Skocz do zawartości

Altusy 140 + Diora WS 504?


pawelzbrd

Recommended Posts

pawelzbrd

Szacuneczek dla ciebie boś prawdziwy Patriota icon_cool.gif Zawsze mówiłem, że co polskie to dobre i jak widzę Ty też przestrzegasz tej zasady. I dlatego nie martw się. Altusy zagrają z Diorą a Diora z Altusami. A jakbyś chciał dalej budować patriotyczno - narodowy sprzęt to polecam:

- http://www.allegro.pl/item409518954_odtwar...1_sprawdz_.html

Koleś chce psie pieniądze a źródełko to prawdziwy polski vintage z dobrej półki. I wcale nie żartuję pomimo iż tak ci się może wydawać icon_wink.gif

Pzdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perkoz_1 tak zwróciłem a jeszcze baczniej zaciekawiła mnie taka komunistyczna naklejeczka (typowo papierowa) z czasów świetności stoczni gdańskiej i Lecha Wałęsy:) (nie ma to kompletnie żadnego kontekstu politycznego...za a nawet przeciw)
Lubie takie perełki odnajdywać a w sprzęcie już ich mało
(czytam wątek z Yamaha e810 - jest dobry)!!:))


PS. co do Sony CDP-990 masz go długo ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muzyczny_gość - Soniacza mam już ponad pól roku. I nie oddam go nikomu. Trafił mi się "funkiel nówka nie śmigany". Oto on w pełnej krasie ( jak mi sie uda załączyć fotkę):

PS. Udało się. W rzeczywistości jest jeszcze w lepszym stanie. A zdjęcia zapożyczyłem sobie z aukcji na której go kupiłem.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak ale szczęście poprzedzone wtopą za 179 zł icon_cry.gif Bo najpierw poszedłem na huuuura i kupiłem zdechlaka CDP 690 co nie dość, że z designu kiepskawy to dźwiękowo prezentował poziom boomboxa. A do tego felerny bo laser był w agonii. A 990-tkę kupiłem za 245 zł. z przesyłką. I mam do niego orginał pilota. Edytowano przez RoRo
Powód edycji znany autorowi postu i nie tylko :-))) ...cytowanie poprzednika
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perkoz_1 icon_cool.gif
Dlatego sprzęt używany na allegro ..troche mnie zawsze przeraża , stąd powstał wątek jak sam wiesz Second Hand - naszego audio/video a tak a prpos pamietasz chyba kiedyś napisałeś mi, że masz dla mnie 2 płytki S.Brightman - nadal aktualne? będziesz pierwszy który zamieści ogłoszenie ? w tym dziale - kupca masz icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perkoz_1
O ile mnie pamięć nie myli, to "ftopa" nie była taka wielka i dzięki niej przyfarciło Ci się z pilotem.
W sumie wyszło OK, a Ty przynajmniej nie dołączyłeś do "antySoniaczy"

Pozdrawiam
PS. Gratuluję Muzycznemu postępów w edycji i ortografii icon_lol.gif (to nie było złośliwe - On po prostu szybki jest!)
PSS. Edycja (usunięcie) cytatów to tak samo przy/wychodzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Altusów 140 to bardziej pasuje (historycznie) DIORA WS-432 (lub 442), a do młodszego WS-504 to chyba ALTUSy 200 lub 300 icon_cool.gif

zn21
Nadal sporo osób lubi dźwięk (a głównie basy) z Altusów, w końcu nie każdy musi być audiofilem i wydawać "trochę" więcej pieniędzy na sprzęt.
A za 300zł to będzie problem z czymś równie skutecznym jak A140.

Pozdrawiam i proszę o "trochę" więcej wyrozumiałości dla innych, szczególnie dla Polaków! icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Oto on w pełnej krasie... W rzeczywistości jest jeszcze w lepszym stanie. A zdjęcia zapożyczyłem sobie z aukcji na której go kupiłem.

