18 jeszcze nie mam niestety
co do Yamahy , to za jaką serią się rozglądać? na amplitunerach się za bardzo nie znam tj. nie wiem co jest zbyt warte uwagi bo o tym nie czytałem zbyt dużo
zastanawiam się do jakiej kwoty rozglądać się za wzmacniaczem / amplitunerem będe chyba szukał z pilotem ( wieczorem lubie czasem obejżeć dobry film leżąc na łóżku , później nie bedzie mi sie chciało wstawać i wyłączać ręcznie wzmacniacz/ amplituner
najlepiej było by sie zmieścić z przesyłkami w kwocie 1 270 zł z uwagi na to że robie urodziny niedługo

marantz coś takiego znalazłem:
http://allegro.pl/item400888534_marantz_sr..._ss_.html#photo

co do tych kolumn Jamo:
chodzi Ci o coś takiego? :
http://allegro.pl/item398643975_supernet_5...szt_.html#photo
za 900 zł jest jeszcze coś takiego
http://allegro.pl/item396676935_jamo_s_506...1_31.html#photo

jeśli o wzmacniaczach mowa to podobno ten model Yamahy jest bardzo udany czytałem o nim jakiś test z tego co pamiętam , może licytować?
http://allegro.pl/item400637579_yamaha_ax_...lot_.html#photo

albo takie coś
http://allegro.pl/item399916815_yamaha_ax_...lot_.html#photo

a co myślicie o sprzęcie Pioneera jeśli o wzmacniacze chodzi? chciałbym jakąś integre ale może też być zwykły

dajcie jakieś propozycje , dzięki za pomoc pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten amplituner w sklepie, nowy, z gwarancją i z pilotem kosztuje 1200 zł. Polecam Yamahę - to naprawdę porządny i muzykalny sprzęt. Sam eksploatuję amplituner RX-797 Yamahy, a syn Piano Crafta. Oba sprzęty, jak na swoje ceny, grają naprawdę super... Najbliżej masz chyba tu: Salon Top Hi-Fi, Kraków, ul. Chodkiewicza 4, tel. (12) 421 38 42, e mail: krakow@tophifi.pl.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki , ale ten link co podałeś to chyba tylko w celu informacji nie? to nie sklep? przynajmniej ja nie znalazłem tam ceny , będe śledził licytacje tego:
http://allegro.pl/item400637579_yamaha_ax_...lot_.html#photo - podobno dobry sprzęt

http://allegro.pl/item402302059_wharfedale...ara_.html#photo - również niezłe oceny , zobaczymy ile będzie pod koniec kosztował
i inna aukcja tego samego producenta:
http://allegro.pl/item402248436_wharfedale...od_delara_.html
jeśli chodzi o kolumny to strasznie podobają mi się angielskie kolumny , ( wharfedale , kef , tannoy) mam do was pytanie , Jamo pochodzi z danii ?
Moje propozycje:
http://allegro.pl/item403454113_denon_ampl..._vat.html#photo
i coś takiego:
http://allegro.pl/item399840125_marantz_pm...zja_.html#photo

no więc po długich namysłach , przemyślałem sprawe , wezmę chyba taki sprzęt Yamahy

http://allegro.pl/item397259899__yamaha_rx...reo_.html#photo

z tego co zostanie starczy na Kody Av 702 F i zostanie ok 50 zł na kable , myślicie że dobrze wybiore?Decyzje podejmę w ciągu najbliższych dni, może okazać się że będe licytował wzmacniacz Yamahy:) moim zdaniem sprzęt solidny ,
kolego zbiq , rozumiem że w Krakowie mógłbym coś kupić lecz nie miałbym z kim pojechać , tata , brat , szwagier pracują pon/sob o 6 wyjeżdżają z domu i przyjeżdżają w okolicy 21-22 także nie ma szans pozostaje giełda lecz dzisiaj nie pojechałem ( wczoraj % były , imieniny) i za tydzień też nie pojade ( też imieniny) więc pozostaje mi wyśledzić coś na allegro może uda się kupić taniej , ten amplituner co podałeś jest świetny z jednym małym ale , jak kupie za 800 zł nowy to skąd wezme na kolumny?


