Skocz do zawartości

Polaczenie TV z amplitunerem


macfriend

Recommended Posts

Witam,
Mam pytanie, ktore wydaje mi sie trywialne, ale po wczorajszym ustawianiu okazało się, że nie wiem dlaczego tak się dzieje. Próbowałem podłączyć telewizor do amplitunera, aby uzyskać głos z telewizora w głośnikach KD. Mam jeszcze niestety telewizor CRT Philipsa, który jest wyposażony w dwa wyjścia SCART (Euro złącza), próbowałem połączyć to z amplitunerem (DENON 1508). Mam przewód z jednej strony ze złączem Euro, natomiast z drugiej strony z chinchami (trzy kolory - dwa audio jeden video). Po włożeniu dwóch przewodów audio do wejscia w amplitnerze (wejście dla TV/CBL) i ustawieniu w opcjach TV/CBL niestety nie było dzwięku. Czy wiecie może jak to podłączyć? Z tego co wiem, to w złączu EUro jest zarówno obraz jak i dźwięk. Dlaczego nie udało mi się tego podłączyć?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow - jestem laikiem w tej kwestii. Nie wiem co znaczy kabel dwukierunkowy. Mam zwykly przewód zakończony z jednej strony Euro złączem a z drugiej trzema cinchami - żółty - video, biały i czerwony - audio. Ten kabel nie jest dobry? DVD i amplituner mam połączony na kabel z cinchami z jednej i drugiej strony (ale tam jak mi powiedziano jest to złącze komponentowe - różnią się kolory cinch - czerwony, zielony, niebieski) - ale tam wszystko działa OK. Problem jest tylko w połączeniu TV z amplitunerem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel dwukierunkowy: obraz i dźwięk idą w obie strony. Dotyczy to zarówno kabla EURO/EURO jak i EURO/6xcinch
Przykład takiego kabla masz poniżej
http://www.allegro.pl/item397512639_kabel_..._1_5m_gold.html
i na takich kablach oprócz opisu sygnału (audio L, audio R, video) jest też opis kierunku przepływu sygnału (in, out)

a kabel jednokierunkowy (służy np. do przesłania obrazu i dźwięku z odtwarzacza DVD na telewizor, który nie ma gniazda euro/lub ma wszystkie euro zajęte)
http://www.allegro.pl/item397982853_kabel_...d_161_1_5_.html
I taki kabel zapewne masz u siebie (będziesz wiedział, w którą stronę idzie sygnał jeżeli podłączysz do DVD wtyczkę euro, a 2 kable fonii do wejścia w amplitunerze, jeżeli będziesz miał dźwięk to znaczy że sygnał idzie od strony wtyczki euro do wtyczek cinch).
Jeżeli nie ma dźwięku – to znaczy, że sygnał idzie od strony wtyczek cinch do gniazda euro (sprawdź – podłącz do DVD wtyczki cinch, a do telewizora wtyk euro).

Pytanie jest takie: czy w TV masz gniazda euro dwukierunkowe (mogą służyć zarówno jako wejście sygnału na telewizor, jak i wyjście z telewizora np. na amplituner).
Być może trzeba też coś ustawić w menu telewizora odnoście wyjść fonii z telewizora.

Przy okazji – popatrz na inne watki dotyczące tego problemu:
http://forum.audio.com.pl/index.php?showtopic=4965
http://forum.audio.com.pl/index.php?showtopic=5134

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Wieczorem sprawdziłem swój telewizor. W menu, w opcjach rzeczywiście jest pozycja "wejścia", oznacza to prawdopodobnie, ze ten TV niestety ma wejscia euro jednokierunkowe. Zmieniałem tam opcje, lecz niestety dzwięk się nie pojawił. Pozostaje mi tylko zmienić telewizor. icon_sad.gif Dzieki za pomoc. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Z tego co czytalem wczoraj to wydaje mi sie, ze to nie kabel jest problemem ale wyjscia z telewizora. Moim zdaniem telewizor ma tylko wejscia, co oznacza, iz nie moze wysylac audio na zewnatrz. A wiec kabel z szescioma cichnami niewiele by mi pomogl. Kabel jest jednokierunkowy, ale niestety sygnal z telewizora tez jest jednokierunkowy - zmiana kabla niewiele chyba pomoze. A moze jestem w bledzie?
Edytowano przez RoRo
Przy odpowiadaniu na post bezpośrednio pod nim nie ma potrzeby cytować całej wypowiedzi poprzednika...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję napisać do JVC Poland.Oni mają dostęp do instrukcji serwisowej ,więc baz problemu sprawdzą jak jest w rzeczywistości.Tylko trochę chęci.Napisz że w przyszłości chcesz kupić LCD JVC 50 cali icon_smile.gif .Będą bardziej się starać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kibic1, troszkę nie łapię. Chęci mam wielkie tylko nie łapię dlaczego mam pisać do JVC - telewizor jest Philipsa, amplituner Denon. Co ma z tym wspólnego JVC? Myslisz, ze dogadali się z Philipsem w sprawie mojego telewizora. icon_smile.gif Ale z tym 50 calowym LCD, to masz rację. Powiem, ze chce kupić dwa takie - jeden dla mnie, drugi dla żony - wtedy potraktują mnie jeszcze poważniej. icon_smile.gif Edytowano przez RoRo
Przy odpowiadaniu na post bezpośrednio pod nim nie ma potrzeby cytować całej wypowiedzi poprzednika...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś mi sie porypało z tymi firmami.Ale ty wiesz że to Philips i wszystko Ok.Ale nie śmiej sie ze mnie zawsze lepiej traktuje się przyszłego klienta niż byłego.Pracuje w sklepie więc na pewno wiem jak to jest z pierwszej ręki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macfriend
Jeżeli masz odtwarzacz DVD z gniazdem euro to proponuję sprawdzić kierunkowość i działanie posiadanego przez Ciebie kabla euro/3xcinch.
Proponuję, bys wykonał czynności sugerowane w moim poprzednim wpisie, tj. podłączył tym kablem DVD do amplitunera - jeżeli uzyskasz dźwięk, to wtedy wiesz już o sprawności kabla.
Pozdrawiam
PS. Sprawdź, czy są jakieś rysunki przy gniazdach euro w TV: zdarza się, że jedno gniazdo jest dwukierunkowe - a drugie jednokierunkowe icon_cool.gif
W razie czego zrób zdjęcie tych gniazd i dołącz je do wpisu na Forum.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Dzieki za wszelkie porady. Wczoraj wieczorem udało mi się rozwiązać problem. RoRo miałeś rację, kabel, który miałem wcześniej był jednokierunkowy - przekazywał sygnał z 3xcinch do Euro. Wczoraj wieczorem byłem w sklepie i kupiłem adapter - wtyczkę euro z przełącznikiem: input i output oraz z wyjściem na 3xcinch i Svideo. Po podłączeniu Euro do TV z opcją "output" oraz włączeniu 3xcinch do wyjścia z adaptera i wejścia w amplitunerze dźwięk popłynął z kolumn. Problem rozwiązany. icon_smile.gif RoRo i Kibic1 wielkie dzieki za wszystkie wskazowki. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...