Skocz do zawartości

Zestaw do 3500


uniorek

Recommended Posts

Witam wszystkich


Szukam amplitunera + kolumn tak do 3000 - 3500 zl, głównie muzy techno i dance i filmów
Możecie doradzić cos sensownego ?

Teraz mam dvd Panasonica s295 i zwykły telewizor kineskopowy - w niedalekiej przyszłości zamierzam oba sprzęty wymienić na nowe wiec zestaw chce skompletować pod przyszłe zmiany.

Koleś mi proponuje:
Marantza SR4002
2x Wharfedale Diamond 9.6
2x Wharfedale Diamond 9.1

Pokój mam dość dziwny - szerokość 3,3 i długość jakieś 7 - no w sumie 10 ale te ostatnie 3 to kuchnia - sprzęt stał by w lewej części - wszystko na załączonym obrazku. Coś mi się wydaje ze te głośniki troszku za duże do tego pokoiku ??

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś doradza Ci Marantza to nie jest już źle icon_smile.gif Te amplitunery może nie mają topowego wyposażenia, ale za to grają bardzo przyzwoicie, więc jeżeli będziesz słuchał także muzyki to jest to bardzo dobra propozycja. Zastanowił bym się tylko nad kolumnami, czy planujesz w ogóle głośnik centralny czy tylko tak jak wymieniłeś parę przednich i tylnych?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie bez centralnego tak mi koleś doradza, w sumie to nie wiem ile tam wartościowego dzwięku przez niego idzie - inna sprawa ze troche cieżko by mi było z wkomponowaniem go, tez rezygnuje z subwoofera z gdyz maranz dobrze podbija basy i głowne głosniki też są duże.

Mowisz ze marantz nie ma topowego wyposażenia?? czy nie bedzie problemów w przyszłości ?? możesz rozwinąć tą kwestie ???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniorek
A nie masz możliwości umieszczenia centralnego nad lub pod telewizorem?
Są już ciekawe i mocne konstrukcje bazujące na głośnikach 10cm (chociażby JAMO E8CEN2 albo E6CEN, jak jest z Wharfedale nie pamiętam), a niezbyt wysokie.
Dla porządku dodam, że niby można symulować głośnik centralny stosując kolumny frontowe. Ale ja tego nigdy nie robiłem i tak jak Muzyczny_Gość uważam, że centralny musi być.
Już ładnych parę razy stykałem się z sytuacją, że film na DVD (czy w DiVxie) miał zbyt ciche dialogi i tylko duże wzmocnienie w kanale centralnym ratowało sytuację!
Pozdrawiam
PS. Centralny można także powiesić na ścianie nad TV - będziesz miał chyba na to miejsce?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...