Skocz do zawartości

Problem z sl-q3


Recommended Posts

Witam
Od niedawna stałem sie posiadaczem lekko niesprawnego gramofonu Technics SL-Q3. Problem jest taki ze gra zdecydowanie za wolno. Ponieważ jest to automat nie wiem mam pojecie jak regulować prędkość obrotów. Moze ktoś z forumowiczów ma na to sposób?
Pozdro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na naszym forum!
Przyjnmuję, że nie jesteś fachowcem i w związku z tym możesz sprawdzić, czy talezr gramofonu o coś nie ociera, lub ośka, na której talerz spoczywa w łożysku, nie ma oporów ruchu.
Z informacji, jakie znalazłem w necie, jest to gramofon z napędem bezpośrednim wyposażony w taki silnik, którego wirnikiem jest sam talerz gramofonu. Tego typu silnik ma dość skomplikowane sterowanie elektroniczne.
Gdyby okazało się, że ośka ma opory ruchu, to należałoby ją wyczyścić, wyczyścić także łożysko i nasmarować. Jeżeli ośka jest łożyskowana przy pomocy panewek samosmarujących, należałoby użyć specjalnego oleju do tych panewek - dobrze byłoby zasięgnąć rady fachowca w tym względzie.
Gdyby się okazało, że łożysko i ośka są ok, to najprawdopodobniej układ sterowania silnikiem wymaga naprawy, lub regulacji - powinien to zrobić ktoś, kto się na tym zna. Jeżeli masz schemat elektryczny tego gramofonu (ew. był dołączony do instrukcji obsługi), pokaż go koniecznie osobie, która w razie potrzeby będzie reperować sterowanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...