Skocz do zawartości

Kino domowe 5.1 do 3 tys.


mike30

Recommended Posts

Witam.  Chciałbym zakupić zestaw kina domowego 5.1. do pokoju 12m2 ( jakieś 3,5m x 2,6m). Mój budżet to max 3000 zł. na cały zestaw ( ampli + sub + głośniki). Zestawu będę używał głównie do filmów ale do muzyki również dlatego potrzebuję niedrogiego ale przyzwoitego zestawu. Wstępnie upatrzyłem sobie amplituner Yamaha RX-V483 i suba Yamaha YST-FSW050 ale on ma 50W i nie wiem czy się sprawdzi w pokoju o takim metrażu (czy to nie za mało), ewentualnie myślałem też o Magnat Monitor Supreme II Sub 202A lun 302A 80W (to tylko taki wstępny zarys) i kompletnie nie wiem co dalej.Dlatego zwracam się do Was o pomoc, a z tego co zauważyłem po postach na forum mam doczynienia ze specjalistami, a ja niestety kompletnie się na tym nie znam. Bardzo proszę o propozycję jakiś zestawów godnych uwagi i w zakładanym budżecie. Chciałem również zapytać czy w tak małym pokoju zestaw kina domowego 5.1 ma sens i czy uzyskam odpowiedni efekt? Poniżej przedstawiam układ pokoju.

Pokój.jpg

Edytowano przez mike30
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy jest sens odpowiedz sobie sam. Widziałem kina i w 9 metrach. Ale ludzie używali to pod kino. Tu będzie problem bo musisz budować zestaw oparty o monitory. A takowych gotówkę setów jest jak na lekarstwo. Kupując gotowe zestawy kolumn jest taniej. Przykładowo taki quadral 6500. Cena setu to prawie cena danych frontów. 

Ale one moim zdaniem mimo że małe mogą być problematyczne. Odpowiednie były by faktycznie 202 na front 102 na tył i sub 202albo i 302. Do tego 485 jak najbardziej może być. Chodź taniej wychodzi konkurencyjny Pioneer.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie chciałbym Wam bardzo serdecznie podziękować za zainteresowanie moim problemem. Jeśli chodzi o pokój to faktycznie jest mały i ma 12m2. Jeśli chodzi o amplituner to chciałbym pozostać przy tym Yamaha 483 i jeśli chodzi o suba i wystarczy to magnat 202A. Jeśli natomiast chodzi o głośniki to te magnata 202 na front 102 na tył to nie wiem czy nie będą za duże, gdyż naprawdę nie mam za wiele miejsca. A co byście powiedzieli o jakimś mniejszym zestawie z satelitami np. taki Yamaha-4940, amplituner Yamaha HTR-4071 + zestaw głośników Yamaha NS-P40 system 5.1 albo kupić np. Pionnier S-11? Chyba że możecie mi coś coś innego zaproponować i mniejszego?

Poniżej link co mam na myśli:
http://rad-sat.com.pl/shop/zestawy-kina-domowego/68155-zestaw-kina-domowego-yamaha-yht-4940-amplituner-yamaha-htr-4071-rx-v483-zestaw-glosnikow-yamaha-ns-p40-system-51.html

Edytowano przez mike30
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki tego typu mogłyby być. Tylko z tego co się zorientowałem ten model jest już nieodstępny ale myślę, że głośniki takiej wielkości lepiej by się sprawdziły w pokoju o takim metrażu jaki posiadam. Magnaty oczywiście są bardzo ładne ale wolałbym coś mniejszego. Czy mogę prosić o propozycję modelu w stylu SFX ale z dostępnych na rynku bo te nie bardzo jest gdzie kupić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...