Skocz do zawartości

Zestaw 2 kolumn do 400zł


nyno

Recommended Posts

Do tej pory mialem kolumny Tonsil new mildton 80. Niestety wszystkie membrany sie pourywały, a nie mam za bardzo checi ich wymieniac w tak zabytkowych kolumnach:] Planuje zakup jakis niedrogich kolumn z allegro. Slucham glownie muzyki klubowej, czyli zalezy mi na mocnym basie. Na razie zainteresowałem sie:
http://allegro.pl/item404631952_kolumny_al..._fi_system.html
http://allegro.pl/item402391416_kolumny_altus_100.html
http://allegro.pl/item403672600_kolumny_st...alton_180w.html

Jak myslicie warto zainwestowac, w ktorys z powyzszych zestawow? Czy moze rozejrzec sie za czyms innym?

No i jest jeszcze jedon ,,ale''. Mam wzmacniacz DIORA WS354A z amplitunerem. Przy moich starych tonsilach nie mial on zadnych problemow, jednak jak myslicie czy pociagnie np zestaw altusów 140W?
Wielkie dzieki za Odp. Pozdrawiam


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w tej kwocie kupisz tonsilowskie:
Perfect 150 (100/150W, tródrożne, obudowa zamknięta)
Samba/Soundfinder 250 (czterogłośnikowe, trójdrożne) lub słabsze S/S 130 (trzygłośnikowe)
które wg mnie zagrają lepiej i bardziej neutralnie od Altusów.
Co prawda basu będzie mniej (mniejsze głośniki), ale będzie lepiej kontrolowany.

A z innych firm w tej cenie masz szansę trafić na używane Magnat Monitor 880 (nowe to koszt rzędu 600zł), też nienajgorzej zagrają.

No i kolejna możłiwość: możesz naprawić głośniki w swoich starych kolumnach, koszt w okolicach 100-150zł (we wszystkich głośnikach, czy tylko w niskotonowych poleciała pianka w zawieszeniu?).

Pozdrawiam
PS. W skrócie: jest to kwestia Twojego wyboru - czy lepiej mieć mniej basu (łatwiej kontrolowanego), czy więcej (ale mniej neutralne kolumny). Wszystkie sugerowane kolumny są wystarczająco mocne i łatwe do napędzenia przez Twój sprzęt.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kwota jaka teraz dysponujesz masz juz wieksze pole manewru. Osobicie poszukalbym dunskich glosnikow firmy DALI np model 505 lub wiekszych 606 (choc tutaj moze nie wystarczyc Twoj budzet). Basem moze nie powala Cie na podloge ale swoja uniwersalnoscia powinny Ci sie spodobac... Nastepna propozycja sa niemieckie Quadrale Shoguny Phonologhue Gold. Tutaj basior powali Cie na podloge i dlugo nie bedziesz mogl sie z niej podniesc icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif Sam posiada je teraz w moim zestawie i takze duzo slucham muzyki trance tak wiec zdecydowanie Ci je polecam!!!

Pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ta ale te Quadral Shogun Phonologue Gold nigdzie nie moge znalezc, wiec praktycznie odpadają :/ A wlasnie szukam kolumn by bas powalił z nóg. ;]


Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj jest wlasnie jest pies pogrzebabny icon_sad.gif ciezko jest je znalezs nawet na allegro. moze jakos uda Ci sie je kiedys znalezs to posluchaj naprawde warto. Z innych propozycji to moze podstawkowe Paradigmy Monitor 3. Tylko trzeba zainwestowac w podstawki. Popatrz rowniez inne modele tej firmy. Bas w nich zawsze byl dobrze zaznaczony!

Pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi Ci o potezny basior to jednak szukaj kolumn podlogowych nawet jak dysponujesz tylko pokojem 10m (oczywiscie bez przesady z wielkoscia i iloscia glosnikow) bo wtedy przy glosniejszym sluchaniu muzyki glosniki nie beda graly tylko dudnily meczacym dzwiekiem... Dobrym wyborem bylyby Paradigmy ale kosz jest wiekszy niz Twoj budzet icon_sad.gif Alternatywa moga byc glosniki firmy JBL lub MAGNATA... HECO osobiscie nie polecam ale to tylko moje odczucie. Pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...