Skocz do zawartości

Aktualny numer...


RoRo

Recommended Posts

Witam wszystkich!
Mam nadzieję, że spodoba Wam się nowy temat icon_lol.gif
Sporo z nas prenumeruje AUDIO i zagląda na główne strony, a nie tylko na Forum...
Inni robią to samo - ale bez prenumeraty.
No a jeszcze innych może uda się w ten sposób zachęcić do przeglądania literatury fachowej? Bo jeżeli skutek będzie odwrotny - to ja przepraszam icon_sad.gif

Co prawda mamy skrót tego, co jest w bieżącym numerze
http://www.audio.com.pl/prezentacja_nr.php
ale chyba warto podzielić się z Kolegami swoimi wrażeniami icon_cool.gif
Z Koleżankami też - ale niestety coś ich mało, a nawet zazwyczaj żadnej pani nie widać icon_sad.gif

W lipcowym numerze zaciekawił mnie "wstępniak" Redaktora Andrzeja Kisiela. Bo jak sporo innych "wstępów" daje do myślenia, a że w formie trochę żartobliwej to tym lepiej. Poczucie humoru mam (zresztą również lubię czarny humor oraz abstrakcyjny, ale to już inna sprawa), więc może dlatego lubię taką formę wypowiedzi RedNacza. Całość jest na stronie internetowej, więc nie trzeba kupować całego numeru (zresztą kawałka się nie da - pewnie to i dobrze).

Z innych pozycji ucieszył mnie test (a właściwie to również porównanie z KEFami Referenche 203/2) kolumn Pioneera S-1EX. W katalogu Pioneera jest ich fotka i dane techniczne, całość ładnie wygląda - ale nie byłem zainteresowany jakoś nie szukałem dalszych informacji. A tu dostałem jak na tacy icon_cool.gif Przekonany do ich zakupu nie zostałem - ale pewnie główną przyczyną był brak wolnych 25 tysięcy w kieszeni/na koncie/w najbliższym czasie/itd.

A do tego porównanie paru miniaturek: amplitunery z CD (co prawda dla mnie to pierwsze skojarzenie brzmi: miniwieże z wymienionymi kolumienkami) i do tego kolumny podstawkowe. Całość w cenach, które dają do myślenia - a właściwie to rodzą nadzieję, że ten sprzęt ZAGRA.

To na razie tyle z moich burzliwych przemyśleń (zgadnijcie, co dzieje się w tej chwili za oknem w Warszawie?).
Pozdrawiam i zachęcam do dzielenia się swoimi opiniami na ten temat
PS. O minusach "lipca" nie napiszę - przynajmniej nie teraz. Powiem tylko, że był taki jeden - ale ...reszta jest milczeniem icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to trochę za mało ostatnio w Audio kina domowego, właśnie patrząc na taki lipiec: kolumny hi-end, zestawiki stereo z kolumnami podstawkowymi, a już jakieś projektory, które w normalnym mieszkaniu czy nawet domu nie mają sensu - nie licząc naprawdę wąskiej grupy który mogą i zdecydują się wybudować salę kinową, to porażka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie temat kin by sie baaardzo przydał..bo kupowanie innych gazet o kinach mnie srednio przekonuje - chyba,ze ktoś ma jakieś fajne sprawdzone czasopisma - to prosze dać przykład.
Gazeta Audio i tak ma sama w sobie sporo informacji w przeciwieństwie do innych czasopism!! co ważne

mam pytanie np odnośnie prenumeraty - nie można zrobić jednorazowej prenumaeraty - np. na 2lub 3 lata odrazu? jedna zaplata i z głowy taaaki długi okres!!ja bym sie zdecydował chyba szybko!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyczny_Gość
No to możesz się szybko zdecydować icon_mrgreen.gif
AUDIO możesz zaprenumerować na rok lub na dwa lata.
Ja mam na dwa lata - jest sporo taniej icon_cool.gif
Dla przypomnienia ceny prenumeraty:
- roczna = 132 zł
- dwuletnia = 192 zł

Poza tym jest sporo przywilejów dla prenumeratorów - np. dostęp OnLine do numerów bieżących oraz do sporej ilości starszych testów.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można dostać to czasopismo w kioskach ? pytałem w kioskach i w kolporterze i nie ma niestety nic takiego , troche mi szkoda kupować prenumeraty ( jak mi się np. nie spodoba ) a jak bym kupił jeden numer to bym sie co nie co przekonał , już kupiłem chyba MOTOCYKL się nazywa ta gazeta niby ponad 200 stron a nie ma co poczytać i reklam pół z tego
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemysl_17
Istnieje coś takiego, jak "prenumerata próbna AUDIO" icon_cool.gif
W skrócie - możesz na próbę zamówić trzymiesięczną prenumeratę AUDIO, a jeżeli nie spodoba Ci się - zrezygnować.
"Kwartalna prenumerata bezpłatna + 9-miesięczna prenumerata płatna z możliwością wycofania całości wpłaty w przypadku rezygnacji
(tylko dla nowych Prenumeratorów) - cena 108zł"

