Skocz do zawartości

Co kupić?


Przemysl_17

Recommended Posts

kupiłem kolumny Jamo , zdecydowałem się jednak kupić coś tańszego , za nowe 350 zł z przesyłką . Lepszych mi nie potrzeba , wzmacniacz za jakieś 2 tyg kupie ( 1000 zł idzie na xbox 360 który od dawna sie mi marzył icon_biggrin.gif ) dzięki za pomoc , kolumienki nowe z drobnym mankamentem i 12 mies gwar , chcecie to oglądnijcie
http://allegro.pl/item398643975_supernet_5...war_.html#photo
stwierdziłem że szkoda mi tyle kasy w to ładować , takie też zagrają ok , napewno lepiej niż głośniczek z tv icon_biggrin.gif
chcecie to zamknijcie nie chcecie to nie zamykajcie , jak kupie wzmacniacz to zdam relacje jak to gra :]
tym razem się nie wycofam z aukcji
a właśnie, byłem dzisiaj w Tarnowie , okazało się że tylko w carefourze mają parę kolumienek i nigdzie indziej !! studio osłuchowe jest , ale co z tego jak nie można posłuchać kolumn które nie są w zestawie z amplitunerem ... niemieli stereo tylko 5.0
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

dobra panowie i panie (?) , sprzęt kupiony kolumny w poprzednim poście a amplituner kupiłem taki
http://allegro.pl/item406278192_top_model_...soki_model.html
myśle że można było taniej ale nie chciało mi się czekać na odpowiednią aukcje-okazje
, kolumny przyszły , amplituner jutro albo pojutrze dojdzie . mam do was pytanie , czemu w każdej z kolumn ( i po co) są aż 4 gniazda do podłączenia kablami? 2 czarne i 2 czerwone jakie to ma znaczenie i jak to podłączyć ? może troche głupie ale nie chce nic zepsuć jak przyjdzie amplituner , kable jak narazie kupie najtańsze byle grało ;],kieruje do was kolejne pytanie ,pod spodem mam wywiercone dziury na kolce , czy można je od tak włożyć? czy trzeba najpierw te narożniki kupić i do tego poprzykręcać?czy bez wkrętów się nie obędzie? podejżewam że będzie sie przesuwać kolumna jak podgłośnie mocniej , dobrze myśle?
z góry dzięki za pomoc
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemysl_17
Dlatego, że możesz oddzielnie połączyć sekcję wysokotonową oraz niskotonową w kolumnach.
Na razie niech będzie tak, jak jest: zworka między czarnymi zaciskami oraz druga między czerwonymi. Kabel głośnikowy od amplitunera podłączasz do dowolnego w kolumnie czerwonego zacisku, a drugi - do czarnego.
To tak w skrócie, a więcej poczytaj trochę o bi-wiringu i bi-ampingu w dziale FAQ na stronie AUDIO
http://www.audio.com.pl/index.php?page=faq...=75&katId=3

Zrób zdjęcie dołu kolumn (tylko nie za duże- 100 czy 200KB wystarczy) i zamieść je na Forum, będzie łatwiej Ci pomóc. Zapewne wystarczy samo wkręcenie kolców - a tymczasowo jako podkładki pod kolce możesz użyć drobnych monet. icon_cool.gif
Żeby kolumna się sama przesuwała, trzeba mooocno zgłośnić... Natomiast będzie trochę drgała i tak już jest na tym świecie.

Kable głośnikowe - jak ma być tanio to kup po 2-3zł za metr polskie kable z miedzi OFC, przekrój rzędu 2.5mm^2. Na początek wystarczą icon_cool.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc tak , RoRo dzięki za pomoc ale pogadałem z bratem i podłączyliśmy , kupiłem jakiś głośnikowy 4mm chyba w sklepie u mnie w miasteczku 5zł m/b , kupiłem 4 m bo spodziewałem sie że będą kłopoty , zrobiliśmy to tak:
w kolumnie są 2x + i 2x- do każdego gniazda doprowadziliśmy kabel , przy amplitunerze podłączyliśmy 2 kable do jednego gniazda i wszystko chodzi super ;] warto było tę kase wydać amplituner też świetny , tylko chyba bede musiał podpiąć antene pod amplituner zgadza się?nie odbiera mi żadne radio a zdjęcia kolumn macie tutaj:
http://allegro.pl/item398643975_supernet_5...2szt_gwar_.html
tam macie zdjęcia tych zacisków
amplituner:
http://allegro.pl/item406278192_top_model_...odel.html#photo

mam do was kolejne pytanie czy jak podepnę sam kabel z końcówką którą moge podłączyć do amplitunera to wystarczy?
ze sprzętu jestem bardzo zadowolony , bas mimo głośników 2x14cm w moim pokoju 16m2 jest duży ;] szczególnie jak dam w amplitunerze loudness , bass na full
pozdrawiam i dzieki za pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

bas mimo głośników 2x14cm w moim pokoju 16m2 jest duży ;] szczególnie jak dam w amplitunerze loudness , bass na full


Serio dajesz takie ustawienia.. ? pamiętaj też o tym, że głośniki muszą się wygrzać kilkadziesiąt godzin grania musisz im zapewnić najlepiej na ustawieniach "zero" + "zero"
Dobrze jest np. zostawić wlączony sprzęt z cicho grającą muzyką
Wygrzewanie nie mylić z łupaniem na maxa bo to lepiej..
Muszą swoje przegrać bo dźwięk jest pewnie jeszcze kwadratowy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Serio dajesz takie ustawienia.. ?


tylko sprawdzałem ustawienia wzmacniacza czy chodzą ,teraz musze pokombinować abym miał radio ;/
Cytat

pamiętaj też o tym, że głośniki muszą się wygrzać kilkadziesiąt godzin grania musisz im zapewnić najlepiej na ustawieniach "zero" + "zero"


czytałem o tym ale nie wiedziałem że na zero+zero , co prawda bez ulepszaczy to rewelacyjnego basu nie ma , ale da sie słuchać
mam jeszcze pytanie czy niezależnie od położenia gałki potencjometru sprzęt będzie pobierał tyle samo prądu?wszystko ciągnie ok 500 W więc nie mało ;/
dzieki za sugestie

edit:
no i zdaje sie że brat mi zjebał coś ... wczoraj kiedy podłączyliśmy wziął na amplitunerze bass loudness na full i dał gdzieś na pół pokrętła , dzisiaj zauważyłem że guma troche popękała;/nie wiem jak to opisać ale zrobie wam zdjęcie i wrzuce , kurcze czy to zawieszenie membrany? hmmm jak by to opisać , to nie jest ta górka , tylko na dole tej górki w strone środka głośnika blisko membrany , cholera no , i ta guma wewnątrz zmieniła barwe była czarna a jest jakaś jaśniejsza...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...