Skocz do zawartości

Dlaczego warto zająć się akustyką pomieszczenia odsłuchowego?


Kraft

Recommended Posts

Ale co Ty pokazujesz? O truizmach chcesz dyskutować? Jak ktoś chce sobie uslyszeć wplyw to sobie znajdzie. Znow przeklejanie internetu....

Teraz bedziemy mieli co tydzien nowy watek Krafta nie majacego swoich zajeć, zycia ,podniecajacego się mnozeniem postow przeklejajacego polowę yt, fb, blogow itd.

 

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiadasz, że to truizm. Niestety nie. Akustyka to ciągle najbardziej niedoceniony element toru audio. Jeśli nie wierzysz, to przejrzyj sobie choćby wątek "Wasze systemy".

OT. Mam już po dziurki w nosie Twojego marudzenia. Od kilkunastu miesięcy tropisz i trollujesz moje posty (tak na marginesie, to gratuluję Twojego modelu spędzania wolnego czasu). Uświadom sobie chłopie, że Twoje wpisy mnie nie interesują. Bądź tak miły i odwdzięcz mi się tym samym. Skoro jesteś taki mądry, że wiesz o czym warto, a o czym nie warto pisać, to może w końcu założysz jakiś własny temat. Jesteś 3 lata na forum. Już czas! Jesteś takim samym użytkownikiem, jak ja. Jeśli chcesz próbować dyktować innym, o czym mają pisać, to może załóż sobie własne forum. Dotarło?

PS z pewnością przejdzie Ci przez myśl błyskotliwa riposta, że jak masz pisać o byle czym, to już wolisz nie pisać wcale. To będzie jednak marne usprawiedliwienie.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, ze Ty nie piszesz tylko przeklejasz.

Widzisz, na forum nie ma ,,własnych wątków,, Krafciku obudź się, zycie to nie internet :). Miarą wartości nie jest ilosć wejść na wątek. 

Myślę, ze cokolwiek wiem więcej n/t adaptacji bo pół życia spedzam w takich pomieszczeniach, a Ty w tym roku w ogóle zacząłeś się dokształcać (drogą internetową) o akustyce ;). 

zabawny jesteś. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Link do ciekawego artykułu o adaptacji konkretnego pomieszczenia odsłuchowego. Autor opisuje w nim dokładnie kilka wariantów aplikacji ustrojów i zmiany jakie poszczególne ustawienia wprowadziły do brzmienia. Zaletą artykułu jest też sporo ładnych zdjęć. Polecam lekturę.

http://audiofezzowanie.pl/modyfikacja-akustyczna-pokoju-czyli-jak-polepszylem-sluchanie-muzyki/

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna ciekawa strona. Możecie dzięki niej posłuchać, jak wybrane dźwięki zabrzmią w zależności od rodzaju adaptacji akustycznej pomieszczenia. Można wybrać pomieszczenie niezaadaptowane, pomieszczenie z samymi dyfuzorami, pomieszczenie z dyfuzorami i absorberami i wreszcie pomieszczenie z samymi absorberami.

Hoffa.jpg.cc4e3b531a3b6c5ba8c147d7446d20be.jpg

 

https://hofa-akustik.de/hoerbeispiele/

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.10.2018 o 14:10, nowy78 napisał:

Zacząłem czytać niedawno zakupiony "Podręcznik akustyki", wymieniony w artykule o poprawie akustyki pomieszczenia podlinkowanym przez @Kraft'a 4 posty wyżej. Polecam - świetna lektura dla większych i mniejszych pasjonatów audio.

i-podrecznik-akustyki.jpg

raczej dla mniejszych, ta książka jest bardzo podstawowa i niestety nie dotyka tematów praktycznych, a szkoda bo sam język Everesta jest spoko. Mówi o podstawach które potem ciężko przełożyć na praktykę. Niemniej na jeśli na początek to się zgodzę. Jak ktoś chce poczytać konkretnie o tym co nas dotyczy w pokojach odsłuchowych to polecam "Small room acoustic" Mendela Kleinera, niestety nie ma tłumaczenia. Ewentualnie można połowę "Akustyki sali" A. Kulowskiego, bo druga połowa dotyczy już raczej większych pomieszczeń

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem pasjonatów. Nie zawodowców. Książka daje pewien ogólny obraz, dość jednak złożonego zagadnienia jakim jest dźwięk, bez zagłębiania się w szczegóły i rozbudowane opisy matematyczne. Nie jest poradnikiem praktycznym, a raczej kompendium. Przy tym jest napisana w dość przystępny sposób. Dla amatora hobbysty, a tym bardziej humanisty chcącego poznać jak to właściwie "działa", pozycja jak znalazł. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Adaptacja akustyczna która jest kolorystycznie zgodna z kolorem ścian wyglada bardziej interesująco wnętrzarsko niż same gołe ściany pokoju i nie narzuca się tak wizualnie. Dobrze to widać na przykładzie wklejonego filmu 14 września przez Krafta. Wypełnienia narożników trójkatnymi absorberami poprawiły również kształt tamtego pokoju. Dufuzory można również pomalować na kolor ścian. 

diffuser-build-hai-trieu-2.jpg

Edytowano przez Fortepiano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...