Ceny innych rodzajów/okresów prenumeraty i inne informacje znajdziesz poniżej
http://www.avt.pl/wybor_prenumeraty.php
jest też numer telefonu do Redakcji i Działu Prenumeraty.
Polecam - warto... icon_lol.gif

Pozdrawiam
PS. Trochę to dziwne, że nie możesz znaleźć aktualnego numeru w sieci sprzedaży - poza kioskami i EMPIkiem można szukać w sklepach ze sprzętem audio. Ale w naszej kochanej rzeczywistości wszystko jest możliwe icon_eek.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla Redakcji - w rocznicę Powstania Warszawskiego wyjąłem ze skrzynki najnowszy, sierpniowy numer AUDIO!

A żeby zakończyć temat poprzedniego numeru - to brakowało mi (co zresztą jest wyraźnie napisane) innych konfiguracji małych wież. A dokładniej o odsłuchanie i porównanie sprzętu z innymi kolumnami - była okazja do takiego testu icon_cry.gif

A w nowym numerze na pierwszy ogień poszedł u mnie test JBL LS80 - czyli najnowsza konstrukcja JBL z głośnikiem tubowym.
A ponieważ od kilku miesięcy w zestawach KD Onkyo (i nie tylko) pojawił się Klipsch, więc z zainteresowaniem przeczytałem tekst trochę droższych kolumn z tubą.

Ciekawy jest też test 3 odtwarzy DVD - ale uniwersalnych (DVD-Audio, SACD), cenach pomiędzy 2 a 3,5 tysiąca.
Pozdrawiam
PS. Mam wrażenie, że miesięcznik robi się coraz chudszy icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Chudszy to on się może nie robi, ale reklam przybywa nie da się ukryć. Odnośnie odtwarzaczy wieloformatowych, ten Pioneer jest teraz w nokautującej moim zdaniem, dla konkurencji z testu oczywiście, cenie 1299 zł http://www.kino-domowe.pl/go/_info/index.p...dc=6&page=2. I chociaż zwolennikiem Pioneera nie jestem (Miałem 20 lat temu CD-player który po prostu umarł któregoś dnia), to zaczynam się poważnie zastanawiać.
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldek też czytałem ten test i uważam, ze taki wieloformatowiec to rewelacyjna sprawa w pokoju w którym mam komputer stacjonarny
Nie zawsze chce sie mieć włączony cały komputer do obejrzenia filmów zalóżmy w divx, jak się trafi jakaś muzyka ngrana w mp3 (ipody czypłyty cd dvd ze zgranymi utworami) to podłączasz tylko jakieś małe stereo biurkowe i już jest koljne rozwiązanie - uwazam ze to fajne centrum rozrywki!!
i faktycznie cena jaką pokazałeś 1299pln to wcale nie aż tak wiele
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo - nie tylko ty masz wrażenie, że nasze kochane AUDIO zaczyna chorować na anoreksję icon_cry.gif Reklam od cholery i ciut ciut. Papier taki jakiś coraz wątlejszy. Przyszedł chyba czas na oszczędności w Redakcji. Może to przez nasze płyty za posty? Jeżeli tak to ja się całkowicie zrzekam tych płyt icon_confused.gif . Jak przeglądam swoje AUDIO-archiwum z lat 1998 - 2000 to wtedy było znacznie obficiej jeżeli chodzi o zawartość merytoryczną każdego numeru. No ale cóż....... takie czasy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perkoz_1
Jak nic to musi być przez KD - to "ścienienie" AUDIO !
Kiedyś pół numeru na "kanał lewy", drugi pół na "kanał prawy" icon_biggrin.gif
A teraz wirtualne kanały tylne i ogólnie 7.1 zabierają nam kilkadziesiąt kartek miesięcznie icon_sad.gif

