Skocz do zawartości

Czym się różni wzmaczniacz od końcówki mocy???


Tasiej

Recommended Posts

Witam, możecie mi wytłumaczyć czym się różni wzmacniacz od końcówki mocy?? chodzi mi o to co by było lepsze do tych kolumn http://www.allegro.pl/item404701481_cerwin...at_dostawa.html . Piszę w imieniu kolegi. Chciałby żeby wzmacniacz bądź końcówka wydusiła z nich pełną moc, to będzie wyglądało następująco: mixer--->wzmacniacz bądź końcówka--->te głośniki. Dlaczego nie wzmacniacz domowy, poniewaz wzmacniacz domowy który miałby wykorzystać pełną moc tych głośników kosztowałby więcej---takie jest moje zdanie. Pozdrawiam i proszę o odpowiedzi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacze domowe przede wszystkim nie są przystosowane do ciągłej pracy z pełną mocą.Jeśli mixer będzie posiadał regulowane wyjście lepiej kupić końcówkę mocy.Jeśli nie to albo wzmacniacz albo komplet przedwzmacniacz i końcówka mocy.Wszystkie wymienione urządzenia muszą być w wersji profesjonalnej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
A co bedzie lepsze do podłączenia: komputer->(no właśnie: wzmacniacz czy końcówka mocy?)->kolumny 200W 4Ohm ?

Mam na oku to http://allegro.pl/item530132037_nowy_wzmac...klep_gw_fv.html Wiem że 150W na kanał to słabo ale wystarczyło bym mi to. Chce tylko wiedzieć czy podłączenie końcówki mocy bezpośrednio do kolumn to dobry pomysł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam dla kogo jest ten żółty wzmacniacz.Czy dla osób posiadających żółte papiery icon_smile.gif Na pewno nie ma on podawanej mocy.Oczywiście może napędzić twoje kolumny ale musisz regulować głośność w jakimś przed wzmacniaczu czy mikserze dźwięku.Jeśli jest ci obojetne jak gra ,byle grało to ten wzmacniacz jest dla Ciebie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wzmacniacz napewno ne da 150W na kanał. Jak wyjdzie 2x40W RMS, to i tak dobrze. Producenci podają moc w jednej z trzech wartości, które mają do siebie takie proporcje: 100W mocy szczytowej = 50W mocy muzycznej = 25W mocy RMS. Chińczycy podają na pewno jak zwykle moc szczytową. A kolor mi się podoba.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to jednak odpuszczam sobie to żółte gówno skoro tak mówicie ;p

ale co bedzie wgl. lepsze wzmak czy końcówka mocy? i czy koniecznością jest dokupywanie przedwzmacniacza? nie mogłbym ustawiać wszystkich parametrów, które są na przedwzmacniaczu w kompie w jakimś equalizerze? chodzi mi konkretnie o moc 200-300W na kanał. co byście mi polecili? dzieki z góry za pomoc ;p
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że te wzmacniacze będą godne polecenia i spełnią Twoje minimalne oczekiwania link do monobloków Mark Levinson No 53

Gdyby z jakichkolwiek przyczyn te z linku powyżej Ci się nie spodobały kolejna propozycja link do monobloków Halcro

Jak kolor nie pasuje - możesz pociągnąć żółtym spreyem - będzie cool!

Szacuneczek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...