Skocz do zawartości

Amplituner + 2 głośniki do 2 tys zl


bartolinho

Recommended Posts

Na jakich kolumnach słuchałeś tej 659 ? Czego w brzmieniu brakowało ?

ps. pierwsze słyszę by model 659 grał lepiej od 661 ... jak 661 można włożyć praktycznie do jednego worka z 861 / 863 więc 659 musiałby grać na poziomie modelu 1700/1800 ... a w to po prostu nie wierzę

Cytat

Jeżeli jednak bartolinho w przyszłości podłączy stacjonarny odtwarzacz CD, różnica będzie kolosalna.


Różnica między czym a czym?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Niedawno kupiłem sobie Yamahę rxv 661. Wcześniej słuchałem na starym technicsie. Różnica jest spora. Muzyka gra naprawdę dobrze. Słucham tez mp3. Yamaha ma program dsp który poprawia jakośc mp3. Mocą się nie przejmuj bo na pewno Ci wystarczy. A moim zdaniem bajery które sa w nowych ampli KD może kiedyś Ci się przydadzą. Zawsze lepiej je mieć niż nie mieć. Podsumuwując: jeśli nie jestes audiofilem yamaha w zupełności wystarczy. Nie będziesz zawiedziony. Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem używki na allegro,. Duże i krytykowane pewnie przez większość forumowiczów ale mi w zupełności starczą. Lubię je dlatego że mają dobre i duże basy. Kolumny to STX A170. Za 650 zł kupiłem dwie kolumny STX i trzy małe satelity innej firmy. Czyli mam 5.1 a filmy ogląda sie naprawdę fajniej w systemie dolby digital.

Małe sprostowanie: mam 5.0 bo nie mam suba. Chyba nie jest mi potrzebny icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tom1723A jakie głosniki wybrales do swojej Yamahy albo jakie polecasz w cenie powiedzmy do 400 zl sztuka? (moga a nawet lepiej jesli beda to monitory, na lepsze podlogówki uzbierałbym więcej kasy a narazie maluchy beda sluzyc mi w stereo)


Ja polecam KEF Q1 (kupiłem za 918 parę czyli 459 sztuka) - to była spora promocja ... przecena z 1690 ... już widzę że cena nadal promocyjna jednak już wzrosła nieco bo do 1000 PLN. Jest to odpowiednik modelu iQ3.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle Czy Twoim zdaniem dadza rade jako frontowe w pozniejszej rozbudowie. Dokupilbym pozniej np Magnaty Monitor 200 plus jakis tani centralny i suba. Bo troche przeraża mnie cena prawie 1000 zl za pare monitorow, bo mniemam ze na porzadne fronty podlogowe wydam z 2 tys a na centrala i suba co najmniej z 1200... A to wszystko wyjdzie okolo 6000 zl, przynajmniej przy dzisiejszych cenach doliczajac kable glosnikowe i te wszystkie pozostale a to juz mnie rochę przeraża...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Myślę, że kolega Kyle (którego pozdrawiam i dziękuję za pomoc) zgodzi się ze mną, iż yamaha 661 w stereo gra naprawdę dobrze icon_smile.gif


Tak ... poziom jest dobry. Dalsze plany są nieco przymazane i rozdzielczość jest nie za wysoka (w porównaniu do aktywnych monitorów studyjnych) jednak jest na tyle dobrze że jest budowana poprawna trójwymiarowa scena - dźwięk "wyłazi" z kolumn/kolumny znikają. Scena nie jest za wielka ale jest na prawdę OK. Mam spore wymagania odnośnie sprzętu i jeśli chodzi o ampli nie do zaakceptowania to jest nim model Yamaha RX-V350 [odpowiednik 361/363] (ocena niedostateczna/mierna) gdzie nie było sceny, basu, kontroli ... model RX-V661 to zupełnie inny świat ... jest wszystko co poprawnie grający system powinien posiadać. W przyszłości przesiądę się na monitory studyjne bo chcę krystalicznej rozdzielczości i aby wszystkie szczegóły były podane na srebrnej tacy ... a do tego czasu Yamaha RX-V661+(bi-amp)+KEF Q1 jest całkowicie OK i daję jej ocenę dobrą (ocenę wzorową dostałyby KRK Expose icon_wink.gif a bardzo dobrą szczególnie udane monitory studyjne klasy podstawowej jak KRK RP5 lub "normalnie" udane klasy wyższej jak KRK VXT 6 ).