Wpadłbyś sam na to???
To pewnie dzięki obiecanemu w innym wątku "korespondencyjnemu kursowi picia piwa wieczorową porą" (nazywało się to trochęinaczej, ale wiesz o co chodzi...). Ja dotrzymuję obietnic. icon_wink.gif
Nie ma to jak Żywiec pod fortepian - a właściwie to 2 fortepiany, bo wieczorową porą leci z nami pilot... sorry, Marek & Vacek (ciekawe, że w Polsce śp. Kisielewski pisany jest raz przez "W", a innym razem przez "V"). No i z ponad 20 wydanych przez ten duet płyt trodno coś dorwać poza kilkoma składankami - dość nędznie nagranymi, widocznie takie czasy... icon_sad.gif

Pozdrawiam
PS. Proponuję w ramach akcji "P. za P." dla "jednowyrazowców/zdaniowców" i dla tych, którzy trują i podżegnują przyznawać kwadratowe płyty. Tak z 5 kg każda, a próbki można przesłuchać leżąc na chodniku... Jeśli to było (za bardzo) złośliwe to przepraszam icon_wink.gif Ale i tak Ciebie to akurat nie dotyczy icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo

Co do gustów chmielowych to akurat moje oscylują w rejonach Wielkopolski bo preferuję zielone puszki i butelki. Leszek mi najlepiej smakuje. Na drugim miejscu szanuję Ślązoków bo ich Tyskie jest przednie. A na trzecim miejscu uruchamiam patriotyzm lokalny i żłopię lubelską Perełkę. Kiedyś Żywiec dla mnie był eliksirem ale stwierdziłem, że od jakichś 2 lat deczko się spsił. Taki niby rozcieńczany. A może to ze starości mnie receptory smakowe wysiadają icon_confused.gif

Co do patologii zwanej KD w naszym AUDIO to się zgadzam. Jestem za tym aby tego było jak najmniej. Przecież są od tego tematu inne periodyki. O stereo jest tyle do pisania, że wystarczy jeszcze na lata. Od dawna nie widziałem w AUDIO jakiegoś teściku kabelków głośnikowych. Po macoszemu traktuje się analoga czyli gramofony, a przecież sam ProJect robi cudeńka. A może Sz.Redakcja uruchomiła by na łamach naszego czasopisma przynajmniej raz na kwartał dział vintage audio. Jak fajnie było by powrócić do lat 90-tych. Przecież tych arcydzieł elektroniki jest jeszcze po naszych domach multum. Moim zdaniem to o wiele ciekawsze niż jakieś bzdety zwane stacjami dokującymi pod IPoda tak jak w ostatnim numerze. Od tego są moim zdaniem komputerowe czasopisma lub audiopodobne. Chyba to wszystko to zalążek szerszej dyskusji na temat perspektyw AUDIO na najbliższe lata.

A ideę kwadratowych płyt o wadze co najmniej 5 kg. dla jednozdaniowców/wyrazowców i sporej rzeszy milutkich Trolli popieram w całej rozciągłości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Numer 10/2008 kupiłem w week end...ladnie zapakowany..przyjezdzam do domu i co..hmm opakowanie było więc sądziłem, że będzie również płyta ?
czy w tym numerze redakcja dołączyła płyte "Audiofilskie zajawki" ?

Panowie...RoRo Perkoz_1 (do Perkoza..gdzie Ty się podziewasz?)

oj już tak nie narzekajcie na KD.. icon_razz.gif .ja bym prosił nawet..o więcej..albo aby redakcja np wypuściła osobny numer poświęcony tylko KD...wesja "speszyl" icon_wink.gif
icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyczny przyjacielu!
Co Wy, Kolego, z tym kinem???
Z rozrzewnieniem biorę do ręki "stare" egzemplarze Audio, w których coś takiego jak kino domowe po prostu nie istniało!
Przykładowo - po odsłuchach B&W Nautilius 801 z olbrzymim rozrzewnieniem wziąłem do ręki chociażby egemplarz Audio z marca 1998 r., w którym większą część zajął "megatest " ówczestnego hi-endu! Były: B&W Matrix 802, ProAc Response 2.5, JmLab Antea, Dali Grand, a z elektroniki Cary CAD 301SE, Conrad-Johnson PV10A/MV55, Krelle KAV - 300i oraz KAV - 300 cd, Mark Levinson No 39 wraz z No 332!
To się dopiero czytało z zapartym tchem, marząc nieśmiało, że może kiedyś...
Na całe szczęście okazało się, że powoli coraz bliżej tych marzeń... icon_razz.gif
Teraz niestety... O! Kino domowe!!! Fe i fuj!!! icon_wink.gif
Magazyn przeca o nazwie "Audio" icon_mrgreen.gif
Pozdrawiam
PS. Przemku! W miesięczniku płyta powinna być! A na dodatek zawiera przynajmniej jeden kapitalny utwór zespołu metalowego - polecam - miodzio!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W październikowym numerze AUDIO powinna się znajdować płyta "Audiofilskie Zajawki nr 12" (6 utworów, 36'28").
Proponuję poproś Redakcję o wysłanie brakującej płyty lub o możliwość jej odbioru za miesiąc na AudioShow...

