Skocz do zawartości

Amplituner + 2 głośniki do 2 tys zl


bartolinho

Recommended Posts

Witam. Proszę o pomoc w wybraniu amplitunera 5.1 lub 6.1 oraz (na razie) 2 głośników. Na chwile obecna posiadam na ten cel 2 tys. Amplituner nie musi mieć najnowszych bajerów. Zamierzam podłączyć go do komputera. Służyć ma głównie do muzyki. Mój pokój ma 12 m2. Jako ze dobry amplituner to podstawa a mój budżet jest na razie ograniczony resztę głośników skompletuje później (to chyba dobry tok myślenia?). Proszę o pomoc i z góry dziękuje. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dzięki, wyglądają interesująco i na pewno tak tez grają tylko trochę budżet nie ten;]. Jeśli chodzi o moje obserwacje o głośniki to zastanawiałem sie nad magnatami monitor 1000 bądź tańszymi 880. Heco Victa 500, 700. Zbierają pozytywne opinie. Amplitunery, na które zwróciłem uwagę to: Onkyo serii 604, 605, 505, Soniakiem DG710, Yamaha rx v357, v661, 559. Ostatnio zwróciłem uwagę na H/K avr132, 147 czy nawet 240 lub 245 chociaż ceny dwóch ostatnich są powyżej 2 tys. Jeśli ktoś z Was pomoże mi skompletować cały zestaw będę bardzo wdzięczny. Zapodajcie wersje ekonomiczną ale sensowna brzmieniowo. Oraz taka dla bardziej wybrednych audiofilów. Dzieki i pozdro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner http://www.allegro.pl/item400949446_denon_...ancja_raty.html kolumny http://www.sklep.arwek.com.pl/product_info...roducts_id=1095 trochę powyżej budżetu ale 200 warte dorzucenia, ewentualnie seria crystal model cr40 albo koda EX 566 http://www.sklep.arwek.com.pl/product_info...roducts_id=1559 to jest zestaw ale osobno też mają same fronty powinieneś by zadowolony. Amplituner ma możliwoś bi-ampingu przednich kolumn.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam amplituner Denon 1907 - to stary model (ma toto przynajmniej audyssey?) bez HDMI ... a HDMI jest jedynym sposobem przesłania dźwięku wielokanałowego PCM (HD) i wcześniej czy później może być jedynym standardem cyfrowej transmisji dźwięku.

Sam składałem sobie teraz zestaw za ~2 tys ale ograniczyłem się na razie do dwóch kolumn. Ampli wybrałem Yamaha RX-V661 (czarny) i kolumny KEF Q1 ( 918 PLN ) -są świetne do bliskiego odsłuchu przu PC. Odradzam kolumny podłogowe - jak sobie wyobrażasz słuchać tego z odległości np. 1 metra ?

ps. odradzam też ampli Yamaha RX-V357 (generalnie wszystkie serii 3xx są słabe ) , odradzam onkyo 5xx ...ale polecam 606 (starszych bym nie brał), polecam Denon 1908 (niebawem powinien być w cenie Yamaha 661 ... choć z drugiej strony to ta sama klasa więc czekaj nan iego tylko jeśli Tobie bardziej odpowiada brzmieniowo)

Harmanów 1xx bym nie kupował ... podobnie jak starszych 2xx (brak HDMI które może się okazać bardzo potrzebne, brak bi-amp)

Yamaha 559 (brak YPAO,brak HDMI, brak bi-amp) jest znacznie gorsza od 661 (ma wszystko co trzeba)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego KYLE poczytaj najpierw o co chodzi koledze. Napisał że niemusi byc najnowszych bajerów. Więc po co mu hdmi i tak niewykorzysta, a denon (opisuje w modelach rok wprowadzenia na rynek, dwie ostatnie cyfry więc nie jest stary bo z zeszłego roku) posiada autokalibracje która i tak tylko jest dla ludzi którzy lubią jednym przyciskiem wszystko poustawiac idąc na kompromis. A co do kolumn to jak sobie wyobrażasz kino późniejsze bez frontów podłogowych, można to zrobic na monitrach ale te będą kosztowały więcj po doliczeniu stendów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie specjalnie zalezy mi na tych wszystkich bajerach, oczywiscie jak beda przy okazji to sie nie obraze. Dzieki za pomoc. pozdro

