Skocz do zawartości

Pomoc


Turbojungen

Recommended Posts

Witam!
Mam ogromna prosbe - zamierzam kupic w najblizszym czasie sprzet audio. W zwiazku z tym, ze jestem w tej sferze kompletnym amatorem, mam kilka pytan.
Po pierwsze, w kwestii zasadniczej: lepiej kupic zwykly sprzet audio 2.1 czy bawic sie w kino domowe? Prosilbym o jakies zwiezle porownanie obu tych zestawow, plus i minusow etc. moga byc jakies linki do artykulow etc. jesli sie komus nie chce pisac. Osobiscie wazna jest dla mnie jedynie jakosc dzwieku - sprzet mam zamiar kupic z mysla o sluchaniu plyt CD.
Po drugie - prosilbym bardzo o informacje nt. kabli, ale nie tego z czego sa najlepsze kable itp. tylko o ich rozciagniecie w mieszkaniu. sprzet bedzie zakupiony do nowowybudowanego domu, wiec juz teraz trzeba zastanowic sie nad rozmieszczeniem kabli: jak to wyglada w przypadku kina domowego a jak w przypadku standardowej wiezy audiofilskiej? jest jakas znaczaca roznica?
Zalezy mi rowniez bardzo na informacjach dotyczacych parametrow wszystkich niezbednych czesci, ktore ma zawierac zestaw (czy to stereo, czy kina domowego) - co daja poszczegolne parametry, jaki maja wplyw na dzwiek etc. prosilbym o jakies linki lub autorskie wypowiedzi - bardzo mi to ulatwi wybor.

Ogolnie chodzi mi o taki naturalny wstep dla kogos, kto dopiero wchodzi w ten swiat. Co do szczegolow tj. konretnych rozwiazan zestawowych, bede mogl w nie dopiero wejsc po podjeciu decyzji, czy zainwestuje w kino domowe czy stereo, stad moja prosba o porownanie tych dwoch rozwiazan.

Bede bardzo wdzieczny za pomoc.

PS- jesli chodzi o fundusze to mam zamiar wydac do 8000 zl.

Pozdrawiam!.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
To dobre pytanie jakie Zadałeś. Z tego co widzę to chyba piszesz z zagranicy (Wlk.Brytania, Irlandia?), broń Boże, nie ciągnij sprzętu stamtąd. Po prosty się nie opłaca, tu wszystko jest taniej. Powinieneś zdać sobie sprawę z podstawowej rzeczy, skoro chcesz postawić na jakość słuchanej muzy, mając 8 tys. zł zapomnij o systemie KD. Żeby to zagrało w KD tak jak stereo za pieniądze które chcesz wyłożyć, musiał byś co najmniej drugie tyle dołożyć. Nie możesz zapominać o takich "drobiazgach" jak np. kable (interkonekt, głośnikowe). Na to przygotuj ok.10% kwoty, czyli do 800zł. Słuchasz radia? Zastanów się dobrze, czy chcesz tylko wzmacniacz i CD, czy dojdzie do tego jeszcze tuner, bo to dodatkowy koszt pomiędzy 500 a 2000 zł w zależności od firmy i opcji. Sprawę możesz rozwiązać przy pomocy amplitunera stereo (wzmacniacz i tuner w jednym),ale puryści zaraz się na mnie oburzą, że te ostatnie to mogą wzmacniaczom buty wiązać, chociaż ja nie jestem przekonany co do ich racji, przynajmniej jeżeli idzie o sektor budżetowy. Jeżeli chcesz koniecznie oglądać też filmy, zamiast odtwarzacza CD kup odtwarzacz DVD wieloformatowy, ale taki porządny (ostatni numer "Audio" 08/2008). Zaspokoi on twoje potrzeby na oglądanie filmów z DVD, a i muzykę będzie potrafił oddać całkiem poprawnie. Istnieje też opcja dokupienia tańszego odtwarzacza DVD do systemu stereo (np. jakiś Panasonic do 1000 zł.). Uporządkujmy więc.
Opcja nr.1
- Odtwarzacz CD
- Wzmacniacz zintegrowany
- Para kolumn wolno stojących (podłogowych)
- Kable
Opcja nr.2
wszystko jak w opcji nr.1 plus:
- Tuner stereo
Opcja nr.3
- Odtwarzacz CD
- Amplituner stereo
- Para kolumn wolno stojących (podłogowych)
- Kable
Opcja nr.4
wszystko jak w opcji nr.3 plus:
- Odtwarzacz DVD (ten tańszy)
Opcja nr.5
- Odtwarzacz DVD wieloformatowy
- Amplituner stereo
- Para kolumn wolno stojących (podłogowych)
- Kable
Tych "opcji" na pewno można by jeszcze parę stworzyć, ale myślę że na pierwszy ogień to chyba wystarczy. Z resztą sam dojdziesz do tego jak by można poukładać inaczej te klocki. Na początek chyba wystarczy, czas iść spać. Pozdrawiam i dobranoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radził bym ci stereo.Ale jeśli budujesz dom to już dziś poprowadź sobie pod tynkiem kable.Najlepiej do kina domowego.Nawet jak kupisz stereo jak ci radziłem to w przyszłości gdybyś zdecydował się na KD kable będą jak znalazł.Na razie wykorzystasz kabel od przednich głośników.Kabel radzę firmowy.Np: Monster Kable z metra znajdziesz go na Allegro.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Po pierwsze, w kwestii zasadniczej: lepiej kupic zwykly sprzet audio 2.1 czy bawic sie w kino domowe? Prosilbym o jakies zwiezle porownanie obu tych zestawow, plus i minusow etc. moga byc jakies linki do artykulow etc. jesli sie komus nie chce pisac. Osobiscie wazna jest dla mnie jedynie jakosc dzwieku - sprzet mam zamiar kupic z mysla o sluchaniu plyt CD.


Kiedyś pisałem o tym na pokrewnym forum: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1043839.html
Mam nadzieję, że pomoże Ci to wybrać odpowiedni typ sprzętu.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...