Skocz do zawartości

2.0 -zestaw stereo do podłączenia z komputerem


Tru71

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Wygląda na to że chyba niema więcej pomysłów. Ja podałem przykłady monitorów studyjnych które sam bym wybrał dla siebie i powinny zapewnić najlepszy dźwięk za wydane pieniądze. Same są neutralne jak przystało na tego typu sprzęt. Ich brzmienie można jednak dopasować po części same posiadają do tego regulacje i po części można wpływać na to poprzez oprogramowanie karty dźwiękowej. Jednak ważniejszym może się okazać posiadanie bocznych ścianek kolumn naśladujących drewno w kolumnach sensu stricte komputerowych z elektroniką w jednej z nich. Ja podałem 3 modele + 1 = 4 . Wygląda na to że czekasz jeszcze na 6 propozycji. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MobyDick napisał:

Wygląda na to że chyba niema więcej pomysłów. Ja podałem przykłady monitorów studyjnych które sam bym wybrał dla siebie i powinny zapewnić najlepszy dźwięk za wydane pieniądze. Same są neutralne jak przystało na tego typu sprzęt. Ich brzmienie można jednak dopasować po części same posiadają do tego regulacje i po części można wpływać na to poprzez oprogramowanie karty dźwiękowej. Jednak ważniejszym może się okazać posiadanie bocznych ścianek kolumn naśladujących drewno w kolumnach sensu stricte komputerowych z elektroniką w jednej z nich. Ja podałem 3 modele + 1 = 4 . Wygląda na to że czekasz jeszcze na 6 propozycji. :)

Dokladnie,jeszcze 6 ;) od przybytku glowa nie boli ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, S4Home napisał:

Hehehe. Wejdź na stronę sklepu który ma takie oorudkty to w przedziale cenowym swoim znajdziesz 13 pozycji. I już masz dylemat i dziękuję :)

Piotrek

Idac takim tokiem rozumowania,nie potrzebne jest forum bo zawsze mozna wejsc np na morelki i wpisac karta graficzna, zrobic przedzial 1,5k 2,5k i po problemie :D ja tu licze,ze ktos napisze - bierz ten model za 1,8k bo jest rewelacyjny w swojej cenie. Albo mam to i to,gra lepiej niz to i to :D na taka porade licze :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

To forum dotyczy sprzętu Hi-Fi, a Ty potrzebujesz produktu nie z tej dziedziny (co może wydawać się dziwne, bo dla laików głośniki to głośniki). Nie dziw się więc, że nie ma konkretnych propozycji. 

Pewnie masz racje :) no ale moze jednak,jeszcze ktos cos... ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że niekoniecznie niewłaściwe forum. Jakiś czas temu częstsze były tematy dotyczące monitorów do podłączenia do komputera. Producenci głośników komputerowych również wchodzą w coraz wyższe przedziały cenowe. Zwykle nazywa się je głośnikami multimedialnymi i wyposaża w kilka wejść, pozostawiając całą elektronikę w jednej kolumnie. W takich kolumnach filtrowanie głośników jest zwykle pasywne. W monitorach studyjnych większy nacisk kładzie się zazwyczaj na neutralne i dobre brzmienie. Do tego takie głośniki powinny grać pełnym dźwiękiem z dość dużymi poziomami głośności, bez kompresji. Filtry są tu z reguły aktywne, a każdy głośnik ma swój własny wzmacniacz. 

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno temu RoRo zachwycał się kolumnami Adam Pencil z ta samą technika głośnikowa jaką można spotkać w ich monitorach aktywnych. Głośniki są lepsze lub gorsze. W branży pro ceny sprzętu są nieco bardziej racjonalne, a w kolumnach aktywnych pewne sprawy współpracy głośników załatwia się skuteczniej.

Jest jeszcze inna metoda  na kolumny przy monitorze. Kolumny pasywne i wzmacniacz biurkowy lub jeśli mamy sporo miejsca to zupełnie normalnych gabarytów tego typu sprzęt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście, mając budżet do 1k PLN, kupiłbym coś z oferty Edifier, ale przy budżecie do 3k PLN Yamahę Pianocrafta (z Musiccast).

IMHO, lepszy dźwięk, dużo dodatkowych funkcji sieciowych, możliwość upgrade'u przez wymianę kolumn.

U siebie "podłączenie z komputerem" realizuję bezprzewodowo - AirPlay (TuneBlade) oraz Foobar.

Edytowano przez Marek Mondalski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Marek Mondalski napisał:

Sądzę, że możliwość słuchania przy wyłączonym kompie (Spotify, Tidal, USB, radio internetowe, NAS, itp.) oraz sterowanie z telefonu osłodzi "dublowanie" :)

Zostaje przy opcji jaka pisze MobyDick.Ale dzieki za odzew

P.S napisalem posta na forum Benchmarka jak sugerowal kolega wyzej, jakos kolo 13,ale poki co zero odzewu :D 

Edytowano przez Tru71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Marek Mondalski napisał:

Sądzę, że możliwość słuchania przy wyłączonym kompie (Spotify, Tidal, USB, radio internetowe, NAS, itp.) oraz sterowanie z telefonu osłodzi "dublowanie" :)

Kosztem gorszego sprzętu ? A wygoda komputera jest większa niż puszczanie muzyki z poziomu telefonu.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MobyDick napisał:

Kosztem gorszego sprzętu ? 

Nic jeszcze nie zostało kupione, więc za wcześnie na takie wnioski. Gorszy / lepszy to w dużej mierze pojęcia subiektywne, więc tym bardziej byłbym ostrożny.

2 minuty temu, MobyDick napisał:

A wygoda komputera jest większa niż puszczanie muzyki z poziomu telefonu.

Szczególnie jak komp jest wyłączony :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu komp ma być wyłączony :) , skoro ma być źródłem dźwięku ?

Załóżmy porównanie monitorów Adam A5x z Pianocraftem w tej samej cenie . Pianocraft wypadnie tu żałośnie.

Jeśli weźmiemy do porównania tańsze sprzęty to zawsze taki zestaw mini wypada kiepsko, bo wszytko będzie w nim gorszej jakości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MobyDick napisał:

A czemu komp ma być wyłączony :) , skoro ma być źródłem dźwięku ?

W przypadku posiadania Pianocrafta, komp nie byłby jedynym źródłem dźwięku, a co za tym idzie nie musiałby być włączony "na okrągło". 

7 minut temu, MobyDick napisał:

Załóżmy porównanie monitorów Adam A5x z Pianocraftem w tej samej cenie . Pianocraft wypadnie tu żałośnie. 

W ocenie obdarowanej 18'to latki - niekoniecznie. 

7 minut temu, MobyDick napisał:

Jeśli weźmiemy do porównania tańsze sprzęty to zawsze taki zestaw mini wypada kiepsko, bo wszytko będzie w nim gorszej jakości.

MCR-N670 wcale nie jest taki "mini". 

Kończąc, dodam, że nie zamierzam umierać za Pianocrafta ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może Cie ostatecznie dobije to ze są produkowane maleńkie wzmacniacze biurkowe w cenie rzędu kilkuset złotych które zostawiają Pianocrafty daleko w tyle :) i po podłączeniu do nich dobrych kolumn system jest zupełnie z innej bajki.

Do tego warto zauważyć że nie każda 18-latka musi być idiotką, jak chyba zakładasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...