Skocz do zawartości

Aktualny numer...


RoRo

Recommended Posts

Przemku!
Coś by się z tych japońskich i szampańskich znalazło... icon_wink.gif Przykładowo Luxman B-10 - całkiem fajny szampański monoblok!
A co do Krella... Po ostatnich odsłuchach jednak optowałbym za duńskim Gryphonem! Kino na 5 monoblokach Antileon solo i pięciu B&W Nautilius 800 lub 801- to mogłoby być to... icon_mrgreen.gif
Załączam zdjęcia - Ty wybierasz! icon_wink.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek!
Ale w końcu używany KRELL to zazwyczaj tylko połowa ceny nowego (czasami nawet 1/4) icon_mrgreen.gif
Co do Soniaczka - to seria już paruletnia, ale dla mnie najładniejsza: duże zakręcane gniazda kolumnowe, możliwość pracy z parą kolumn A oraz B, co prawda zwykłe 5.1 ale wystarcza. Jak dodasz do tego duże mnóstwo wejść i wyjść (i możłiwość ich dowolnego opisania na wyświetlaczu), preamp gramofonowy i świtny pilot (oraz logikę obsługi, oraz możłiwość konfiguracji praktycznie wszystkiego dzięki przyciskom ukrytym pod gustowną klapką) to już wiesz, czemu jeszcze u mnie stoi! icon_mrgreen.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie icon_cool.gif
..biore temat Krella na tapetę..pamiętajcie.., że ma to współgrac z obrazem HD
a może jednak..nie ryzykowac..zainteresuję się taki czlowiek...cena i możliwość go przerośnie..
z jedenj strony WAF icon_twisted.gif z drugiej niesamowite podpowiedzi ..przykład od Was icon_mrgreen.gif icon_twisted.gif
to może ja tak zaloże osobny temat w dziale kino...aż się boję..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście elektronika zza oceanu potaniała w sposób istotny!
Nie mówiąc już o integrach z serii KAV (jakby nie było te "AV" w środku i na końcu to od "Audio Video"), ale i poważne końcówki KSA, czy FPB są "do zdobycia" za relatywnie "psie pieniądze"...
No i kino na takich Krellach też w ostateczności uszłoby... icon_wink.gif
Tylko zamiast koloru szampańskiego trzeba byłoby tą "szampańskość" w kubełku z lodem...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemku
Ze zuwagi na moją ostatnią Rotelowość icon_mrgreen.gif to oprócz murzynów w ofercie firmy są również i srebrne modele wielokanałowe (preampy RSP np. 1068 testowany w Audio 9/2007 czy 1098 z 3/2004 oraz końcówki mocy serii BX - również wielokanałowe jak np. 1066).

Pozdrawiam
PS. A jak już przy tej zacnej firmie jesteśmy (też na R... icon_wink.gif ) to chętnie przygarnę CDka model RCD-1072 (ew. 1070, a w ostateczności za pół ceny mogę pomęczyć przez chwilę nawet RCD-02). Więc jakbyście widzieli, to polecam się Waszej pamięci icon_cool.gif Najlepiej czarne (ale rasistą nie jestem i może przymknę oko na kolor), a do kompletu może być i tuner.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niestety będziesz miał jedno wyjście: nie obliczać planowanych wydatków! icon_mrgreen.gif

A miało być tak pięknie i zakończyć się na DVR serii 2 tysiące ...
Zauważ, że może jednak pod koniec roku wyjdzie wyższy model z aktualnej serii 09, a do tego pewnie i DVD się pojawi ciut nowsze i wyższe od 1940?
Do tej pory najwyżej wśród nowych Denonów jest chyba usadowiony model AVC-A1HD...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
A u mnie nadal "aktualnym numerem" jest numer październikowy icon_cry.gif
Trochę poczekałem (informacja na AudioShow o zgłaszanych przez czytelników opóźnieniach), ale pewnie mój egzemplarz znalazł drugie życie gdzieś po drodze...
Redakcja AUDIO jak zwykle w takich przypadkach nie robiła problemów więc już za chwilkę będę ... icon_razz.gif

A najprzyjemniejsze są dla mnie zapowiedzi grudniowe - i test lampowego wzmacniacza XINDAK MT-3 ...
http://www.ceneo.pl/1178074
Wymieniać mojej lampki nie będę, ale miło będzie poczytać - czy jest to według Redaktorów ciekawy sposób na wydanie prawie 3 tysiączków icon_mrgreen.gif

