Skocz do zawartości

Wielkość pomieszczenia a dobór kolumn


S4Home

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

  • 2 years later...

Witam 

Mam pytanie na ktore nie znalazlem nigdzie odpowiedzi. Kazdy zastanawia sie co bedzie gdy pokoj jest za maly a kolumny za duze.

 

Moje pytanie mam pokoj 30m2

Glosniki Wilson exlusive line 4

Bas Dali E9 

Denon RCD N10

Czego bedzie brakowalo w dzwieku? Gdzie sa slabe strony?

 

Pozdrawiam

Edytowano przez Ben666
Edycja
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia na moich Heco The New Statement na pokój 24m2 oraz zasłyszanych zestawów audio np. Dynaudio Confidence 60 na kubaturę 40m2 że nie ma czegoś takiego jak za duże kolumny do zbyt małego pokoju, trzeba tylko prawidłowo zestawić takie kolumny z odpowiednią elektroniką, znaleźć tą właściwą synergie oraz pamiętać o kablach, dobrych kablach .. tak wiem, to kosztuje, coś wiem na ten temat.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Z własnego doświadczenia na moich Heco na pokój 24m2 oraz zasłyszanych zestawów audio np. Dynaudio Confidence 60 na kubaturę 40m2 że nie ma czegoś takiego jak za duże kolumny do zbyt małego pokoju, trzeba tylko prawidłowo zestawić takie kolumny z odpowiednią elektroniką, znaleźć tą właściwą synergie oraz pamiętać o kablach, dobrych kablach .. tak wiem, to kosztuje, coś wiem na ten temat.

Bardziej bym powiedział że trzeba odpowiednio ustawić kolumny w pomieszczeniu i zadbać o akustykę w pierwszej kolejności, co do za dużych kolumn też uważam że nie ma czegoś takiego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Z własnego doświadczenia na moich Heco The New Statement na pokój 24m2 oraz zasłyszanych zestawów audio np. Dynaudio Confidence 60 na kubaturę 40m2 że nie ma czegoś takiego jak za duże kolumny do zbyt małego pokoju, trzeba tylko prawidłowo zestawić takie kolumny z odpowiednią elektroniką, znaleźć tą właściwą synergie oraz pamiętać o kablach, dobrych kablach .. tak wiem, to kosztuje, coś wiem na ten temat.

Czyli można śmiało kupować największe paki jakie się chce? A jak coś będzie buczało to kable/elektronika poprawią i będzie synergia? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tomek4446 napisał:

A zdradzisz co to za kolumny ?

2 posty powyzej opisalem caly swoj problem oraz szczegółowo jaka jednostke, glosniki i bas posiadam.

 

 

Koledzy powyzej pisza o tym ze nie szkodzi ze ma sie za duze kolumny.

 

Moj problem dotyczy ZA MALYCH glosnikow do ZA DUZEGO pokoju, nie odwrotnie.

 

Chetnie dowiem sie w tym przypadku jaki to bedzie mialo wplyw.

 

Sufit jest drewniany ale jak zadbac o akustyke skoro glosniki sa przewidziane do 14-18 m2 a mam pokoj 30m2?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Ben666 napisał:

Mam pytanie na ktore nie znalazlem nigdzie odpowiedzi. Kazdy zastanawia sie co bedzie gdy pokoj jest za maly a kolumny za duze.

1 godzinę temu, Ben666 napisał:

Moj problem dotyczy ZA MALYCH glosnikow do ZA DUZEGO pokoju, nie odwrotnie.

 

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się oplułem 🤣 Ale jak to się mówi, dla takiego jednego, małego kłosika nie ma sensu kombajnu uruchamiać.

Podobnie z kolumnami... Masz małego... Tzn małe kolumny/głośniki to nie startuj do dużych... pomieszczeń. Czasem wystarczy jakiś test by się przekonać. Lepiej poszukaj po prostu mniejszego... pomieszczenia, albo w jakiś sposób ogranicz jego wielkość przez jakieś dodatkowe... gadżety i ustroje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem zwolennikiem dużych kolumn. I uważam że więcej nieszczęścia mozna sobie zrobić z za małymi do dużego pomieszczenia niż na odwrót.

Oczywiście wszystko z głową. W zależności od akustyki.

Natomiast duże kolumny da się poskromić wzmacniaczem, czy tez jego ustawieniami (jeśli posiada) natomiast jeśli brakuje nam siły, basu, przestrzeni, oddechu przy małych kolumnach w duzym pomieszczeniu to elektronika tu nie pomoże.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając to forum można wysnuć wniosek, że "audiofil" to  wyjątkowo mroczne określenie.

Wszyscy się odżegnują.

Ale co do wielkości to miałam wielką ochotę sprawdzić monitory w naszych 32 metrach (choć nie wiem na czym bym je postawiła). Los zadecydował na razie inaczej, ale na pewno sprawdzę za jakiś czas ten pomysł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

Wychodzi na to ze ja chyba tez nie jestem audiofilem bo zdarza mi sie przy pewnym gatunku nieco zmian wprowadzić

Może nikt nie wyleje na nas teraz pomyj. :P

22 godziny temu, Asia napisał:

Czytając to forum można wysnuć wniosek, że "audiofil" to  wyjątkowo mroczne określenie.

Bo jest. Końcówka sformułowania '-FIL' nie kojarzy się za dobrze. Wręcz świadczy o pewnym zwichrowaniu.

Toteż zaczęto używać sformułowania 'Meloman'

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.06.2021 o 07:26, soberowy napisał:

Jak pomieszczenie jest poprawne akustycznie to nawet duze kolumny zagrają dobrze w małym pomieszczeniu. 

Jak nie ma poprawnej akustyki to małe i duże kolumny polegną. Przerabialem to u siebie.

W ogóle mam wrażenie, że spora część ludzi zapomina o akustyce pomieszczenia lub nie myśli w ogóle i często po powrocie do domu z wybranymi i zakupionymi kolumnami jest w szoku, że to nie gra, tak jak grało wcześniej w salonie, przy odsłuchu i ciężko im wytłumaczyć, że duże, wydane wcześniej pieniądze na sprzęt, to jednak nie wszystko :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...