Skocz do zawartości

TEAC A-H300 czy Yamaha PianoCraft E810


grzegorz_sz

Recommended Posts

Witajcie,

Przez długi czas użytkowałem dobry sprzęt ONKYO. Niestety musiałem się z nim rozstać. Szukam więc coś nowego i proszę o pomoc w wyborze nowego sprzętu.
Ma to być mini wieża. Mój pokój nie jest zbyt duży.

Początkowo chciałem kupić PianoCraft E810. Ma dobrą opinię i cena atrakcyjna - około 1350 zł. Liczyć trzeba także dołożenie jakiś przyzwoitych kabli, bo te fabryczne nie są idealne.

Podoba mi się także taki zestawik ; TEAC AG H300 + PD H300 + Quintas 200. http://www.dvdsystem.pl/opis.php?towID=5217

Wiem, że to może wydać się dziwne że wybrałem i porównuje sprzęt za 1300 zł i drugi za 1k więcej, ale po prostu jestem skłonny dołożyć te pieniądze, jeżeli rzeczywiście różnica jest większa.

Na temat TEAC jednak nie znalazłem żadnych opini i jest to sprzęt dosyć rzadko spotykany. Dzisiaj w sklepach nie udało mi się odnaleźć pianocraft, ale Teac słuchałem. Jednak kolumny podłączone to świetny Monitor Audio RS1, czyli klasa wyżej niż w tym zestawie za 2350 zł - około 1000zł więcej kosztują od Quintas 200. Taki zestaw grał świetnie.


Proszę więc o pomoc, co wybralibyście i czy warto dołożyć trochę pieniędzy i użytkować TEAC? Nie wiem czy te sprzęty dzieli przepaść? Jestem także otwarty na inne propozycje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

zbig_m gdzieś trafil promocje ...


W maju była promocja w sklepach Top Hi-Fi: elektronika Piano Crafta + głośniki B&W 685 lub 686, zamiast oryginalnych Yamahy. Ceny były atrakcyjne. Być może promocja trwa nadal...

Co do TEAC'a to mogę poiedzieć tyle, że kiedyś czytałem recenzje (niestety nie pamiętam gdzie) i były mniej pochlebne niż Yamahy.





Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do TEAC-a. Jeszcze nie tak dawno napędy VRDS TEAC-a to była najwyższa referencja nad referencjami. W ogóle w połowie lat 90-tych TEAC królował w każdym niemal segmencie cenowym. Był zawsze poszukiwany za "lampowe" granie i prostotę oraz solidność wykonania. Sam zresztą kilka lat grałem na drugim od dołu odtwarzaczu TEAC-a czyli CDP1800. Cudeńko dźwiękowe. Potem niestety sam zauważyłem, że sprzętu tej firmy zaczyna na rynku brakować. Stało sie tak albo z winy polskiego dystrybutora albo może i samego TEAC-a. Jedno jest pewne - napędu VRDS już w TEAC-ach nie znajdziemy. Po prostu na dzisiejsze czasy nawet najbogatszej firmie nie opłaca sie produkować tak wspaniałych i skomplikowanych rzeczy. A co do dzisiejszych wyrobów tej firmy nie wypowiadam sie bo dawno z nimi nie "obcowałem". Mam nadzieję, że nie obniżyli lotów tak jak większość producentów elektroniki audio.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Ten zestaw, Muzyczny Gościu, to ja bym sam łyknął bez mrugnięcia okiem! Pamiętam że niedawno była po raz któryś rozgrzebywana sprawa Piano Crafta na tym forum, ja tam się dzielnie udzielałem, bo zwolennikiem Teac jestem. Ale jak już to chyba polecał bym bardziej ten zestaw http://www.allegro.pl/item398984585_legend..._reference.html, kolega Grzegorz chciałby mieć tuner jak przypuszczam, tak żeby sobie radyjka posłuchać.
Ten AG-H300/PD-H300 kupić też można tylko bez tych Quintasów, z racji wspólnej dystrybucji firma E.I.C kojarzy te dwie marki, jak dla mnie to jest nieporozumienie. Jednak Yamaszka za 1400 zł, to okazja którą przebić będzie trudno. Teac jest bardzo niedoceniany w naszym kraju ze względu na słabą dystrybucję i prasę. Prawda jest taka, kto głośno krzyczy, tego lepiej słychać. Po części winę ponosi za to fachowa prasa, która wydaje się czekać z założonymi rękami, a nie wychodzić ze swoistą dziennikarsko-reporterską ciekawością np. do Media Markt. A tam czasami można znaleźć "skarby", budżetowe, ale "skarby", jak chociażby wspomniany wyżej Teac czy znajdujący się w podobnej sytuacji Sherwood. A ten ostatni stoi sobie na półce, w kącie i wygląda tak: http://www.sherwood.de/products/rx_772.php i kosztuje 1200 zł bez grosza, a do kompletu jest jeszcze CD: http://www.sherwood.de/products/cd_772.php za 1100 zł bez grosz (ten CD-ek waży 7,5 kg!, trochę się zdziwiłem przy próbie podniesienia). Na polskich stronach internetowych go nie znajdziecie, nigdzie!
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten Teac jest w ogole bardzo ładny ciekawi mnie wersja złota lub czarna co moze w ogole być mega alternatywa..oczywiście jak dla mnie zostaje też kwestia sprzetu używanego (koniecznie niegrzebanego), jak ze mam charakter jaki mam..cały czas mam opory kupowania na allegro "używek"..pisałem juz o tym..
ale jak by mi ktoś zaprponował takie skład jeszce w wersji czarnej lub złotej ...bym sie zastanowił icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzegorz_sz
zresztą wracając do nurtu mini systemów w Audio 7/2008 sa testy: (cd-amplitunery + podstawkowe zespoły głośnikowe)
  • Arcam Solo Mini + Chario Silhouette 200
  • Audio Analogue Enigma + B&W 686
  • Carat Audio I57 + Audiovector KI Super
  • Magnat MC I + Magnat 703
  • oraz Nad C715 + Focal Chorus 705V


moze coś pomoże?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...