Perkoz_1
Ładny sprzęt, ładne fotki. A zrobiłbyś jeszcze fotkę tyłu Twojego CDka oraz pilota?

pawelzbrd
Odtwarzacz DIORY jak najbardziej będzie pasował - jest z pilotem?
Na 20m^2 grać to będzie odpowiednio - przy mniejszym pomieszczeniu duże kolumny jak Twoje ALTUSy będą trudne do rozstawienia i prawdopodobnie za mocno podbijały niskie tony (potrzebują trochę wolnego miejsca z boku i z tyłu, czyli odsunięcia od ścian).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo

Nie dość, że jeszcze nie podumałem do końca nad Twoją "ciszą.." to teraz zapętliłem się dlaczego mnie edytowałeś. Czyżbym walnął jakiegoś "bengala" w stylu 'ftopa"? Nie wierzę! To nie ja! Olśnij mnie jak najszybciej bo mam kaca moralnego icon_confused.gif .
Zdjątka mojej miss 990-tki od tylca i pilocika dopiero dzisiaj pstryknę dlatego bo 2 dni mnie nie było na Forum z powodu choroby zwanej Olimpiada.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perkoz_1
Przyznaję się bez bicia – usunąłem z Twojej poprzedniej wypowiedzi cytat postu bezpośrednio poprzedzającego Twój post ...
Innym to robie – to i wziąłem się za odwagę i w podobny sposób potraktowałem także i Ciebie. icon_lol.gif
Obiecuję – dzisiaj tego już nie zrobię ... ale za jutro nie ręczę !

A na foczki/fotki Twojej misski poczekam cierpliwie...
I w intencji Twojego kaca moralnego proponuje wieczorem klina, czyli po piwku: Ty u siebie, ja u siebie (korespondencyjne i nie tylko - picie na odległość) icon_mrgreen.gif
Pozdrawiam
PS. Popieram Twoje wnioski dotyczące pytań komputerowych w niewłaściwych działach!
M.in. chodzi o " POMOC w podłączeniu wieży do PC" w dziale "Muzyka" icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muzyczny_gość

Ogłosiłem się w sprawie Pani S.B. icon_mrgreen.gif i nie tylko. Może rzeczywiście ten temat się rozrusza.

PS. Pisz na PW.

RoRo

Jestem leniwy , to po pierwsze a po drugie to nie chce mi się wczołgiwać za sprzęt ani go rozłączać bo mam wszystko piknie pospinane, i dlatego spełniam Twoją prośbę pożyczając sobie zdjęcia z aukcji które tego dotyczą. i jeszcze jedno - pilot jest z modelu niżej ale ma wszystko co potrzeba. Nic nie brakuje. Był razem z tą ferelną 690-tką. Przynajmniej taka korzyść ze złomu icon_evil.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perkoz_1
Czyli dobrze pamiętałem z tym pilotem... icon_lol.gif
Ja Ci ciągle powtarzam, że z tą 690ką wcale tak źle nie było, a tu znowu lecisz pesymizmem icon_lol.gif
Pilot jak ta lala, od razu widać z jakich lat sprzęt pochodzi! I cholera można było zrobić pilota (i ogólnie panel przedni), że wszystko jest na wierzchu i łatwo dostępne - a nie jak dzisiaj 4 przyciski i wynocha...

Lenistwo Ci daruję, pokazałeś co trzeba (myślę o sprzęcie). Tak generalnie to ja też czasami jestem leniwy...
Aha - ja w każdym razie obiecaną intencję spełniłem...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo

Dlatego jestem fanem klawiszowców. Bo klawiszowiec to szeroko pojęta ergonomia. A ergonomia moim zdaniem jest podstawą dzisiejszej inżynierii. A swoją drogą to ciekawi mnie zawsze ta moda na audiofilski design elektroniki. Przecież czasami to aż przegięcie pały w ascetyzmie. A co chłopaki zaczynają już na całym świecie wymyślać aby być trendy w audiofilskim wyglądzie. Przykład mamy w ostatnim numerze AUDIO. Odtwarzacz CD NAIM- a. Szuflada CD-ka za hukszwanz z fercelugą ręcznie ciągniona i zabezpieczana przed otwarciem magnesem z szafki kuchennej icon_biggrin.gif Niezłe pisanki. Niedługo ktoś wpadnie na to aby silnika do napędu nie wkładać tylko palcem sobie płytkę kręcić.

PS. A przy okazji tego audiofilskiego wyglądu ile jest oszustwa i kanciarstwa. Zresztą poczytajcie sobie ten wątek na audiostereo sami:
- http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html...44229&p=1#k
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...