Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, chcę zamontować głośniki stereo (2.0) jako głośniki centralne w zestawie 5.1, ale potrzebuję przejściówki ponieważ są one podłączane do komputera na zwykły Jack, natomiast do subwoofer'a podpinam głośniki jako RCA (cinch). Czyli potrzebuję przelotki (Jack gniazdo) na <2 x cinch male (wtyk)> gdzie można coś takiego zdobyć? Szperam po wszelkich stronach i nigdzie nie mogę znaleźć tego ustrojstwa.. Dodatkowo potrzebuję też rozdzielacza 1x cinch male na 2x cinch female, czy robią takie? Proszę o pomoc może to się jakoś specjalnie nazywa w "żargonie" audio? Z góry dziękuję za wszelką pomoc, ewentualnie proszę o jakieś linki gdyby ktoś coś znalazł. Johnus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego typu rzeczy najłatwiej chyba znaleźć w sieciach Mediamarkt, Euro RTV-AGD, Saturn i podobnych, czyli w marketach i galeriach. Nie wiem, czy dostaniesz dokładnie takie, jakich potrzebujesz, bo wyglądają na dość nietypowe, A może tak kabelek, gniazda, wtyki i lutownica...czyli DIY!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zatem będę musiał się tam udać lub nieco popracować co prawda nie posiadam lutownicy do tak małych elementów, za to ma ja sąsiad ^^. Ale jeśli robić ręcznie to jakie połączenia tam porobić pomiędzy końcówkami a kablami i jak to rozdzielić ewentualnie gdybym musiał robić je samodzielnie? Niestety na tym sie dokładnie nie znam jesli ktoś mógłby mi pomóc i nieco to opisać ( chociaż w sumie najlepiej narysować ), poproszę. Trochę się domyślam jak to zrobić, no ale w sumie lepiej wiedzieć od kogoś kto się zna na tym... Pozdrawiam, Johnus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tego typu rzeczy najłatwiej chyba znaleźć w sieciach Mediamarkt, Euro RTV-AGD, Saturn i podobnych...


Raczej ciężko będzie w tego typu sieciach - kabelek MiniJack/2xcinch (wtyk) chyba wszystko, co tam można znaleźć z tych mniej typowych (choć często wykorzystywanych ) połączeń.
Raczej największa szansa będzie na Allegro (w razie czego - wystawia się tam parę sklepów i są odnośniki, bo nie wystawiają na Allegro całego asortymentu).
Co do nazw przejściówek, to dobrze je określiłeś - wszystko jest jasne, a one nie mają specjalnych nazw.

rozdzielacz 1x cinch male (wtyk) na 2x cinch female (gniazda), na kablu (bez rewelacji jakościowych, ale będzie działał i o to chyba Ci chodzi...)
http://www.allegro.pl/item400476423_kabel_...chinch_rca.html
i warto wysłać tam maila z pytaniem o pozostałe potrzebne kable icon_cool.gif

co do przelotki (Jack gniazdo) na <2 x cinch male (wtyk), to prędzej chyba kupisz taki z gniazdem na MiniJack, a do tego dodatkowa przejściówka MiniJack-Jack(duży). Zakładam, że Jack ma być stereofoniczny...
Warto też zajrzeć do sklepów z instrumentami i sprzętem estradowym, tam połączenia na Jacku są często stosowane

Pozdrawiam - powodzenia!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johnus icon_arrow.gif
1) Kabelek wtyk jack->2 gniazda cinch
2) Przejściówka gniazdo jack->2 wtyki cinch
Dokładnie chyba o to chodzi
Proponuję abyś się udał do największego sklepu elektronicznego w Twojej okolicy. Tam powinny znajdować się przejściówki które Cię interesują, sprzedawca powinien pomóc w doborze przejściówek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o dość niezłą jakość, żeby to jakoś brzmiało - potrzebuję rozstawić głośniki po nowym pokoju, mam potrzebne przedłużki Belkin'a, ponieważ słucham rocka głównie lubię mieć dość dobrą jakość tego wszystkiego, do techno czy tam innych to starczy zwykłe mp3 i głośniki ale rock szczególnie ten klasyczny, starszy to już nie zawsze icon_smile.gif. Oczywiście nie mówię tu o jakiś doznaniach audiofilskich icon_smile.gif bo na takie mnie nie stać ani nie są mi potrzebne. Wszystko co mam jest na Creative - począwszy od karty muzycznej aż do głośników 5.1. Mam też Creative GigaWorks T40 są naprawdę dobre dlatego chce je wstawić zamiast głosników centralnych nie ma co żeby się marnowały ^^ bo juz nie są potrzebne tam gdzie były, a z tyłu gdzieś rozdzielę sygnał z jednego satelitki na dwa w ten sposób wykorzystam ten głośniczek centralny który mi zostanie, myslę że się uda. Tyle że satelity doczepione sa do subwoofer'a poprzez wspomniane RCA / cinch a T40 pod zwykłego jack'a mini. Mogę ich użyć jako głośników przednich albo jako centralnego, myślę że to będzie lepsze niż jak myślałem wcześniej jako przednich, wtedy potrzebuję przelotkę z mini jack gniazdo na RCA wtyk, chyba łatwiej znaleźć coś takiego. W sumie nasuwa się pytanie czy to ma sens no ale byłoby nieźle myślę. A też ktoś mi mówił, że zespolone ze sobą 2 zestawy np. 5.1 albo 2.1 mogą się wzajemnie zakłócać. Czy to prawda? Jeśli np. jeden pracuje na prawą stronę powiedzmy salony a drugi na lewą? Przepraszam też zapomniałem że nazywa się to jack mini to o czym mówię, siedzę w informatyce a tam mówi sie samo jack bo nie ma do kompów dużego jack'a, tak więc ta przejściówka o której wspomniał RoRo z małego na zwykłego jack'a jest niepotrzebna. Dzięki za pomoc bardzo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...