Pozdrawiam

edit: podziękowania dla Redakcji i Działu Prenumeraty - błyskawicznie wysłano powtórnie "zaginiony" numer listopadowy icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Cosik Kolegostwo grudniowego numeru nie czyta. Jest zarąbisty. Nareszcie coś dla ludzi.Normalnych ludzi znad Wisły. Kolumienki podstawkowe mniodzik icon_rolleyes.gif . Wzmaczki rewelka. Szczególnie ta chinszczyzna zlampizowana jest pikna. Oj dużo dobrego czytania !!! Tylko zajawek nie dali ino jakoweś streszczenia cy cóś icon_sad.gif Polecam !!!

PS.
A w tą recenzję kolumienek Mission i tak nie wierzę ! Bardzo mi one przypominają moje niegdysiejsze koszmarki czyli 772. Z zewnątrz cacy-cacy a dźwiękowo angielski bardach i pudding. Ta firma ma u mnie dożywotnio przechlapane za Mission 772 icon_twisted.gif .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gratulacje dla Redakcji - tuż przed świętami znalazłem w skrzynce noworoczny numer AUDIO (i do tego z Audiofilskimi Zajawkami icon_cool.gif ).
A w nim m.in. relację z AudioShow 2008 i trochę fotek...

Jak dołożymy do tego sporo testów - m.in. paru gramofonów, paru miniwież (np. PianoCraft 730) oraz odtwarzaczy SACD to naprawdę trudno znaleźć powód do narzekania... No dobra znalazłem - wycięli mi taki numer, że się nie wyspałem przez to czytanie icon_wink.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Panie i Panowie!
W sprzedaży znalazł sie juz numer lutowy miesięcznika Audio!
No, chyba wreszcie mi się podoba!
W numerze testy brytyjskich (przynajmniej z pochodzenia icon_wink.gif ) zestawów cd+amp z przyzowitego pułapu 8-12 kzł., słuchawki z wysokiej półki oraz to, co tygryski lubią najbardziej - dwie pary hi-endowych kolumn na głosnikach Accutona.
Co prawda miałem okazję posłuchać już kolumn zawierających przetworniki tej marki, ale ich dźwięk mnie niestety nie przekonał. Dlatego tym bardziej jestem ciekaw recenzji!
Dla maniaków KD oraz sprzętu przenośnego też cos jest...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj numer lutowy,przeczytałem kilka artykułow ,podobało mi się ,troche za dużo o KD i reklam ale rozumię,ze trzeba wszystkim dogodzić.
Teraz słucham sobie samplerka ,nawet niezły .
Trzeba będzie chyba przedłużyć prenumeratę bo to jedyne specjalistyczne pismo ,które da się jeszcze czytać.
4-5 lat temu prenumerowałem wszystko co było na rynku ,co roku odchodził jeden tytuł aż zostało tylko AUDIO ......oraz sporadycznie
HiFi Choice bo kolega kupuje i czasem mi podrzuca poczytać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Co mnie osobiście cieszy, to że "Audio" w końcu pojawia się przed początkiem deklarowanego miesiąca. Dwa lata temu zrezygnowałem z prenumeraty, ponieważ w kioskach pojawiał się szybciej niż z "dostawą do domu", co doprowadzało mnie do pasji. Fono, reklamy to jeszcze przeboleje, ale Blue Ray, to nas zaleje.
Ale co do jakości merytorycznej, to Masz racje, jako jedyni w tym kraju wybijają się ponad pewien poziom ("gwiazdkowy" czy też "best buy-owy").
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przedłużyłem prenumeratę na następny rok ,oprócz zniżki w opłacie dla stałych, przedłużąjących prenumeratę abonentów
miła Pani pozwoliła mi wybrać sobie jeszcze płytkę CD.
Wybór padł na Radiohead ,mam jednego CD-ka tej grupy ,jakoś mnie nie zachwycił ale poczytałem sobie tłumaczenia tekstów
i pomyślałem,że może być interesująco.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Troszkę mnie tu nie było...... icon_twisted.gif WITOJCIE !

