Skocz do zawartości

YAMAHA RX-V440 problem stereo


Omega2617

Recommended Posts

Witam mam problem z YAMAHA RX-V440 podłączyłem 2 kolumny jak na razie mam 2, więc taki problem jak podłącze kable głośnikowe do R i L to R + i - gra mi prawa kolumna a jak podłącze do L + i - to nie gra mi wcale lewa, a czasami gra cicho jak wsadzę kabel do A i B góra i dól to samo.
A jak podłącze do R góra i dół Góra A R i dół B to grają mi oba tamte kabały tak samo prawe i lewe niby to w mono 2 kolumny lewe i 2 prawe tak gra :\ a jak podłącze 4 kolumny to grają wszystkie dobrze w stereo:) a czemu 2 nie chcą grać ? załamka
Moja karta dźwiękowa to Sound Blaster Audigy. może to wina sterowników ? hmm sam nie wiem miał ktoś z tym problemy ?

Daje zdjęcia jak mam to wszystko podłączone:

Co do kabla komputerowego mam kabel Kabel JACK 4POLOWY/3xRCA 1,5m podłączony do wejścia D-TV/CBL i mam ustawione stereo włączone Speakers A i B a co do kabli to mam kable jamo niby miedz bezbarwna.

Gdzie ten kabel mam podłączyć ? Kabel JACK 4POLOWY/3xRCA 1,5m :/ żeby grały 2 kolumny w stereo icon_biggrin.gif



Proszę o szybka pomoc

ps...... Instrukcję mam ale po Angielsku widać w niej tak:



Amplituner mam 1 raz więc jestem zielonym lalikiem mam zamiar dokupić niedługo 2 kolumny Tonsil.

Czytałem ze niby mam taki kabel kupić http://sklep.rms.pl/index.php?p684,kabel-s...hq-digital-1-5m

RCA (cinch) - jack mono mały
(minijack-to-RCA cable)
Przewód służy do połączenia amplitunera kina domowego z wejściem cyfrowym COAXIAL z kartą muzyczną z wyjściem jack SPDIF (inaczej zwane S/PDIF, SP-DIF) np. SB LIVE, AUDIGY, AUDIGY 2. W ten sposób można uzyskać cyfrowe efekty kina domowego: Dolby Digital, Dolby ProLogic, Dolby Surround, DTS itd.
Przewód pasuje do kart muzycznych Creativa oraz niektórych modeli notebooków.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Zachowaj spokój, jutro idź do sklepu i kup kabel mini-jack trój polowy do dwóch wtyków chinch (lub RCA jak kto woli). Użyłeś kabla od jakiegoś aparatu fotograficznego, jak mniemam. Kable głośnikowe podłącz pod "A" lub "B" a nie pod jedno i drugie jednocześnie jak widać na twoim trochę nie wyraźnym zdjęciu i potem wybierz na "Speaker Selector" czy jak to tam się nazywa u Yamahy odpowiednio "A" lub "B". Aha! I wepnij się do innego wejścia, po lewej na zdjęciu masz np.CD lub MD/CD-R IN lub nawet pod MAIN, podasz sygnał bezpośrednio na końcówkę, a głośność będziesz regulował w kompie. Jeżeli twoja karta w kompie ma wyjście stereo, to nie możesz mieć mini jacka czteropolowego tylko trójpolowego jak napisałem.
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam!
Zachowaj spokój, jutro idź do sklepu i kup kabel mini-jack trój polowy do dwóch wtyków chinch (lub RCA jak kto woli). Użyłeś kabla od jakiegoś aparatu fotograficznego, jak mniemam. Kable głośnikowe podłącz pod "A" lub "B" a nie pod jedno i drugie jednocześnie jak widać na twoim trochę nie wyraźnym zdjęciu i potem wybierz na "Speaker Selector" czy jak to tam się nazywa u Yamahy odpowiednio "A" lub "B". Aha! I wepnij się do innego wejścia, po lewej na zdjęciu masz np.CD lub MD/CD-R IN lub nawet pod MAIN, podasz sygnał bezpośrednio na końcówkę, a głośność będziesz regulował w kompie. Jeżeli twoja karta w kompie ma wyjście stereo, to nie możesz mieć mini jacka czteropolowego tylko trójpolowego jak napisałem.
pozdrawiam