ps. przynajmniej jest dobrze na KEF Q1 napędzanym w systemie bi-amp ... aha nie używam YPAO - bardzo siada przezeń rozdzielczość/przestrzeń ... niszczy się scena

ps2. podchodzę na prawdę krytycznie do sprzętu i nie "pieję" pozytywnie nad wszystkim co mam - jak coś jest do D... (Yamaha 350) to tak napiszę ... jak coś jest dobre (Yamaha 661) ... to też napiszę icon_wink.gif

ps3. moja muzyka to CD-audio .... nie mp3

Cytat

Kyle Czy Twoim zdaniem dadza rade jako frontowe w pozniejszej rozbudowie.


Nie wiem jak ten ampli się zachowa po dołączeniu kilku kolejnych kolumn ... KEF Q1 grają całkiem chętnie przy nieco większej głośności (całkiem dobre Wharfedale 9.1 już bardziej się gubiły). Chyba musisz iść do salonu i posłuchać ... icon_wink.gif

ps. jak czytacie to co napisałem w tym poście to pewnie widzicie że piszę o Yamaha 661 + KEF Q1 ... traktuję to jako jeden system/całość ... takie zestawienie gra tak jak napisałem ... dla wymagającego dobrze ... dla normalnego człowieka bardzo dobrze
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze zrobie tak. Amplituner stereo taki jak np H/K 3480 do tego Kef Q1 lub jakies inne ktore szczegolnie w gornych pasmach beda mialy ładne brzmienie(tu ewentualnie prosze o rade) a na ewentualny niedostatek basu pomoze sub? Nie wiem czy dobrze rozumuje, powiedzcie panowie co o tym sadzicie. Tak sobie mysle ze rozwiązałoby to problem z wielkoscia pokoju jesli chodzi o dzwiek, o niewielka ilosc miejsca na ustawienie kolumn. A zwazywszy ze jak juz wczesniej pisalem powiedzmy w 80 % zestaw bedzie sluzyl do muzyki a filmy raczej ogladam wieczorami gdzie i tak za głośno poszalec nie moge(blok-wredna sasiadka) moze byloby to jednak mimo wszystko lepszym pomyslem? Czy Yamaha na tyle dorownuje H/K w stereo aby zgodnie z moimi potrzebami i mozliwosciami aranzacji warto sie nia zainteresowac z czystym sumieniem (nawet jak na moje nie audiofilskie chodz dos wybredne ucho)?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Skoro Yamaha RX-V661 + KEF Q1 spełnia moje wymagania (odsłuch bliskiego pola) to wątpię aby nie spełniła Twoich
2. Do H/K potrzebna będzie karta dźwiękowa bo wyjścia analogowe kart zintegrowanych są często kiepskie ... przy Yamaha 661 wystarczy cyfrowe wyjście (SPDIF) z integry

A co zagra lepiej - trzeba by posłuchać jedno obok drugiego w jednym salonie by nie mieć wątpliwości.