A co do aktualnego numerku AUDIO, czyli 03/2009 to powiem szczerze w końcu trafiłem na to co mnie życiowo, a moją kieszeń ilościowo interesuje. Chodzi o pierwszą część testu kolumn podłogowych w cenie od 1500 do 2200 zł. Wyniki testu określam jako wysoce ciekawe. Szczególnie napatrzyć się nie mogę na JAMO C407. Są śliczne a do tego wyniki odsłuchowe na wysokim poziomie. Oj kuszą mnie te Jamochłony icon_idea.gif . Musze je gdzieś w Lublinku posłuchać. Tak samo zresztą jak tych niepozornych KODA K-5300F. Jeżeli potwierdzi się wszystko to co AUDIO nt. tych Koda i Jamo napisało to będę biedniejszy o jakieś 1500 - 2100 zł. Pozostała trójka z testu mnie nie interesuje bo uważam, że "poległa" w stosunku do Jamo i Koda. Szczególnie te kuriozalne i maszkarne monstrum Magnata wzorowane chyba dźwiękowo na Altonach lub Altusach icon_neutral.gif .
Jak już gdzieś posłucham tych dwóch zestawów i któreś kupię to chętnie podzielę się swoją opinią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po przerwie!

Udało mi się nabyć marcowy numer "Audio" i oniemiałem z zachwytu. Pure stereo! I to urozmaicone - różne półki cenowe, od cdków poprzez sporą grupę sprzętu wzmacniającego do przepięknych gramofonów! Tak trzymać!!! I pełna zgoda z Fono - nazwa "Audio" zobowiązuje  icon_biggrin.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
AUDIO nr 04/2009 - jedna maleńka osobista dygresja:
- końcowe strony miesięcznika i test monstrów kolumnowych za 70 - 100 tys. zł. Nie wnikam, że może i to szczyt High Endu ale osobiście z wyglądu to tego bym do swojego garażu nie wstawił. Koszmarki. Chyba kogoś też popaprało z taką ceną. Zastrzegam, że to moja osobista ocena i nie każdy z nią musi sie zgadzać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perkozie!

De gustibus... jak mawiali starożytni!

Ja ucieszyłem się, że wreszcie, po latach dominowania zapałek - chudych patyczków z głośnikami zwanych kolumnami - pojawiły się kolumny będące ich zaprzeczeniem!

Mi się nie tylko podobają, ale i łechcą me pragnienia.  icon_mrgreen.gif

Ale cóż poradzić - mając samemu wielkie "szafy" gust mam odrobinę spaczony!  icon_wink.gif

Wesołego Alleluja przy okazji!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Od kilku dni (jeszcze jest sierpień...) mamy już dostępny wrześniowy numer, a w nim bardzo ciekawe zestawienie 4 par stereo : wzmacniacz + CD (po ok. 4 tysiące każdy), a dla początkujących w KD - 3 amplitunery z dekoderami HD (świeże, bo tegoroczne modele...).

Mamy więc gotowe ściągi do odpowiedzi na pytanie "jaki amplituner KD kupić w okolicach 2 tysięcy..., teraz będzie trochę łatwiej.

A w testach CDków zabrakło mi informacji o tym, czy czytają płyty CD-R (w ramach testów często korzystam z takich płyt - przynajmniej jak zapomnę i zostawię w odtwarzaczu, to nie ma straty bo skopiuję sobie kolejną z oryginału, zresztą zgodnie z przepisami icon_razz.gif ) oraz o CD-Text (lubię sobie poczytać ... icon_mrgreen.gif ).

Pozdrawiam
PS. A w październiku - będzie test lampek Xindaka ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Gratulacje dla Oli i całej Redakcji
- właśnie dostałem nowy numer AUDIO 1/2010 i w nim płyta "Audiofilskie Zajawki" wreszcie z numerem miesięcznika i rokiem, a więc zgodnie z obietnicami
Udało się ! icon_razz.gif

A do tego w numerze ciekawy test 5 kolumn podłogowych (pierwsza część testu - kolejne 5 kolumn w następnym numerze) między 5 a 7 tysięcy. W nim m.in. Jamo C807 (a więc model pomiędzy 805 a 809) oraz Monitor Audio RX8. A jak do tego dodamy Triangle Altea EX i B&W 683 to juz pełnia szczęścia (jako piąte - Heco Celan 501).
Oraz słuchawki o wysokich aspiracjach - ceny też niezłe..
Reszta - do poczytania w numerze styczniowym.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...