Skocz do zawartości

Który amplituner stereo wybrać?


tchayka

Recommended Posts

Witam Wszystich!

Poproszę o radę i opinie, kóry amplituner stereo wybrać?
Preferencje muzyczne, ogólnie pojęty rock.

Amplituner Stereo DRA-500AE Cena: 1.249,00zł
Amplituner Stereo HK 3480 Cena: 1.299,00z


a jezeli gotówka by dopłynęła to co wybrac z tych dwóch:

Amplituner stereo HK 3390 Cena: 1.500,00zł
Amplituner Stereo DRA-700AE Cena: 1.595,00zł

i czy naprawde bedzię wyczuwalna róznica pomiędzy pierwsza opcją i druga opcją

Doradzcie proszę równiez z jakimi kolumnami ten sprzęt dobrze zagra? 1500PLN / para

Dzięki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. muzyczny_gość ma rację. Same amplitunery nie grają. No chyba, że ktoś jest tylko maniakiem radia. Napisz nam z jakim źródełkiem to ma zamiar grać i jakiej muzyczki słuchasz. A swoją drogą to za 1500 zł. nie oczekuj od kolumn rewelacji. Owszem, można coś sensownego wybrać ale wybierać to będziemy dopiero jak udzielisz nam odpowiedzi na nasze dylematy.

Pzdr.

PS. Gapa ze mnie. Słuchasz rocka. Ale o reszcie napisz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam DRA 700 i śmiało mogę stwierdzić że jest to bardzo ciekawa propozycja w tym przedziale cenowym( dużym plusem jest możliwość wydłużenia gwarancji o kolejny rok całkowicie bezpłatnie). Co do kolumn to za 1500/ para raczej nie będzie rewelacji i sprzęt nie pokaże pełni swoich możliwości. Poszukaj używanych, przy odrobinie szczęścia znajdziesz coś o półkę lub dwie wyżej w dobrym stanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Jestem posiadaczem HK3480, chyba już ze trzy lata, to bardzo dobry klocek. Wprawdzie najbardziej kocha się z Jazz-em i muzyką akustyczną, ale z rockiem są jak najlepsi kumple. Deep Purple i AC/DC dają czadu aż miło. Rock amerykański, (TOTO, Journey, Black Crowes) przekazuje rzetelnie. Łupnie base kiedy trzeba a i solo gitarowe wyciągnie wysoko i czysto. Jeff Beck, Gary Moore czy Steve Ray Vaughan, to stali bywalcy w moim domu. W moim systemie pracują kolumny Magnat Quantum 505 które bardzo dobrze się w nim sprawdzają, a kosztują ok 1450 zł na Megamedia.pl ,(Powinieneś pomyśleć jednak o zwiększeniu budżetu na kolumny do 2 tys. zł) http://www.megamedia.pl/kolumna-glosnikowa...m-505.php?off=5. Odradzam jednak kupowanie czegokolwiek bez odsłuchu, jeżeli jest to możliwe, w innym przypadku polecam lekturę Audio, artykuły Andrzeja Kisiel są najbardziej obiektywnymi z jakimi miałem okazję spotkać w polskiej prasie fachowej.
Co do amplitunera chciałbym Cię też zainteresować tym przypadkiem: http://www.sherwood.de/products/rx_772.php, za jedyne 1199 zł w Media Markt (Gdańsk), do kompletu jest jeszcze CD:http://www.sherwood.de/products/cd_772.php, za 1099 zł. Słyszałem ten zestaw i brzmiał bardzo intrygująco jak na warunki panujące tam (niekorzystne, bardzo!).
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kolego muisz bardziej sprecyzować swoje pytanie
To które zadałeś jest bardzo oglnikowe
a chyba nie chcesz ogólnikowej odpowiedzi?
Zobacz jak są konstruowane inne wątki (zreszta b.podobne)


Witam
więcej szczegołów:
pokój 20 m2
rock, metal, lubię ładnie brzmiące mięcho:)

Amplituner Stereo DRA-500AE miałby grać z DCD 500AE
Amplituner Stereo HK 3480 miałby grać z którymś z odtwarzaczy CD - no właśnie którym? a może z DVD 37?

a jezeli gotówka by dopłynęła to co wybrac z tych dwóch:
Amplituner Stereo DRA-700AE z DCD 700
zastanwaim się na JBL E80 lub Dali concept6 a może cantony?

Pozdrawiam
Muszę się zmieścic w 3500-4000PLN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Jeżeli nie potrzebujesz odtwarzacza DVD do innych celów (oglądanie filmów), to daruj sobie taki zakup tylko po to żeby słuchać muzy. Tu masz CD-eka do harmanowego kompletu w promocyjnej cenie; http://www.sklep.jbl.pl/index.php?d=produkt&id=473. Co do kolumn, to te E 80 nadają się co najwyżej do KD, i to może ciut lepszego niż Taga, Koda itp. Jeżeli miał bym wybierać to szybciej DALI, zagra na pewno lepiej, o niebo lepiej! Zaleca się jednak odsłuch, w każdym wypadku,nawet Metalu. Większość w miarę porządnych salonów powinna mieć to co wymieniłeś na stanie, więc skompletowanie tego do odsłuchu zajmie im ok.10 min. do dzieła.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldek, czyli uważasz żeby brac harman 3480 a nie Denona?