Aha - góra w KEF Q1 ... tak ... ładna to dobre określenie ... dla porównania Wharfedale 9.1 mają ją raczej przytłumioną, jakby wstydliwą. Z kolei KEF Q1 znowu nie są takie by kuły w ucho. Góra -jest- i bez jakiegoś metalicznego nalotu ... stara się wiele detali (wiem wiem - to względne ) pokazać. ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kabelki zdecyduje sie napewno, na Yamahe w 99% podobnie glosniki takze dzieki Kyle za dobra rade na wlasnym przykładzie i Tom 1723 za zwrocenie uwagi na ten amplituner. Chodz wczesniej bralem go pod uwage nie wiedzialem czy sprawdzi sie w stereo, teraz jestem pewny ze da rade więc jestem zadowolony. W polowie sierpnia podziele sie wrazeniami z odsluchu, zestawik powinien juz stac wtedy w domu i cieszyc ucho.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Chodz wczesniej bralem go pod uwage nie wiedzialem czy sprawdzi sie w stereo, teraz jestem pewny ze da rade więc jestem zadowolony.


Nie bądź niczego pewny zanim nie posłuchasz. Nasze opinie traktuj jako porady, czego warto posłuchać. Własnych uszu nic nie zastąpi. Znam ludzi, których satysfakcjonuje brzmienie boomboksa i znam również takich, którzy dziwią się, że słuchanie mojego AVR435 może mi sprawiać przyjemność.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zdania że trzeba posłuchać ... ludzie się zachwycają np. w komputroniku zestawami Creative 6xxx (5.1) a ja tego nie mogłem znieść bo brzmiało supernienaturalnie (zero przyzwoitych wokali [inaczej - bardzo sztuczne wokale np. w filmach ... a muzyka cała "plastikowa"] , przestrzeń w stereo też zerowa i zalewający bas ... moja ocena 1/10 ... oceny w komputroniku praktycznie średnio 10/10)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez prawda. Sprobuje posluchac. Nie wiem co jest z tymi sklepami z elektronika i tym bardziej tymi typu mm, euro itd ze doprosic sie o podłączenie zestawu graniczy z cudem wiec nie bedzie latwo ale bede sie staral. Słuchałem kilku zestawow Yamaha, od tych najtanszych, po drozsze, kilka Onkyo, Denony, itd itd(nie pamietam jakie) ale nie mialem okazji skonfrontowac tego z zestawami stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały pic polega na tym ze tak naprawdę ciężko jest skonfrontować w sklepach te zestawy, które są naprawdę godne uwagi a do tego dochodzi fakt slabego rozmieszczenia w sklepie, innej wielkosci wnetrza w ktorym ma grac niz to sklepowe nawet przy dobrym rozmieszczeniu takze w gruncie rzeczy i tak kupuje sie troche w ciemno, nie wiem czy sie ze mna zgodzicie...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawych amplitunerów KD - na Allegro masz RX-V800 (używany, ale dzięki temu cena znośna) i od razu do kompletu niezłe DVD Yamahy model S-550
http://www.allegro.pl/item404095423_ampl_y...er_zestaw_.html
Co prawda pisałeś, że szukasz raczej nowego sprzętu, ale ponieważ jest to dość dobry sprzęt, więc może ktoś skorzysta ... icon_lol.gif
Jest również do kupienia ciut niższa Yamaha RX-V730, ciut starsze DVD S-530, ale z subem Yamy oraz (teraz już gorzej...) 5 kolumnami DK.
http://www.allegro.pl/item403855065_super_...subwoofer_.html

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do modelu Yamaha RX-V661 - polecam ustawić selektor impedancji na 6 Ohm - mocy nie brakuje, nie zauważyłem jakiegoś wpływu na dźwięk a amplituner mniej się grzeje co powinno znacznie wydłużyć mu życie.

ps. w trybie bi-amp nie zauważyłem szczególnej różnicy w brzmieniu pomiędzy końcówkami front wpiętymi w sekcję niskotonową i końcówkami sr. back wpiętymi w sekcję wysokotonową a końcówkami front wpiętymi w sekcję wysokotonową i końcówkami sr. back wpiętymi w sekcję niskotonową (w instrukcji jest niby druga kombinacja)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...