Skocz do zawartości

Kino domowe 2.0 do 2,5tys (amplituner + 2 kolumny), pokój 20m2


HotRoboter

Recommended Posts

Witam serdecznie,
potrzebuję zestawu amplituner + 2 kolumny.
Cena jaką chcę przeznaczyć to ok 2,5tys.
Obecnie muzyki słucham na "kinie domowym" LG składającym się z małych satelitek i głośnika basowego. Jakość dźwięku jest dla mnie akceptowalna więc wymagający nie jestem. Ze względu, że to wiekowy sprzęt nie posiada bluetooth, nie mam jak podłączyć go pod konsolkę czy TV i poza tym nie pasuje już wyglądem do nowo zakupionego mieszkania.
Źródłem muzyki jaką słucham jest Spotify i w sumie tylko ten serwis.
Dlaczego kina a nie stereo? Potrzebuję mieć w amplitunerze HDMI aby podłączyć go też do PS4, wsparcie dla spotify, podłączenie telewizora (Philips 50cali Ambilight model na ten rok).
Wymiary i ustawienie mebli jak w załączniku.
Myślałem wstępnie o sprzęcie:

Amplituner Yamaha RX-V483
KOLUMNY PODŁOGOWE TAGA HARMONY TAV-606F V.3

Raczej nie chciałbym mieć suba.
Nieco przekracza to budżet, ale jest to akceptowalny poziom.
Chciałbym poznać Wasze zdanie w tej kwestii.
Muzyka jakiej słucham to pop, dance, techno. Nie słucham muzyki głośno więc spora moc nie jest potrzebna. Mój obecny zestaw ma na oko ok 10W na satelitkach i ok 25W na subie i głośne to jest dla mnie aż nadto, rzadko kiedy słucham na więcej niż 20% mocy.
Bardzo proszę o poradę.
Zdaję sobie sprawę, że kasa niewielka, ale i tak będzie chyba lepszy dźwięk niż z tego co mam, a i komfort słuchania i obsługi większy.
 

rozklad.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, HotRoboter napisał:

Chce mieć możliwość słuchania Spotify bez udziału telewizora, platformę te musi obsługiwać jakieś urządzenie jest, stąd myślę o amplitunerze i chciałbym iść w tę stronę ;)

Kupując amplituner stereo np. wspomniana wyżej Yamaha R-N602, Spotify Connect jest wbudowany w amplituner, TV nie jest do niczego potrzebny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

zdecydowanie namawiam na zestaw oparty na klasycznym dwukanałowym amplitunerze sieciowym. Urządzenie takie ma wbudowaną funkcjonalność sieciową. Spójrz na zestaw Yamaha R-N402D z polskimi kolumnami STX Electrino 150 lub Pylon Audio Pearl 25. Jestem pewny, że te konfiguracje w pełni Cię usatysfakcjonują. Zapraszam na odsłuchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do podłączenia tv i PS4 nie potrzebne są złącza HDMI, których w zaproponowanych przez Was modelach nie ma? 

Jeśli jest alternatywny sposób podłączenia, to proszę o informację. 

Czy różnica między amplitunerem jaki ja zaproponowałem a Waszymi będzie duża? Porównując do jazdy fiat Punto vs kia cee'd? Czy....?

Dziękuję za porady i udział w dyskusji, jednocześnie proszę o odpowiedź na pytania. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

dziękuję za odpowiedź.

Mój telewizor to https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/philips-50pus7303-12.bhtml?gclid=EAIaIQobChMIw9iKw-e53QIVArDtCh2KJgcxEAQYASABEgIOp_D_BwE&gclsrc=aw.ds&dclid=CPaP78Tnud0CFdSbGAodwjENjw

Czy mógłby ktoś z Was zerknąć czy on ma wyjście o którym mówicie? Czy to jest "Cyfrowe wyjście optyczne - tak"?

Co do kolumn, wspomniałem o "KOLUMNY PODŁOGOWE TAGA HARMONY TAV-606F V.3", natomiast użytkownik S4Home wspomniał o "Taga 606V2" Czy to jest ten sam model pod inną nazwą czy inne kolumny? Czytałem też bardzo dobre opinie o kolumnach jakie zaproponowaliście "Pylon Audio Pearl 25", jak one wypadają na tle "KOLUMNY PODŁOGOWE TAGA HARMONY TAV-606F V.3"? Pylon jest lepszy, tak?

Sumując kolumny + zaproponowany amplituner robi się już prawie 4tys.