Jako ciekawostkę podam, że w listopadowym numerze będzie m.in. test AVR-2309
... może to kogoś mocno zainteresować icon_razz.gif

A wracając do tematu "aktualnego numeru" bardzo się ucieszyłem z testu rzadko (a nawet bardzo rzadko w przypadku Advance'a) pojawiających się firm: wzmacniacze Advance Acoustic MAP-105 oraz taniej lampy Xindak MT-1 (jako że lubię tę firmę, w końcu bez powodu nie kupowałem ich CDka... icon_wink.gif ).
Szkoda tylko, że wybrano do testów najtańsze icon_sad.gif modele - no ale takie było założenie cenowe (2 do 2,5 tysiąca).

Do tego wywołałeś temat KD - więc proszę 4 tanie, tegoroczne modele stanęły w szranki: DENON AVR-1509, Pioneer VSX-818, SONY DG-720 oraz Yamaha RX-V463. Powinno to pomóc w odpowiedziach na pytanie "co kupić w cenie między 1000 a 1500zł ?".

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bert RoRo
Moi Drodzy icon_wink.gif...kupe lat siedziałem w stereo.. zawsze było stereo i zawsze stereo będzie choćby sypialnia..tak na dobranoc..
Niestety jakiś czas temu ogarneła mnie w pewnym sensie mania kina..i stało się do tego dołączyło..sacd w m.ch. i przepadłem...
Wiem ze stereo powraca a ja jak na złość w więcej głośników się pakuję... ale cóż.. icon_smile.gif
W jednym z wątków..pisałem już, że jak znjde kino w kolorze szampańskim (premium silver..) to się przesiadam icon_smile.gif co też uczynię..
Zdecydowałem sie też równiez koro już poszedłem w kino to i projektro i ekran wyjezdzający z sufitu..icon_smile.gif więc jak już bede miał wszystko od a do zet co wiąze się również z remontem pokoju mulimedialnego - szczerze zapraszam..na obejrzenie filmu..w trochę wieszym wydaniu niż marne 50-60 cali..zaprosze na 90..lub 100..lub..ehh zobaczymy icon_wink.gif

Co do testowanych klocków do kina dobry temat jest wiele pytań..na forum o budżetowe kolocki a to powinno pomóc..
w zapowiedziach kolejnego numeru faktycznie dojrzałem b.szybko Denona icon_wink.gif z wiadomych powodów icon_wink.gif (u mnie padło na 2809) lub względnie oczko wyżej..
testy w tym numerze taka półka w kolejnym trochę więcej..więc i trafi na mojego ..jeżeli wejdzie w szranki..to dość swirzy model..i może akurat nie będzie..ale gdyby się trafiło redakcja zrobiła by mi niezły prezent icon_smile.gif

wracając do kina ... może macie jakieś bardzo dobre czasopismo poświęcone właśnie KD + multimedia ?

Głowa do góry stereo nie umrze chyba nigdy icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyczny_Gość
To może jak u mnie: coś pod KD (ładnie - biorąc pod uwagę koszty to "całkiem niezłe COŚ!"), no i lampa w stereo...

Bert
Odnośnie starych numerów AUDIO - właśnie czytam (zresztą po raz kolejny...) test moich ulubionych (ale niestety zapewne dopiero "przyszłych" icon_cry.gif ) podstawkowych JAMO D830 i cały czas mi się podobają. W końcu kiedyś je skonsumuję, bo jednak tańsze D430 czy wręcz taniutkie D400 to jednak nie jest to, co tygrysy lubią najbardziej.
Przepraszam jeżeli kogoś uraziłem sformułowaniem "taniutkie" w odniesieniu do D400 icon_cool.gif , ale jak już się weszło między wrony... (nie mówię o Was, Koledzy...)

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być w szampańskim kolorze, to do tej przekątnej 100 cali z pewnością pasowałyby klocki Accuphase bądź Luxmana!
Jedna i druga firma ma w ofercie jakieś "byle jakie" icon_mrgreen.gif końcówki mocy, które "z biedy" mogłyby "robić" w kinie domowym icon_wink.gif, czego Ci z całego serca życzę.
Tylko nie orientuje się za bardzo, czy w ofercie znalazłyby się odpowiednie procesory??? icon_mrgreen.gif
Jakby "Audio" takie sprzęty do kd testowało, to bym nawet za mocno nie protestował...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...