Skocz do zawartości

Marantz 6002 + Marantz sd4051 + Pro Ject Debut III?


Mar_cin

Recommended Posts

Witam

Zamierzam kupic pierwszy skladany zestaw stereo. Po poszukiwaniach wybralem cos takiego:

1 CD: Marantz CD6002
2 Wzmacniacz: Marantz PM6002
3 Gramofon: Pro Ject Debut III
4 Magnetofon: Marantz SD4051
5 Głośniki: Monitor Audio RS1

Jakie sa wasze opinie o tak zlozonym sprzecie (ma byc uniwersalny do wszystkiego (dla mnie i zony) od pink floyd po

szanty). Czy cos byście zmienili? Zastanawialem sie nad Marantzem 7001KI, ale chyba zdecyduje sie 6002 bo jest duzo

tanszy, naczytalem sie o nim duzo dobrego i na odsluchu mi sie podobal.
Z gory dzieki za odpowiedz.
Pozdrawiam,
Marcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magnetofon bym wyrzucił a te pieniądze przeznaczył na kabelki. Jeżeli masz kasety z nagraniami których naprawdę trudno kupić lub znaleść w sieci przekopiuj je na CD (z czasem i tak przestaniesz do nich sięgać z powodu jakości). Ja dorzuciłbym trochę grosza i kupił CD7001. Na allegro kosztuje ok. 1790 zł - nówka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wlasnie rozpatrywalem 6002 kontra 7001KI i po odsluchu przekonalem sie do 6002 (tak jak napisalem nie mialem mozliwosci odsluchu cd7001KI), no i roznica w cenie jest spora, stad przychylalbym sie do w/w zestawu, chodz ostatecznej decyzji jeszcze nie podjalem i czekam na opinie Szanownych Forumowiczow. Czasami lepiej troche dolozyc niz potem narzekac.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mar_cin
Jeżeli masz dużo kaset i lubisz ich słuchać, to nie skreślałbym pohopnie magnetofonu - to w końcu urządzenie, które emituje dźwięk analogowy, jeżeli muzykę nagrywa się na kesety ze źródła analogowego (tuner radiowy, gramofon), to mamy analog full wypas. Sam używam magnetofonu do dziś, dbając jedynie o to co powyżej, plus o możliwie wysoką jakość kaset. Jak dla mnie jest inny szkopuł - nie znam dobrej, a właściwie żadnej opinii o magnetofonach Marantza. Poza tym mgnetofony dwukasetowe brzmią z reguły gorzej (są niższej klasy) niż jednokasetowe z tej samej serii konkretnego producenta. Dobre firmy magnetofoniarskie to z pewnością: Nakamichi, Akai, Denon, Yamaha - sami Japończycy. Niestety, o ile mi wiadomo, wszyscy zaprzestali już produkcji magnetofonów. Cóż, pozostaje tylko coś względnie młodego z drugiej ręki, dokładnie odsłuchanego i sprawdzonego. Reszta zestawu może być bardzo OK, ale musisz posłuchać, zwłaszcza zestawu wzmacniacz + CD + kolumny.
Audionet
CD 6002 to czysty CD. CD 7001 z KI i bez, to CD/SACD. Jest możliwe, że CD 6002 jest lepiej dopracowany jako CD, niż CD 7001, w którym położono główny nacisk na spektakularny zysk akustyczny, jaki daje SACD. Dopiero Ken Ishiwata, bardzo miły skąd inąd człowiek i podobno zdolny inżynier, wszystko stawia na swoim miejscu. Niestety robi to za dodatkowe pieniądze... Może jednak tak nie jest - Marantz, jako szanująca się firma nie powinien czynić takich manipulacji. Zastrzegam się, że nie słyszałem żadnego z tych urządzeń, więc przy łączam się do pytania zn21.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantze porównywałem w sklepie w Berlinie.Bo moje miasto to niestety pustynia HiFi . No ido tego nikt mi nie kazał za odsłuch płacić.No może bardziej mnie obserwowali ,mój niemiecki kiepściutki .Co było lepiej?Bardziej muzykalnie,większa przestrzeń.Nie były to idealne warunki do odsłuchu.Różnice były wyraźne .Kiedyś porównywałem Marantza 17 z wersją Ki tam tego nie było tak słychać.

Ale może jest w tym trochę racji że w 6002 nie ma zainwestowanej kasy w SACD. Najlepsze że tak naprawdę to SACD mnie najbardziej interesowało,bo już od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie zakup CD-SACD.Wniosek ? Prawdziwy Audiofil zawsze ma przy sobie swoją ulubioną płytę. icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mar_cin
Wracając do magnetofonu...
Jest spory wybór używanych, niezłych decków z drugiej ręki.
Spokojnie trafisz coś trzygłowicowego z Maranza, z czujnikiem podczerwieni i możliwością sterowania z pilota (nie wiem, czy pilot, którego będziesz miał ze wzmacniaczem ma sekcje do obsługi decków) za kwotę do 200zł. W razie czego - można kupić porządne SONY i do tego za 20zł oryginalny pilot do wieży, który obsługuje też magnetofon, też się mieścisz w 200zł. Jak się uprzesz, a masz sporo kaset słabszej jakości i żal Ci głowicy w decku to za 100zł kupisz coś z reversem - gorsza jakość, ale za to wygoda icon_lol.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam swoje zdanie na temat nowych budzetowych klockow ale nie o tym chcialem napisac. Magnetofony Marantza to zawsze byla dolna polka i szkoda na nie czasu. Wszystko zalezy o jakiej kwocie mowimy. Z drugiej reki kupisz na Allegro np Aiwe AD-F 880 (Excelia XK 005) ktora poradzi sobie nie tylko z Marantzem ale i z wieloma dobrymi deckami z tzw Spitzenklasse jak np Akai GX 75 mkII czy Onkyo Integra TA 2570 a nawet Pioneer CT 939mkII. Z pozniejszymi modelami Pioneera juz nie. Warto jednak zauwazyc ze za Aiwe zaplacisz okolo 150zl z wysylka. Jedynym lepszym od niej deckiem Technicsa jest RS-B 100 choc klocilbym sie czy rzeczywiscie jest lepszy. Do dostania za jakies 500zl.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...