Skocz do zawartości

Sony czy Technics


tomazzo

Recommended Posts

Stoję przed wyborem amplitunera,lecz chcialbym z niego korzystać także w stereo .Budżet pozwala mi na Sony str-dg710 [770 zł] .W ostatnich dniach pojawiła się jednak możliwość kupienia Technicsa sa-ax7[400zł],starszy brat amplitunerów ale podobno dobra konstrukcja i dobra alternatywa między KD a stereo .Może jakiś dobry człowiek pomoże mi w wyborze,jestem przekonany że jest was wielu na tym forum .A może coś innego?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SONY G710 jest stosunkowo świeżą konstrukcją (z 2007 roku), nieźle wyposażoną (HDMI, mikrofon pomiarowy do automatycznej kalibracji) a do tego nieźle gra i jest bardzo ciekawą propozycją wśród sprzętu do 1000zł. Do tego jak to u SONY niezła ergonomia i wygoda użytkowania. Cena niezła, model dużo lepszy od serii 500/510 u SONYego i wart swojej ceny. Użytkownicy tego modelu (i poprzednika – 700) chwalą go sobie.
Więc i Ty powinieneś być z niego zadowolony ... icon_cool.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do awaryjności SONY to na przykładzie własnym i rodziny/znajomych:
Jedyny problem był z prostym kompletem KD ("naleśnik" - DVD z amplitunerem w jednej obudowie), polegał na tym, że tuner w tym modelu nie pamiętał ustawionych stacji. Szybka akcja w serwisie i po paru dniach było OK, a sprzęt nie został porysowany (co się niestety zdarza w serwisach).
Poza tym jakoś dziwnie się zdarza, że szybciej padają lasery w miniwieżach niż w normalnych CD do wieży (często pomaga częstsze czyszczenie, ale nie zawsze).

Przez moje łapki przeszło z Soniaków tak około: 5 amplitunerów KD, z 15 odtwarzaczy CD, 5 miniwież, 5 DVD, nagrywarka, parę wzmacniaczy, tunerów, decków, MD, kolumn i TV. No i jak do tej pory tylko czasami czyszczę soczewki w CD icon_cool.gif
Modele mają od 1 roku do 20 lat, więc jest to pewien przekrój czasowy...

Główne zastrzeżenie mam do kolumn - w cenie kolumn SONY można znaleźć lepiej grające firmy.
Poza tym plusem przy zakupie SONY pochodzących z oficjalnej sieci dystrybucji w Polsce jest to, że za rozsądne pieniądze możesz przedłużyć gwarancję do 3 i do 5 lat.
Oczywiście trafiają się egzemplarze felerne, bo obecnie mało która firmowa dokładnie testuje komponenty i kompletne urządzenia. Jak to w życiu - trzeba mieć trochę farta. icon_cool.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...