Skocz do zawartości

Tannoy Eyris DC3 z czym to sie je?


Konrad_1977

Recommended Posts

Witam
Jakiś czas temu miałem okazje odsłuchu tych kolumn. A że dopiero zaczynam z home audio i K/D to nie mam odniesienia co do innych kolumn. Cenowo stoją dość wysoko (7400zł) a wykonanie jest podobne do tych tannoy z niższej półki co stoja w media za pare stówek. Przyznam że brzmieniowo mnie zaskoczyły. Basik kontrolowany, solidny, precyzyjny, bez podbarwień z lekką miękością. Bardzo fajnie tworzyła sie przestrzeń a scena unosiła sie lekko ponad te kolumny przy czym wysokie nie były męczące.takie typowe angielskie granie. Mam możliwość kupna całego zestawu 5.0 do kina za 6000zł. Gdzie tu haczyk? Nie można o nich nic w necie znaleźć po za porównaniem cen z ceneo itp. Czyżby konkurencja była o wiele lepsza że te Tannoye nie są warte zainteresowania?
Dodatkowo podczas odsłuchów podłączyliśmu Kef iQ3 ale to małe monitorki i basu nie było nic po za łądną średnicą i górą/ Przymierzałęm sie do iQ7 i raczej nie wyrobiły by sie w 28 metrowym salonie. Do odsłuchów dołączyły Triangle titus. Także monitorki ale już z basem było lepiej. Te kolumny słyną z ostrych wysokich. Na moim denonie 4306 nie dało sie to odczuć lecz odsłuchiwane były tylko chwile i nie zdążyły zmęczyć tak jak inne francuzy cabasse moorea ale słuchane już z inną elektroniką.
Ostatnio zainteresowały mnie kolumny Vifa Sensys VS6.5F (5500zł). Do tej pory miałem doczynienia z car audio i duńskie brzmienie bardzo przypadło mi do gustu. Jednak jak to jest w home audio? Miał ktoś styczność z ta marką i może coś o niej napisać?

Za wszelkie info z góry dziękuje
Pozdrawiam
Konrad
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
To że Tannoy jest marką mniej popularną niż np 10-15 lat temu, to tylko chyba kwestia braku reklamy i odpowiedniego nagłosnienia tematu przez dystrybutora. Firmy takie jak np. B&W, lub bardziej może polski dystrybutor tej marki, cały czas prowadzą intensywną kampanie promocyjno-reklamową. Tannoy jest "wielki" w Wlk. Brytanii , podobnie wiele innych firm, o których polscy miłosnicy nie słyszeli w ogóle lub tylko "coś tam". Kolumny to nie samochody, raczej się nie psują z powodu eksploatacji, więc jeżeli odsłuch się podobał, może nawet bardzo, to nic tylko kupować! Chyba że Magnat będzie miał coś wiecej do zagrania np. ten model
http://www.megamedia.pl/kolumna-glosnikowa...snia.php?off=17 , przynajmniej według A. Kisiel jest to możliwe. Ale zawsze wcześniej, lepiej go odsłuchać.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...