A co sadzicie o zestawie Sony dg710 plus Magnat Monitor 1000? Powinienem sie zamknąć w 1600zl a slyszalem bardzo pozytywne opinie zarowno o ampli jak i kolumnach... Jak to sie ma do wielkosci pokoju? Ewentualnie Jak zagra waszym zdaniem z mniejszymi kolumnami Magnata Monitor 220? Mieszkam w bloku póki co a sasiadka z gory wredna więc nie musi byc glosno ale czysto i ladnie:]. Edytowano przez RoRo
Bardzo proszę używać opcji "EDYTUJ" zamiast dodawać kolejny post jeden pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HK 3380, Yamaha RX497,Teac AG790A. Najwiecej opinii znalazlem na temat Yamahy. Jedna z nich zamieszczona na Ceneo zawiera wrazenia z odsluchu przy Magnatach Monitor 220 ktorymi jestem zainteresowany. Jak juz wczesniej pisalem moj pokoj jest maly a z racji tego ze mieszkam w bloku nie specjalnie moge sobie pozwolic na glosne sluchanie. Czy taki komplecik sie nada Waszym zdaniem? Chetnie dolozylbym do HK tylko czy warto? Nie doszukalem sie wielu opinii na temat tego konkretnego modelu a slyszalem ze ta marke bardzo sie chwali za wysoka rezerwe pradowa i rzeczywista, nie zawyzona moc podawana przez producenta. Raczej zdecyduje sie na amplituner stereo tak jak radziles Pablo. Wielkim kinomaniakiem nie jestem więc do filmów i stereo mi wystarczy. Czytałem zbieżne z Twoja opinie ze nie znajdzie sie amplitunera kd ktory zagra tak jak stereo w tej samej cenie a zważywszy na moj maly pokoik tym bardziej to nie ma chyba sensu. Co myslicie o ww sprzetach? Czekam tez na inne propozycje. Dzieki z gory!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartolinho
Nie napisałeś, czy sprzęt ma być nowy - czy może być używany.
Bo jeżeli "używki" wchodzą w grę a Ty załozyłeś ten wątek w KD, to niezłym rozwiązaniem może być zakup kilkuletniego, w miarę wysokiego modelu amplitunera wielokanałowego. Oczywiście wiadomo, że wzmacniacz/amplituner stereo zagra lepiej niż amlitunerem KD w tej samej cenie - ale przy sprzęcie używanym te rżónice się zmniejszają i można trafić na okazje, na sprzęt który zarówno w KD jak i w steroe zagra poprawnie.
Nie piszę tutaj o HiEndzie, bo nie za tą kasę - ale o sprzęcie, który zagra poprawnie, a nawet dobrze (szczególnie jak pamiętamy o jego cenie).

Z Harmana jest jeszcze mocniejszy model - tzn. HK-3480, nowy za 1299zł
http://www.allegro.pl/item397021781_harman...tnestereo_.html

Co do mocy - nie kupujesz sprzętu, który ma grać na maksa (tak samo, jak nie jedzie się samochodem z maksymalną prędkością). Ważna jest kultura grania, większe możliwości sprzętu. I ne musisz ich wykorzystać, po prostu one są! icon_rolleyes.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo. W gre wchodzi tylko nowy sprzet. Jakos nie mam zaufania do uzywek a do tego mam wielkiego pecha wzgledem sprzetow elektronicznych;). Ten HK ktorego link podales prezentuje się obiecujaco i powaznie sie nad nim zastanowie. Jakie głośniki byłyby Twoim zdaniem odpowiednie do tego amplitunerka? Dzieki bardzo, pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Raczej zdecyduje sie na amplituner stereo tak jak radziles Pablo.


Więc dolicz od razu kartę za kilka stówek - kupując ampli kina masz już DAC w ampli więc wystarczy integra ... wzmaki stereo są nadal na tyle zacofane że DAC jest egzotyką. Mam przy swoim PC połączoną cyfrowo Yamaha 661 (bi-AMP) + KEF Q1 i spisuje się to dobrze (jest odpowiednia przestrzeń itd.).

