Skocz do zawartości

Zestaw 5.1 do 2500zl


Patrykos

Recommended Posts

Witam

Aktualnie uzytkuje mysl techniczna logitecha, czyli zestaw dzwiekowy Z-5450 5.1 THX... Generalnie nigdy nie mialem do niego wiekszych zastrzezen, kiedy ogladalem filmy czy gralem w jakies tam strzelanki itp, ale ostatnio gram w gry muzyczne jak Guitar Hero gdzie jest duzo ciezkiej muzyki rockowej i mam wrazenie ze zestaw ten mi nie wyrabia, np. pojawiaja sie przesterowania na niektorych satelitkach jak dam na 70% mocy (zeby poczuc dobrze muze), audiofilem jakims nie jestem jednak mam jakies tam wyobrazenie poprawnego dzwieku, i wydaje mi sie ze ten ma wiele do zyczenia na tych kolumienkach.

To tyle w kwesti wstepu, a teraz konkrety. Chce kupic normalny zestaw kolumn wolnostojacych 5.1 (lub 5.0) a do tego jakis dobry amplituner z wbudowanym wzmaczniaczem. Pokoj mam 25m2, jednak obok jest od razu identyczny pokoj o takim samym metrazu prawie niczym nie odgrodzony od pierwszego, mozna powiedziec ze to jeden wielki pokoj 50m2, ale kolumny chce stawiac tylko w jego jednej polowie. Zalezy mi aby amplituner mial conajmniej 2 wejscia (docelowo 3) HDMI v1.3, jedno wyjscie HDMI, przynajmniej jedno wejscie coaxialne, i dwa optyczne. Co do ceny, mysle ze 2.5tys max za wszystko, a najlepiej zeby sie zamknac w 2k. Jest pelno takich zestawow w necie ale niestety wiedze na temat sprzetu audio mam minimalna, nie wiem jak dobierac te cale moce, impedancje glosnikow itp itd., boje sie naciac na kupienie czegos co mi calkowicie nie podejdzie, albo bedzie zle chodzilo (spali glosniki, lub spali wzmacniacz, bedzie sie grzalo jak diabli itp).

Na koniec zastosowanie. 50% filmy, 30% gry, 20% muzyka. Wiem ze na pewno nie chce znow jakichs malych plastikowych pierdziawek satelitek ala ten logitech, ale konkretne glosniki. Martwi mnie tylko jedno gdzie postawic srodkowy glosnik, telewizor mam cienki lcd, na nim nic nie moge postawic, pod tv miejsce zajete juz przez konsole xbox, tuner sat, vhs... mozna wstawic jezcze tylko amplituner. Chyba ze tv postawie na takim glosniku jesli jest na tyle solidnie wykonany i szeroki (tv ma taka mala prostokatna stopke), ale nie wiem czy tak mozna stawiac na glosnikach rzeczy ktore waza z 20kg....

No nic, to tyle. Co byscie mogli polecic?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jeden z moich typow do kupienia. A konkretnie na oku mam takie:

- Yamaha RX-V661
- Yamaha RX-V861 (nowsza i lekko drozsza, do tego z upscalerem video, 7.1)
- ONKYO TX-SR 605 (ma juz True HD, 7.1)

Edytowano przez RoRo
Przy odpowiadaniu na post bezpośrednio pod nim nie ma potrzeby cytować całej wypowiedzi poprzednika...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...