chociaż można by się pokusić o Tonsil mist
http://allegro.pl/item403564570_kolumny_po...mist.html#photo
lecz zostaje 500 zł na kable + wzmacniacz/amplituner , a chciałbym żeby z tej sumy zostało około 100 jeszcze ( impreze robie)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomoże ktoś? właśnie kończy się aukcja tego:
http://allegro.pl/item399840125_marantz_pm...zja_.html#photo
nie ukrywam że też mi się podoba i dosyć tanio tyle że gość ma troche mało komentarzy , nie wiadomo jaki faktycznie jest ten wzmacniacz
chciałbym już kupić tylko nie wiem co wybrać , b.podoba mi się
http://allegro.pl/item397259899__yamaha_rx...ne_stereo_.html
myślicie że wart tej kasy? co prawda wiem że moc jest przesadzona bo raczej niemoże mieć 100w/ kanał przy 145 w poborze z sieci ale myśle że ma przynajmniej 50 na kanał , i bardzo uniwersalny ampli zakres 4-16 ohm czy może kupić to?
http://allegro.pl/item400637579_yamaha_ax_...lot_.html#photo
a może to:
http://allegro.pl/item400557992_amplituner...ewny.html#photo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

dzięki , ale ten link co podałeś to chyba tylko w celu informacji nie? to nie sklep?


Link, który podałem to strona dystrybutora. Cenę napisełem. Dokładny namiar do sklepu w Krakowie (według mnie ze Szczucina będzie najbliżej), który jest własnością tegoż dystrybutora, podałem.
RX-496 to poprzednia seria amplitunerów Yamahy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już w kilku wątkach - gra bardzo muzykalnie. Syn kupił w Top Hi-Fi w "promocji wiązanej" razem z amlitunerem i CD Piano Crafta kolumienki B&W 685, zamiast firmowych Yamahy, wobec tego nie mogę powiedzić jak one grają. W ww. konfiguracji dźwięk jest delikatny, jakby nieco eteryczny (być może działa tu moje przyzwyczajenie do brzmienia papierowych membran, a nisko-średniotonowy 685-tek jest wykonany z kevlaru), wysokie aksamitne, bas głęboki i jest go dużo, jak dla mnie czasem aż za dużo. Pokój syna ma ok. 14 m2. Syn dokupił sobie do kompletu na Allegro (niestety firma już nie produkuje) agnetofon kasetowy. Jest bardzo zadowolony, słucha głównie rapu hip-hopu, disco, house, rocka, techno, ale czasem też mniej ofensywnych gatunków muzy: alternatywnego popu, jazzu, bosaa novy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha , więc ten rx-496 będzie w porządku? zobacze jutro , jeśli było by tak że pod koniec aukcji wzmacniacz ax 396 yamahy byłby sporo tańszy od amplitunera to go wezme , jeśli nie wezme amplituner i będe się cieszył fajnym dźwiękiem , wyglądem , i radiem które lubie ( eska przeważnie) co do tego sklepu to raczej odpada , mimo że strasznie mi się podoba - nie stać mnie , to jednak za dużo pieniędzy , myśle że sie nie zawiodę na tym sprzęcie , jakimś mega audiofilem nie jestem a dobrze by było gdyby amplituner nie straszył po nocach ( jak Nad ) i dość fajnie grał ;]

lecz najgorsze będzie to że gdy kupie w.w sprzęt ( pewnie będzie w granicach 500-600 zł ) to będe musiał kupić kolumny takie na jakie będzie mnie stać a nie takie jak będe chciał , no cóż takie życie ale myśle że i tak będzie fajnie grało Yamaha rx-496 lub ax-396 + Koda av 702 F ( lub coś innego jeśli zdołam wypatrzeć)

prosiłbym jeszcze o jakieś sensowne propozycje ( z allegro ) przeszukałem kilkakrotnie ale nieznalazłem nic ciekawego oprócz tych które są wymienione w powyższych postach...szukałem zarówno z kolumn jak i wzmacniaczy/amplitunerów , znalazłem jedne :

Tonsil siesta front , nowe komplet 1099 zł - jeden mały mankament , nowy użytkownik który może mnie zrobić w h**a , niby gwarancja jest ale osobiście nie można odebrać ( okolice krakowa ) więc szkoda ryzykować na taką sumę

chciałbym aby na ten temat wypowiedział się Perkoz , twoje opinie są hmmm mądre ? przekonujące? hmmm no niewiem
pozdrawiam;]

edit : no to po ptokach , widać za długo się zastanawiałem i ktoś kupił amplituner yamahy rx-496 , więc prosze o jakieś inne propozycje ( yamaha mile widziana ) musi być pilot

poszukałem i :
wzmacniacz : wybiore między
http://allegro.pl/item403999481_marantz_pm...tis_.html#photo ( warto?)
http://allegro.pl/item402704959_marantz_pm_66se.html#photo
lub to:
http://allegro.pl/item400637579_yamaha_ax_...reo_pilot_.html ale nie wiem czy uda mi się wygrać licytacje a podejrzewam że będzie zacięta
a z kolumn znalazłem Tonsil Maestro 180 za 700 zł
http://allegro.pl/item404055456_tonsil_maestro_ii_180.html
z amplitunerów nieznalazłem nic ciekawego , może coś zasugerujecie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...