Skocz do zawartości

DVD do stereo


olo36

Recommended Posts

Witam!
Niedawno skompletowałem nowy zestaw stereo; ARCAM FJM (A38, CD36, T31) + podłogówki KEF XQ40. Teraz szukam jeszcze DVD, ale nie ARCAM-a bo zależy mi głównie na słuchaniu (a ARCAM trochę kosztuje). DVD ma byc raczej dla pozostałych domowników. Rozważam coś klasy YAMAHY S-1800, obraz ponoc wyśmienity, a i dźwięk też niezły. No ale żeby nie było za łatwo, teraz znowu wchodzi BLUE-RAY! I nie wiem... Może ktoś drąży podobny temat, będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że zbliża się "niebieska ekstaza" icon_biggrin.gif ale jest jeszcze za droga na Twoim miejscu popatrzył bym na swój zestaw Arcama i dopasował jakiekolwiek DVD ( oczywiście markowe a nie jakieś marketowe koszmarki) do ogólnego wyglądu tego zestawu. Nie ma moim zdaniem co szaleć z drogimi DVD bo szkoda na to kasy a wszystkie odtwarzają podobnie. Jeśli natomiast chodzi o dźwięk to i tak DVD będzie odtwarzał go tak dobrze jak na to pozwoli wzmacniacz lub amplituner. Zresztą do stereo masz całkiem słuszny odtwarzacz CD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jeśli masz Lcd to polecam zakup hd dvd lub blue ray , sam trochę żałuje , w tym rzecz że zwykłe dvd nie odtworzy Ci filmów w formacie MKV czytałem na forum " żadne dvd nie odtworzy Ci filmów hd np Pulp fiction ( format MKV ) , takie filmy odtworzysz tylko na blue ray lub hd dvd " i to jest prawda , sam kupiłem pioneer dv - 400 i nie odtworzy mi filmu , tak samo na szwagra dvd ( też coś koło 300 zł) nie pójdzie . Tylko pytanie czy warto wydawać min 700 zł na dvd? bo tyle kosztują minimum z tego co sie orientuje

polecam fajne forum :
http://forum.divx.pl/index.php?sid=e9cdbae...78dee928cad605e
i kolejne tj , o Pioneerach gdybyś myślał o dvd tej firmy
http://forum.pioneerdivx.net/
ja na dv 400 nie narzekam idzie wszystko z pendrive'a i nie tnie się , lecz na nie oryginalnym sofcie jest , orginalny jest do bani
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blue-ray na razie zwyciężył...ale jak długo przetrwa ?
Czy warto inwestować pieniądze w formaty ,które zmieniają się co przysłowioe "pięć minut" ?
Sam miałem magnetofon cyfrowy DAT ,odtwarzacz dysków wizyjnych,DVD Beta i Mini Disc.......................................... gdzie teraz są te formaty ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie chodzi mi o okazjonalne oglądanie filmów, a wzmacniacz i głośniki mają tylko jak najbardziej poprawnie odtwarzać tzw. ścieżkę. Do słuchania mam CD36. Moje ARCAM-y (wzmacniacz, CD i tuner) są czarne (wyświetlacze oczywiście zielone). Nie znalazłem podobnie wyglądającego DVD (ale jak pisałem nieARCAMA, czytaj; do 1,5-2 kzł.).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YAMAHY S-1800, będzie bardzo dobrym wyborem.Z Blue dałbym sobie spokój.filmów w tym formacie na lekarstwo ,wszystko piekielnie drogie.Więc będziesz na nim oglądał zwykłe DVD czy Divix .A jak czytałem w testach to odtwarzacze Blue niezbyt sobie radzą ze starymi formatami i obraz nie powala na kolana.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...