Nie chciałbym sytuacji jaką miałem ostatnio kupując latarkę gdzie okazało się, że bez 500zł nie mam co myśleć o dobrej latarce i absolutne minimum za 100zł w ostateczności co da się od biedy używać (Convoy S2+) - co dla mnie okazało się super jakością i jestem mega zadowolony. Nie wiem czy dobrze się wyraziłem, nie chciałbym podobnej sytuacji.

Edytowano przez HotRoboter
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, HotRoboter napisał:

Panowie,

dziękuję za odpowiedź.

Mój telewizor to https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/philips-50pus7303-12.bhtml?gclid=EAIaIQobChMIw9iKw-e53QIVArDtCh2KJgcxEAQYASABEgIOp_D_BwE&gclsrc=aw.ds&dclid=CPaP78Tnud0CFdSbGAodwjENjw

Czy mógłby ktoś z Was zerknąć czy on ma wyjście o którym mówicie? Czy to jest "Cyfrowe wyjście optyczne - tak"?

 

Otóż to. Twój TV (jak wszystkie obecnie) ma wyjście optyczne, zepniesz więc to z amplitunerem stereo.

Z zestawów które "prawie" mieszczą się w budżecie zwróć uwage na R-N303D + NOTA 550, a najlepiej podjedz do naszego oddziału w Sopocie i przesłuchaj :)

Zaraz posypią się komentarze, że ten amplituner to słabizna i trzeba kupić minimum 602'ke- ale w tym budżecie przy takim założeniu na kolumny zostaje nam kilkaset złotych. Lepiej będzie kupić niższy model ampli i lepsze kolumny, albo dołożyć. Na miejscu w salonie będziesz mógł porównać amplitunery i sam zdecydować,czy wystarczy Ci R-N303 czy jednak dołożyć do wyższego modelu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

Zaraz posypią się komentarze, że ten amplituner to słabizna i trzeba kupić minimum 602'ke- ale w tym budżecie przy takim założeniu na kolumny zostaje nam kilkaset złotych. Lepiej będzie kupić niższy model ampli i lepsze kolumny, albo dołożyć. Na miejscu w salonie będziesz mógł porównać amplitunery i sam zdecydować,czy wystarczy Ci R-N303 czy jednak dołożyć do wyższego modelu.

 

 

Czy według Ciebie dokładać tutaj warto? Czy wzrost jakości wart jest dołożenia? W pewnym przedziale zwykle idzie to dość liniowo, ale zaczyna się też przedział gdzie dokładając pieniądze różnica jest minimalna - stąd moje pytanie. Najlepiej by było odsłuchać i porównać, ale bez odsłuchania - jakie według Ciebie jest zdanie?

Pytam, bo może warto odłożyć zakup o miesiąc i dołożyć, to przecież zakup na kilka dobrych lat i rozkładając to na koszt miesięczny, to dołożenie 1,5tys w skali powiedzmy 8 lat to pomijalna wartość dla domowego budżetu...

45 minut temu, S4Home napisał:

Ja się machnąłem. Absolutnie chodziło o model V3!! Jest lepszy od V2. 

I to kolumny porównywalne do nota 550. Z tym że są od nich większe. 

Piotrek

Zatem według Ciebie lepsza jest "TAGA" czy "Pylon Audio Pearl 25"? Jeśli któryś zestaw jest lepszy i gorszy to jeśli mógłbyś ocenić przyrost jakości w % albo do czegoś porównać?

Dziękuję wszystkim za czynny udział w dyskusji!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, HotRoboter napisał:

Czy według Ciebie dokładać tutaj warto? Czy wzrost jakości wart jest dołożenia? W pewnym przedziale zwykle idzie to dość liniowo, ale zaczyna się też przedział gdzie dokładając pieniądze różnica jest minimalna - stąd moje pytanie. Najlepiej by było odsłuchać i porównać, ale bez odsłuchania - jakie według Ciebie jest zdanie?

Pytam, bo może warto odłożyć zakup o miesiąc i dołożyć, to przecież zakup na kilka dobrych lat i rozkładając to na koszt miesięczny, to dołożenie 1,5tys w skali powiedzmy 8 lat to pomijalna wartość dla domowego budżetu...

Moim zdaniem warto, nie mniej jednak to nie ja będę wydawał pieniądze. Idź na odsłuch, poproś o podłaczenie wyższych modeli. Jeśli dla Ciebie różnica będzie warta wydania większej kasy to dołożysz. Jest to subiektywne i musi być podparte odsłuchem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...