Dobre ampli kina potrafi dobrze wysterować monitory uzyskując satysfakcjonującą przestrzeń w nagraniach STEREO.

Kolejna wada wielu wzmacniaczy STEREO to zacofane analogowe regulatory głośności = brak porządnego balansu przy cichym słuchaniu - na prawdę przez to przechodziłem ... może trafisz na dobry może nie. W ampli kina są regulatory cyfrowe = perfekcyjny, nie zaburzony balans od bardzo cichego odsłuchu

Cytat

Kolego KYLE poczytaj najpierw o co chodzi koledze. Napisał że niemusi byc najnowszych bajerów. Więc po co mu hdmi i tak niewykorzysta, (...) posiada autokalibracje która i tak tylko jest dla ludzi którzy lubią jednym przyciskiem wszystko poustawiac idąc na kompromis.


Kolumny stawiasz na blacie ! Jeśli chcesz słuchać przy PC podłogówek to powodzenia i krzyżyk na drogę.

HDMI jest potrzebne i wytłumaczyłem z jakiego powodu, ale widzę jakoś nie dotarło. Co do autokalibracji - Denon 1707 ma antyczny 7 punktowy equalizer graficzny (niska precyzja).

Cytat

A co do kolumn to jak sobie wyobrażasz kino późniejsze bez frontów podłogowych, można to zrobic na monitrach ale te będą kosztowały więcj po doliczeniu stendów.


Że co ? ... Po kiego grzyba mu podłogowe fronty? Późniejsze kino ? - kino przy PC ! Powtórzę jeszcze raz ... monitory na blat !

Cytat

a denon (opisuje w modelach rok wprowadzenia na rynek, dwie ostatnie cyfry więc nie jest stary bo z zeszłego roku)


Teoryjka ciekawa ale z zeszłego roku to jest 1708 [2007/2008] (teraz zastępowany będzie modelem xxx9 ... w TYM ROKU ! ) .... model 1707 to model z przed dwóch lat !!!! (choćby świadczy o tym test w miesięczniku AUDIO w 2006 roku)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartolinho
Jeszcze pytanie, czy ze sprzętu będziesz korzystał głównie jako dodatek do kompa?
Jak ustawisz kolumny - na biurku po obu stronach monitora?
Jak szeroko mogą być rozstawione kolumny (baza stereo)?

Chodzi mi o wybór: podłogowe czy podstawkowe. Jeżeli chcesz kolumny małe, a do tego dokupić podstawki to tańszym wyjściem może być zakup niedużych podłogówek.
Od razu co do małych kolumn podstawkowych w rozsądnej cenie: tutaj niestety faworytem jest model Tannoy M1, który od ładnych paru lat nie jest produkowany. Ale masz szansę kupić coś z gwarancją lub z wyprzedaży magazynowych. Cena używek oscyluje między 400 a 500zł.
Z nowszego sprzętu rozsądne będą Acoustic Energy Evo 1 (już zakończono produkcję)
http://www.allegro.pl/item399489269_acoust...is_evo_one.html
lub Aegis Neo 1. Wiem, że nominalnie kosztują ponad tysiąc złotych, ale pojawiają się też modele na gwarancji w idealnym stanie (chociaż używane) i chyba nie musiałbyś się bać takiego rozwiązania.

Przy 12m^2 za duże będą kolumny podłogowe takie jak Magnat Monitor 1000 czy 990.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy komputerze mamy do czynienia z odsłuchem bliskiego pola - czemu w ogóle patrzycie w stronę kolumn podłogowych ?