I jeszcze jedno jakbys miał teraz jeszcze raz wybrać to byłyby to Magnat Quantum 505 czy Dali Concept 6? Zastanawiałem się na JBL bo wszyscy łącza je z JBL - wiem, że to przez to że to jedna firma:) ale może coś w tym jest?
Pozdrawiam

Edytowano przez RoRo
Przy odpowiadaniu na post bezpośrednio pod nim nie ma potrzeby cytować całej wypowiedzi poprzednika...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co do kolumn, to te E 80 nadają się co najwyżej do KD, i to może ciut lepszego niż Taga, Koda itp. Jeżeli miał bym wybierać to szybciej DALI, zagra na pewno lepiej, o niebo lepiej! Zaleca się jednak odsłuch, w każdym wypadku,nawet Metalu. Większość w miarę porządnych salonów powinna mieć to co wymieniłeś na stanie, więc skompletowanie tego do odsłuchu zajmie im ok.10 min. do dzieła.



Tchayka napisał "pokój 20 m2 - rock, metal, lubię ładnie brzmiące mięcho:)", więc coś mocniejszego by się przydało... A JBLe są łatwe do wysterowania i stounkowo mocne, chociaż przy tym metrażu mozna już próbowac mocniejsze E90 (lub nowszą i lepsza serię ES).
No i porównanie do kolumn Taga jest chyba ciut nietrafione...
Co do odsłuchów - czasami sprzedawcy mają awersję do niektórych firm i niekoniecznie od razu uda Ci się odsłuchac i porównać opisywane modele.

Co do łączenia HK z JBLami - jest to popularne, ale nie musisz się ograniczać do JBLa (zresztą zadałeś bardzo popularne pytanie o łączenie HK z JBL).

Pozdrawaim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Hm! Co do łączenia kolumn JBL ze sprzętem Harmana, typowy zbieg marketingowy który jest skutecznie prowadzony przez rodzimego dystrybutora. Sprzedaje całe zestawy, dając promocyjną (często dumpingową) cenę, KINA DOMOWEGO. Ale czy ktoś widział jakiś zestaw stereo Harmana z kolumnami JBL? Jeżeli tak, to zwracam honor, mi się to nie zdarzyło. Utarło się też wśród ogromnej części naszych rodaków, że skoro z jednego koncernu wszystko pochodzi to musi grać dobrze lub jest w tym celu specjalnie strojone. Największa bzdura jaką słyszałem, można to porównać do sytuacji z branży motoryzacyjnej, skoro to np. Fiat, to najlepiej będzie jeździł na oponach Pirelli lub oleju Agip bo to też włoskie marki. Właściwie mogłem podać przykład niemiecki, bliższy naszym sercom, np.Volkswagen i Continental. Ale dosyć o motoryzacji. RoRo, z całym szacunkiem, kolega ma zamiar kupić amplituner stereo 100-120 W na kanał, a nie wymagającą lampę. Harman dodatkowo obsługuje 4 Ohm-y, nie wiem jak Denon, więc problemu z doborem kolumn nie powinno być żadnego. Dobra, zgodzę się z tym porównaniem do Tagi, może przesadziłem. Po prostu Tagi nigdy nie słyszałem.... JBL z seri E (Northridge) odsłuchiwałem trzy razy, E 60, E 80 i E 90 z elektroniką stereo Harmana, w trzech różnych miejscach i w różnych odstępach czasu. Nie podobało mi się i tyle, bez roztrząsania dlaczego (ale tylko dla tego nie będę opisywał wrażeń, bo piszę ten post od 2 godz. ,próbując nie dopuścić do klawiatury mego 16-sto miesięcznego syna, a chciałbym już go zakończyć).
Magnaty kupiłem z ... braku czasu. Byłem wtedy "za chlebem" w Irlandii, do polski zjeżdżałem tylko na 2 tygodniowe urlopy, przeczytałem "Audio"05/2005 z testem kolumn 2000-3000 zł. Uwierzyłem Andrzejowi Kisiel, ten test wygrały właśnie Quantumy 505, i je kupiłem. Nie żałuje, są naprawdę bardzo dobre. Nie zamienił bym ich na żadne inne, do 2000 zł lepszych chyba bym i tak nie dostał. Grają w pokoju 20 m2, nie brakuje im ani basu, nie posiadają też braków w pozostałych podzakresach, a ja nawet nie używam regulatorów barwy dźwięku w Harmanie, oba zawsze ustawione są na godz. 12 (czyli zero). Wybór należy do Ciebie, jeżeli masz opierać się na czyjejś opinii, to niech będzie to fachowiec (np. A.Kisiel, przecież w końcu za to mu płacisz kupując "Audio" ) albo niech będą to twoje uszy.
http://www.audio.com.pl/pdf/testy/zespoly%...ANTUM%20505.pdf
http://www.audio.com.pl/pdf/testy/zespoly%...i_concept_6.pdf
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...