Skocz do zawartości

Aktualny numer...


RoRo

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
Już jest nowy numer, jeszcze przed Wielkanocą
ciekawy zestaw testowanych sprzętów, na szybko przeczytałem recenzje Blu-ray'i (jak to się odmienia?) Denona i Marantza i mam pewien niedosyt - moim skromnym zdaniem częśc opisująca dźwięk jest zbyt mało rozbudowana, brakuje odniesienia do odtwarzaczy CD tzn jaki poziom bezwzględny reprezentuje dany odtwarzacz, czy zakup jednej maszyny do 3 zastosowań (BR, DVD, CD wraz z gęstymi formatami) zaczyna nabierać sensu i nie wiaże się z kompromisami brzmieniowymi;
widziałbym tutaj wzmiankę i może mini porównanie z testowanymi w tym samym numerze CD z przedziału 2500-3000zł
ciekaw jestem wrażeń innych czytelników
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym porównaniem to tak różnie, bo Ty chciał byś porównanie do CD, inny do DVD z przedziału takiego i takiego, kolejny do referencyjnych odtwarzaczy innych icon_smile.gif i tak dalej i tak dalej icon_smile.gif i gazeta w końcu miała by 150 stron icon_smile.gif testu icon_smile.gif
a co gorsza kolejny by stwierdził, ok, a teraz........ jak brzmi BR z kolumnami.... takimi a takimi..no i hmm jaka reszta elektroniki.. a kable..jeszcze.. wiesz jak to jest icon_smile.gif
icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaje sobie sprawę, ze przy takim podejściu to jeden test wychodziłby w dwóch numerach icon_biggrin.gif ale....
w końcu to sprzęty "wice-" w swojej kategorii a ten test jakiś taki krótki icon_wink.gif może patrze tu przez pryzmat testu Denona w Audio-Video tylko Audio mogło by się skupic bardziej na części muzycznej

ot takie wieczorne marudzenie po meczącym dniu icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie te testy takie trochę mikre...
Z zainteresowaniem zabrałem się za czytanie testu najtańszego (ok. 3 tysiące zł) dzielonego wzmacniacza Advance'a Acoustic MPP-202 oraz preampa MAA-402. Ale jakoś szybko się skończył ... (3,5 strony, a w tym sumarycznie ponad strona zdjęć).
No i tak na szybko jakoś nie mogłem znaleźć informacji co będzie w następnym, majowym numerze icon_cry.gif

Pozdrawiam
PS. Każde ... konstruktywne ... - tylko troche pełniejsze wypowiedzi, bo jak czasami czytam "jednowierszówki" to nie wiadomo, o co chodzi icon_eek.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No i tak na szybko jakoś nie mogłem znaleźć informacji co będzie w następnym, majowym numerze



RoRo!

Zaczynasz czytanie "Audio" od zapoznania się z tym, co będzie w kolejnym numerze?  icon_twisted.gif   icon_mrgreen.gif

Co prawda wczoraj pobiegłem po Waszych wpisach do kiosku celem nabycia miesięcznika, co prawda rozpakowałem go w domu, co prawda rozpocząłem czytanie od testu wielkich monitorów Geithain na końcu numeru, ale... że robiłem to podczas słuchania muzyki niewiele zapamiętałem. 

I tak oto kwietniowy numer "Audio" powiększył dla mnie swą objętość...  icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że tylko narzekam, przeczytałem juz całe czaspismo, teraz zrobie drugie podejście icon_biggrin.gif z testów najbardziej podobał mi się test kolumn - pułap cenowy co prawda dla mnie za wysoki (może kiedyś...) ale lubie te opisy konstrukcji i rozbieranie na czynniki pierwsze, z bardziej przystepnych cenowo podobał mi się test zestawów stereo - akuratny jesli chodzi o objętość, zwięzły