Kolejna sprawa - przy małym dystansie od słuchacza do kolumn źródło dźwięku (kolumna) musi być dosyć skupione aby nie było zaburzenia przestrzeni ... odpadają praktycznie ogromne monitory o podłogówkach nawet najmniejszych nie wspominam.

ps. czy Wy słuchacie czegokolwiek przy PC z kolumn podłogowych ? ... i macie odpowiednią przestrzeń ?

ps2. a najlepiej to kupić DAC sterowany cyfrowo (regulacja głośności itd.) z wyjściami TRS i monitory studyjne KRK RP5 ... tylko wspomnianego DAC w cenie ~600 PLN nie znajdziemy } to rozwiązanie daje przestrzeń i precyzję na naprawdę wysokim poziomie ... dźwięk jest bardzo analityczny .... nic się nie rozmywa na dalszym planie i drobne dźwięki nie są "przytarte"/nie zanikają
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartolinho
Poza tym – niezbyt rozumiem koncepcję zastosowania sprzętu. Bo plącze się tu zarówno temat KD i 5,1 kolumn, jak i stereo, a do tego jeszcze komputer jako źródło.
Czy w przyszłości chcesz rozbudować system do KD i 5.1 kolumn?
Zamierzasz potem dokupić odtwarzasz CD, czy też muzyka będzie głównie z kompa i do tego w MP3?
Z komputera chcesz wyjść kablem cyfrowym na 5.1 (bo wtedy trzeba amplituner KD), czy stereofonocznym analogowym?
Komputer ma służyć też do oglądania filmów?

Jest jeszcze takie wyjście: subwoofer i 5 małych kolumienek (albo 2 większe na front – ale nadal małe).
Poniżej są tylko przykłady o czym myślę, a nie konkretne propozycje:
http://www.allegro.pl/item397077489_jbl_sc...ep_wroclaw.html
http://www.allegro.pl/item401109202_quadra...wowe_tanio.html

Koncepcji jest parę - dla jednych warto kupić porządne kolumny 5.1 przeznaczone do komputera, inni będą obstawiali amplituner + kolumny (do tego jeszcze dochodzi podział na sprzet KD i na stereo).

Wiesz – może być taka sytuacja, że masz już swoją wizję na przyszłość, a my kombinujemy „po sobie” co niekoniecznie Cię uszczęśliwi (to tak, jak ktoś chce koniecznie kota – a inni mu udowadniają, że pies będzie najlepszy)
Pozdrawiam
PS. Masz już spory materiał to przemyśleń, o ilości pytań już nie wspomnę! icon_lol.gif Z mojej strony to na tyle, rano muszę wstać a już padam na ... - Dobranoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmieszczenie kolumn zamierzam dostosowac tak aby dzwiek byl jak najlepszy. Jesli bedzie trzeba to na krancach pokoju, niekoniecznie po obu stronach komputera. Sprzet bedzie podlaczony pod komputer z prostej przyczyny- mp3. Dlatego nie szukam cd-ka ani dvd. Nie wspomnialem jeszcze jakiej muzyki slucham- Głównie Tiesto, Paul Van Dyk, Armin Van Buuren, Andre Visior, ATB itp. Dlatego tez dodam ze nie zalezy mi na ostrym łupaniu. :]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzieki bardzo RoRo trzymaj sie:]. Ja o 4 jade w delegacje więc sie wogole nie kłade hehe. A wizje wydawalo mi sie mialem ale teraz juz nie wiem. Zalozenie mialem takie jak pisalem na poczatku. Ampli kd plus narazie 2 glosniki (z kwestii finansowych). Ale pojawily sie watpliwosci jak on zagra w stereo, a to na muzyce w głownej mierze mi zależy. Doszedł do tego fakt ze moj pokoj jest mały i mysle ze nie ma sensu pakowac do niego kina. Filmy oglada mi się przyjemnie nawet ze starej wiezy Samsunga 2x15w a glosniki stoja jeden nad drugim w odleglosci 1,2m od siebie bo do muzy jest tak slaba ze nawet rozmieszczenie nie pomoze(co sprawdzalem)kable krotkie itd;]. Mialem fajne glosniki do kompa Creative G500, Basy dosyc potężne niestety srednie i wysokie tony mnie nie satysfakcjonowaly. Teraz stoja w szafie bo pilot zalał się browarkiem na imprezie, gwarancji nie uznali a osobno dokupic nie mozna;I Także nie wiem czy jest sens pakowac sie w kd. Z tad zmiana opcji na zestaw stereo. Chyba ze ma ktos propozycje amplitunera kd ktory sprawdzi sie w stereo nie gorzej niz porownywalne cenowo modele stereo... Rozbudowac nie zaszkodzi, sprzet zostanie na lata a cale zycie w malej norze mieszkac nie bede... Takze mam dylemat i czekam na dalsze propozycje. Pozdro dla wszystkich forumowiczow!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli brałeś pod uwagę HK3380 (moim zdaniem świetny wybór), spośród amplitunerów KD niewiele gorzej od niego gra H/K AVR445. Różnica w cenie potwierdza, niestety, to, o czym pisałem wcześniej. Ale, jak pisał Kyle, amplitunery wielokanałowe oprócz średnio trzykrotnie większej ilości końcówek mocy mają szereg funkcji dodatkowych w zakresie obróbki obrazu itp. Nie łudźmy się, że dostajemy to wszystko za darmo w ramach promocji. Amplituner KD o porównywalnym brzmieniu MUSI kosztować 3-krotnie więcej. 20 lat temu też nie dawali telewizorów kolorowych w cenie czarno-białych.

