Skocz do zawartości

2.0 -zestaw stereo do podłączenia z komputerem


Tru71

Recommended Posts

Hej,szybkie pytanko.Nie jestem zadnym audiofilem i moja wiedza tez jest zerowa. Potrzebuje nie dla siebie, tylko na prezent dla siostry na 18stke,zestawu 2.0

Wiem,ze dopiero co "zlozyla" komputer i zazyczyla sobie ode mnie i rodziny wlasnie zestawu 2.0.Co konkretnie nie wie,podobnie jak ja jest laikiem.Zestaw za od 1,5 do 2-3k max.

Ma ladnie grac :) p.s z tego co zauwazylem po kartonach to ma dobra karte dzwiekowa. Jakis STX 2. Skad wiem czy dobra? ktos polecal na YT,wiec mysle,ze ta karta plus ten zestaw,wystarczy jej na "bombanie" muzyka w swoim pokoju.Z gory dzieki za propozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Wybór zależy od tego, czy będzie to system biurkowy, czyli kolumny będą stały po bokach biurka, czy system który ma nagłośnić cały salon (tutaj znowu pytanie, jak duże jest pomieszczenie odsluchiwe). 

Jesli system biurkowy, to namawiam na zestaw NAD C326 BEE z kolumnami Monitor Audio Monitor 100, ewentualnie Indiana Line Tesi 261, Heco Aurora 300. Natomiast jeśli chcemy nagłośnić cały salon, zakładając powierzchnię powiedzmy około 20m2 masz do wyboru wiele ciekawych rozwiązań, np. amplituner Yamaha R-N402D z kolumnami STX Electrino 150, Indiana Line Nota 550X.

Podaj proszę więcej informacji, także o preferencjach muzycznych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tru71 napisał:

Pomieszczenie to zwykly pokoj dziewczyny,mysle ze max 12m2 (nie wiem dokladnie, nie mieszkam).Glosniki maja byc biurkowe,beda staly kolo monitora :) Co do preferencji to chyba wszystko od pop do techno.

Zatem szukaj aktywnych monitorów bliskiego pola- nasze rozwiązania "Hi-Fi" nigdy nie zagrają poprawnie, jeśli siedzi się prawie między głośnikami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmienie monitorów studyjnych ADAM niekoniecznie będzie tym, czego szuka autor wątku (o cenie nie wspominając).

Kwestia przeznaczenia sprzętu: czy to ma być sprzęt uniwersalny, który nie zawsze będzie grał z komputera a np. czasem jako radio czy odtwarzacz CD (wtedy miniwieża), czy "tylko" aktywne kolumny do kompa.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RoRo napisał:

Brzmienie monitorów studyjnych ADAM niekoniecznie będzie tym, czego szuka autor wątku (o cenie nie wspominając).

Kwestia przeznaczenia sprzętu: czy to ma być sprzęt uniwersalny, który nie zawsze będzie grał z komputera a np. czasem jako radio czy odtwarzacz CD (wtedy miniwieża), czy "tylko" aktywne kolumny do kompa.

Pozdrawiam

Sprzet uniwersalny,siostra cos tam pyka w gierki ale pewnie wiekszosc czasu poleci muzyka,dokladnie nie wiem,az tak nie wypytywalem.Jedyne co mi powiedziala to,ze chce zeby staly na biurku kolo monitora.Podejrzewam,ze nie moga byc tez jakies wielkie,poprostu zeby to dobrze gralo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 minut temu, MobyDick napisał:

W tej sytuacji zastąpienie dobrych monitorów małą wieżą o dużo gorszym dźwięku wydaje się kompletnym nonsensem.

Równie dużym nonsensem jest kupienie czegoś, co nie będzie spełniało marzeń siostry Tru71 !
Więc może lepiej poczekać na odpowiedź niż ocenianie w ten sposób.

No przecież trudno by cały system (miniwieża) zagrał lepiej niż 2 kolumny aktywne w tej samej cenie… - to oczywiste.
Z mojej strony to by było na tyle, nie będę wróżył z fusów ? ani przepychał się podpowiedziami innych uczestników

 Już się wyjaśniło, bo jest odpowiedź od Tru71: więc zostaje kwestia wyboru kolumn aktywnych...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...