PS warto także pamiętać o testach płyt - zainspirowany opisem w poprzednim numerze sięgnąłem po Stacey Kent i ta wokalistka przypadła mi do gustu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Wracając do testu w kwietniowym Audio: BLU-END, napisanego przez mojego imiennika Pana Radosałwa Łabanowskiego. Jak dla mnie oceniam na góra -3. Nie postarał się nawet o dokonanie porównania obu odtwarzaczy: Marantaza z Denonem icon_sad.gif Dlatego zgadzam się częściowo Kolegą adamson-em, opisy urządzeń są mizerne, sam bym tyle napisał po krótkich odsłuchach gdzieś w sklepie... Jeszcze co do braku porównania obu urządzeń, czytając ostanie zdanie wstępu cyt.: ,,Nikt jednak nie zamierza kupować od razu dwóch... musimy je więc ze sobą porównać." byłem wręcz przekonany o końcowym podsumowaniu obu. Tym większe moje rozczarowanie, bo sam myślę o takim urządzeniu w niedalekiej przyszłości...
P.S. Sądząc po zdjęciach pokazujących wnętrza obu urządzeń, Denon jest tu dawcą organów dla Marantza. Tyle, że znając tego drugiego dopieścił on bardziej dźwięk w swoim odtwarzaczu... Tak przynajmniej oceniam przypadek niższych modeli: Denon DBP-2010 oraz Marantz BD 7004, gdzie Marantz ma piękniejszą barwę i jest bardziej muzykalny od Denona - ale to moje refleksje...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dzisiaj dostałem w formie elektronicznej numer majowy ,bardzo ciekawy test wzmacniaczy słuchawkowych ,szczególnie dla mnie
ze względu na to,że "polubiłem" znowu słuchawki icon_biggrin.gif
Dwóch konstrukcji miałem już okazję słuchać :Luxmana P-200 oraz C.E.C.-a HD53N .Luxman P-200 zagrał lepiej niż "dziurka" w mojej
integrze Luxman L-590AII , w sumie podobna szkoła brzmienia ale już wpięcie pre Lebena w system sprawiło,że ta "hybryda" podobała
mi sie bardziej.
C.E.C. - bardzo ciekawe i uniwersalne urządzenie ,nie dość ,że bardzo dobrze "brzmi" jako słuchawkowiec to jeszcze dał radę "pociagnąć"
moje Harpie przy swoich zaledwie 13W .

Moje preferencje w "temacie" słuchawek są jednak trochę inne ,preferuję wzmacniacze lampowe najlepiej OTL icon_twisted.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem mile zaskoczony gdy w mojej poczcie znalazłem link do majowego numeru.
Numer taki trochę odległy od moich preferencji ale na pewno z ciekawości przeczytam test kolumn (mimo, że poza moim zasięgiem cenowym), topowych amplitunerów (bogato okraszony zdjęciami i różnymi objaśnieniami w ramkach)
z ciekawostek - jak dla mnie - przestudiuje test gramofonów i wzmacniaczy słuchawkowych.





Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 7 years later...

W najnowszym AUDIO - numer 10/2017 mamy test gramofonu AdFontes (z wkładką DUAL M20Ezamontowaną na końcu 14calowegi ramienia). Oprócz niego w kategorii gramofonów za ok. 6 tysięcy jest jeszcze Pro-Ject RP 5 Carbon (Red Quintet Ortofona - MC) oraz najnowsza Rega Planar 6 (z wkładką MM Exact). A więc wreszcie an Andrzej Kozłowski doczekał się recenzji swojego gramofonu - podobnie jak i my :-)

Kolejna grupa testów to małe wzmacniacze zintegrowane w cenie od 1200 do 1650zł (5 modeli, w tym hybrydowa TAGA), a niektóre z nich mają DAC na pokładzie...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo pinned this topic

Hmmmm wydaje mi się, że gdzieś czytałem recenzję Ad Fontes. Szkoda, ze nie prenumeruję Audio, bo chetnie bym sobie przeczytał.

Do tego gramofonu przekonal mnie moj kolega, a ma go chyba już z 7 lat. Wtedy to był dla mnie jeszcze jakiś kosmos i dzieło sztuki użytkowej. Widzialem różne drapaki ale coś takiego ,,w garażu'' sklecić''. Wszystko mozna było zamowić indywidualnie. Talerz, ramię, pintę, a nie dało się go pomylić z żadnym innym.

Kolega czekał na niego 2 miesiące. Pewnie od tego czasu wiele się zmieniło. Ad Fontes doczekał się dystrybutora. Mam tylko nadzieję, że gramofony Pana Andrzeja nie stracą duszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 lata temu na AudioShow był pokazywany gramofon AdFontes jako przyszły produkt reaktywowanej UNITRY (pod nazwą Fryderyk - niektórym powinna coś mówić), ale chyba nic z tego nie wyszło...Podobnie z lampowym wzmacniaczem.

Poza tym to co widać na stronie nowej Unitry to inny model niż ten z AudioShow.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Listopadowy spis treści, gdyby jeszcze ktoś nie miał Audio w rękach :) 

Wzmacniacze zintegrowane 6300-7000 zł: Denon PMA-1600NE, Hegel H90, NAD C388, Peachtree Audio NOVA 150 V2 oraz Xindak 6800 (II).

Zespoły głośnikowe 6000–6500 zł: Dali OPTICON 5, Monitor Audio SILVER 200, PSB IMAGINE X2T, Sonus faber PRINCIPIA 7 i Xavian JOLLY.

Przetworniki C/A 650–750 zł: Audioengine D3, Audioquest DRAGONFLY RED, iFi Audio iDSD LE, NuPrime uDSD, Ultrasone NAOS.

oraz na deser Avantgarde Acoustic ZERO TA xD (czyli "iksde" - są priorytety i człowiek dziś nie zapisze tego symbolu) i Oppo UDP-205.

audio11.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...