Kiedyś miałem budżetowy wzmacniacz Technicsa z najniższej półki, model SU-V300. Dwa lata temu zmieniałem zestaw na KD. Chciałem jedynie, zeby w muzyce nie był gorszy od mojego starego wzmacniacza. Po przesłuchaniu wielu amplitunerów zacisnąłem zęby, wyciągnąłem przeznaczone na inny cel oszczędności i kupiłem H/K AVR435. Nie jest lepiej ale także słucham na nim muzyki z przyjemnością.

Przy budżetowym sprzęcie musisz wybierać pomiędzy ilością funkcji (ile z nich wykorzystasz?) a jakością brzmienia.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha 661 nie jest znowu tak "budżetowa". To inna klasa niż modele 361/363 , 461/463 , 563. Jeśli porównamy model 661 pracujący w trybie bi-amp (cena ~1150 PLN) do wzmacniacza i karty dźwiękowej w tej samej cenie (Denon PMA 500 [~900PLN] + ASUS Xonar DX [~250PLN] to jakość dźwięku może być bardzo zbliżona. Yamaha ma wyraźnie mniejsze zniekształcenia THD , porównywalnie niskie szumy, wyższą moc ale znacznie niższe tłumienie (choć przy bi-amp nieco tę stratę nadrabiamy).

http://www.audio.com.pl/pdf/testy/wzmacnia...onpma-500ae.pdf
http://www.audio.com.pl/pdf/testy/amplitun...plitunery02.pdf

Choć pewnie przy XONAR dostaniemy lepszy DAC (pomimo stratnego połączenia analogowego i tak pewnie będzie lepiej po stronie przedwzmacniacza) ... ale z drugiej strony Denon ma analogowy regulator głośności co jest wadą (miewałem problemy z balansem na tego typu potencjometrach)

ps. zarówno Yamaha RX-V661 jak i Denon PMA-500AE oparte są na tranzystorach Sankena
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Yamaha 661 nie jest znowu tak "budżetowa". To inna klasa niż modele 361/363 , 461/463 , 563. Jeśli porównamy model 661 pracujący w trybie bi-amp (cena ~1150 PLN) do wzmacniacza i karty dźwiękowej w tej samej cenie (Denon PMA 500 [~900PLN] + ASUS Xonar DX [~250PLN] to jakość dźwięku może być bardzo zbliżona.


Tylko przy podłączeniu do komputera. Jeżeli jednak bartolinho w przyszłości podłączy stacjonarny odtwarzacz CD, różnica będzie kolosalna. Słuchałem Yamahy 659 i w muzyce była trudna do zaakceptowania. A czytałem, że brzmi lepiej od modelu 661. To są amplitunery kina domowego, na których muzyki słucha się "przy okazji". Jeżeli celem podstawowym jest słuchanie muzyki, sprzęt stereofoniczny jest niezastąpiony. On jest po prostu produkowany w tym celu. A urządzenie uniwersalne zawsze pozostanie w tyle za dedykowanym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...