Skocz do zawartości

Prosze o pomoc w dobraniu sprzetu


alle

Recommended Posts

Witam.
Moze zaczne od tego, ze po zakupie PS3 wpadlem na taki pomysl aby zamiast kupowac w niedalekiej przyszlosci odtwarzacza BlueRay ,bede uzywac do odtwarzania filmow w tym formacie PS3. Pytanie moje brzmi: czy PS3 jest duzo gorszej jakosci (audio) niz dosc dobrej klasy odtwarzacz Blue Ray?
Nie znam sie az tak bardzo, zeby moc samemu dobrac sobie sprzet wiec bardzo prosze o pomoc.
Wypatrzylem cos takiego:
http://www.twenga.pl/cena-RX-V663-YAMAHA-Amplituner-466556-0
oraz
http://www.maximedia.pl/?c=amplitunery&p=yamaha_ysp_1100 - (czy taki glosnik daje taki sam efekt jak porozmieszczane odpowiednio kolumny??)
Do podlaczenia mam:
dekoder Canal + i PS3
Czy w takim wypadku lepiej kupic jednak jakis porzadny zestaw kina domowego czy moze sam odtwarzacz Blueray i wyzej podany glosnik??
Dzwiek ma byc czuc icon_smile.gif .
Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się akurat składa że Yamaha 663 od 661 różni się tym że ma dekodery Dolby i DTS HD. Natomiast Sony PS3 również ma dekodery HD i zawsze wszystko wysyła jako PCM - do czego zmierzam ... nie widzę sensu w dokładaniu do 663 skoro możesz mieć to samo taniej ( 661 ). Jeśli chodzi o pomiary to oba ampli wypadają niemal identycznie ... oparte są też na tych samych końcówkach na tranzystorach sanken .

ps. no chyba że chcesz kolor czarny - chyba czarnego 661 już nie kupisz

ps2. jeśli już byś się decydował na Yamaha 663 [powód: kolor] to w tej samej cenie i o podobnych możliwościach masz Denon 1908 i Onkyo 606

Cytat

Pytanie moje brzmi: czy PS3 jest duzo gorszej jakosci (audio) niz dosc dobrej klasy odtwarzacz Blue Ray?


PS3 wcale nie jest gorszy od "wysokich" playerów BL - po prostu dokładnie oddaje to co jest na płycie dekompresując i wysyłając jako bezstratne PCM cyfrowo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za pomoc.
Jeszcze chcialbym wiedziec czy ten projektor dzwieku daje taki sam efekt jak porozstawiane kolumny icon_smile.gif
Co lepiej kupic i co da mi wieksze pole manewru patrzac niedaleko w przyszlosc : ten zestawik, ktory wymienilem czy wlasnie dobre kino domowe z BlueRay?
Ach no i czy bedzie jakkolwiek slyszalna roznica jesli podlacze to wszystko optycznie czy przez HDMI czy przez zwykle chinche?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...