Skocz do zawartości

Pomoc przy wyborze.


jaroos666

Recommended Posts

A więc jestem szczęśliwym posiadaczem Pioneer'a A-602 z wpiętymi (proszę się nie śmiać) Voice kraft 2x kolumny podłogowe z serii 7700.

Obecnie mam 1k budżetu na zakup dodatkowej pary kolumn, a bardzo by mi zależało, aby były to 3 drożne kolumny.
Obecnie najlepszą ofertą wydają się Magnaty 1000, ale wolałem się spytać kogoś bardziej doświadczonego czy nie ma czegoś tańszego z lepszą jakością, ewentualnie czegoś troszkę droższego.

No i czy ten biedny pioneer pociągnie 2 pary kolumn na w miarę przyzwoicie.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc. >:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój mam 4.7m na 2.5m. (Dzięki zobaczę Twoją propozycję icon_smile.gif)

Preferencje dźwiękowe, cóż, ciężka sprawa, zależałoby mi na mocnym basie przy techno/pop poczuć bas a przy rocku wyraźną grę gitar i perkusji, nie wiem czy jest taka mieszanka możliwa, jeżeli tak, to prosiłbym o radę.

Tak jak mówię, 1000zł mam więc do takiej kasy mogę kupić wszystko, z resztą teraz już wiem, że mi pociągnie mój wzmachol, to czekam tylko na propozycje icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że te kolumny nie pójdą za wiecej niż 1000zł http://www.allegro.pl/item407013027_b_c_m_...czarne_bcm.html Bardzo rzadko spotykane kolumny, nikt ich nie zna i wydaje mi się że dlatego tak tanio mozna je kupić. Grają naprawdę przyzwoicie, ja posiadam model 611 v2 i jestem zadowolony. Kiedyś za te kolumienki trzeba było dać naprawdę sporo pieniędzy. Jedyny minus to ten, że sprzedający wysyła kolumny zza granicy, nie jestem przekonany co do takich wysyłek. Kolumny naprawdę coś sobą reprezentują i są warte dużo więcejniż cena za którą zostają sprzedawane.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon bardzo zacne głośniki, czytałem o nich trochę, ale mając parę kolumn w kolorze brązowym i pokój praktycznie w jasnych kolorach nie odpowiada mi czerń :/

Swoją drogą byłem trochę na allegro i spodobały mi się dwie pary z Jamo.

http://allegro.pl/item404889277_jamo_s606_...22_8361131.html

http://allegro.pl/item396901489_kolumna_po..._warszawa_.html

Dobrze trafiłem? czy radzicie coś innego? Obie pary bardzo mi się podobają, problem w tym, że nie wiem o co chodzi z tą parą zacisków z tyłu icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaroos666

Przy tej drugiej aukcji co podałeś masz cenę ponad 900 zł. za sztukę icon_eek.gif Tak więc nie mieścisz się w zakładanym budżecie. Odnośnie tych pierwszych to uważam, że jak na te pieniądze powinny zagrać w miarę przyzwoicie. Jamo to Jamo. Znikome ryzyko pomimo "made in China". Zawsze lepsze niż jakieś inne wynalazki typu VK.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oh damn, nie zauważyłem, że za sztukę icon_biggrin.gif cóż, skoro przyparłeś mnie do muru, znów nie mam pomysłu na kupno kolumn :/

P.S Wiem, że takie tematy pojawiają się codziennie, ale po wcześniejszym zakupie VK z których, jako moich pierwszych, jestem zadowolony, aczkolwiek zostałem skrytykowany, nie chcę popełnić znów jakiegoś błędu, więc pytam ludzi obeznanych którzy dużo "słyszeli" icon_razz.gif

Po prostu masz 1k, a ja wiem, że to i to dobrze gra (głośno i z piękną jakością) więc Ci to proponuje icon_razz.gif

@up te jamo mi się podobają, co Wy na to? warto za 1200 zł? (Oczywiście nie jestem za Chiniolami...)

Okej. Ostatecznie toczę bój pomiędzy Magnat monitor 1000 a Chiniolami Jamo s606, proszę teraz o wypowiedzi, które byście mi bardziej polecili (podkreślę jeszcze, iż zależy mi na jakości, ale muszą też mieć kopa!)

Pozdrawiam! Edytowano przez RoRo
Bardzo proszę używać opcji "EDYTUJ" zamiast dodawać kolejny post jeden pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do muzyki jakiej słuchasz lepszym wyjściem od JAMO S606 będą zapewne S708 lub ich następcy, tj. S718.
Natomiast powierzchnia pokoju jest ciut za mała jak na spore kolumny podłogowe...
Kolumny mogą się trochę dusić, a basu może być trochę za dużo.
Ale "kopa" będziesz miał niewątpliwie. icon_cool.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem żadnej informacji, co zmieniono (co prawda za długo nie szukałem - pojawiły się nowe modele w JAMO i już).
Obudowa ta sama, inaczej wygląda otoczenia głośnika wysokotonowego, nakładki przeciwpyłowe (lub korektor fazy) na głośnikach średniotonowych (w S718 mają kształt pocisków - przynajmniej na niektórych zdjęciach), maskownica i jej mocowanie.
Moc i "skrzynki" takie same (wymiary i pojemność). Zresztą minimalnie się to zmieniło (pewnie usunęli różne ozdóbki z wcześniejszych, bardziej "odjazdowych" X870).
Pasmo podawane dla S718 jest ciut słabsze (od 40Hz zamiast od 35Hz, ale to jeszcze trzeba sprawdzić w katalogach). Obudowa srebrna (może bliższa grafitowej niż srebrnej) w S718, nie pamiętam czy w S708 poza tą srebrną była jakaś alternatywa.

Co do impedancji - jeżeli nie gra się na maksimum możliwości wzmacniacza (8 omy) i kolumn (6 omów), to nie będzie problemu. Więcej możesz poczytać m.in. w rubryce FAQ miesięcznika AUDIO - temat nr 6 o impedancji i połączeniu ze wzmacniaczem w dziale o współpracy kolumn i wzmacniaczy:
FAQ
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...