To mam taki kabel kupić ? http://allegro.pl/46687_jack_2xcinch.html?...&view=gtext a mam swój kabel i są kolory na wtykach czerwony, biały i żółty za ten kabel zapłaciłem 19 zł, a co do karty dźwiękowej mam do stereo do dźwięku przestrzennego 7.1.Niby podłącze te kable głośnikowe tak jak napisałeś, to w jednym gra głośno a w drugim wcale albo cicho.


A co do kabla to mam 4 polowy 3 wejścia czerwony,biały i żółty,a kabel był sprawdzany u kolegi grał na kino domowym 7.1 niby podłączony był tylko czerwony i biały.

Tu daje zdjęcia jak mam podłączone kable głośnikowe gra tylko lewy prawy cicho wiec to jest Lewy A a jak podłącze lewy A i B to grają 2 Lewe jak podłącze do Prawy B to A i B grają 2 prawe. To co widać na zdjęciu jak jest podłączone to gra tylko Lewy.

następnie podłączyłem ten kabel
a kabel wygląda tak

Tu widać jak podłączę kolumny A Lewy i prawy to gra tyko lewy a jak podłącze B tak samo to gra lewy i prawy

Niby podłącze wszystkie 4 kolumny to gra A i B jak włączę w speakers na A to gra tylko Lewy a jak włączę na B to grają oba 4 kolumny. Z końcówkami wszystko ok dobrze gra wszystko tylko mam problem w stereo żeby grało prawy i lewy a nie 2 lewe i 2 prawe mówię mam tylko 2 kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kable głośnikowe które mam teraz podłączone góra R i L to gra mi tylko lewy głośnik a prawy cicho. a jak na odwrót kable przemienię to gra prawy a lewy cicho.

Edytowano przez RoRo
Przy odpowiadaniu na post bezpośrednio pod nim nie ma potrzeby cytować całej wypowiedzi poprzednika...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego zwarcia nie ma kolumny grają w stereo na DVD odłączyłem DVD i grają w stereo a z komputera to jedna kolumna gra pewnie to wina kabla albo sterowników,a co do karty dźwiękowej jest ona nowa.

Edytowano przez RoRo
Przy odpowiadaniu na post bezpośrednio pod nim nie ma potrzeby cytować całej wypowiedzi poprzednika...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś mnie dobrze. Kabel który posiadasz jest cztero polowy nie bez przyczyny. oprócz przesyłu dźwieku ma on za zadanie przesłać też wizje z aparatu foto lub kamery cyfrowej. Jeżeli masz w domu słuchawki, to obejżyj sobie tego jacka bez względu na to czy bedzie on mały czy duży posiada trzy POLA! To jest typowy jack stereo. Wkładając cztero polowego jacka gra Tobie tylko jeden kanał, bo reszta pól na nim nie pokrywa się ze stykami w gnieździe twojej karty muzycznej w kompie. Wyjaśniłem to jak najlepiej mogłem.Ten kabel jest o.k http://allegro.pl/item408334162_podlacz_pc...ive_5m_068.html
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem pomyślnie rozwiązany - zamykam wątek icon_cool.gif

Omega2617
Nie jest źle - ważne, że udało się i czegoś się nauczyłeś!

A na przyszłość - odnośnie Twoich postów (edytowanych z konkretnego powodu): proszę korzystaj z przycisku "ODPOWIEDZ" lub "SZYBKA ODPOWIEDŹ" (na dole strony, na szarym tle) zamiast "ODPISZ" (poniżej każdego postu, na czerwonym tle). Wtedy już nie cytujesz niepotrzebnie wypowiedzi poprzednika...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...