Skocz do zawartości

HK 635 czy warto?


Drzymek

Recommended Posts

Witam serdecznie forumowiczów!

Noszę się z chęcią zakupu amplitunera HK AVR 635 z sprowadzonego USA. W związku z tym mam kilka pytań:

-czy ten amplituner obsługuje głośniki 4Ohm?
-czy nie będzie problemu z wyświetlaniem obrazu na plaźmie (amplituner jest z USA więc ma standard NTSC)
-czy opłaca się zakup takiego amplitunera używanego w stanie BDB za 1700zł? (bez autotransformatora)
-na co zwrócic szczególną uwagę przy kupnie?

I pytanie najważniejsze: czy jest sens kupowa takiego amplitunera?
Jakie są plusy i minusy posiadania takiego sprzętu?

W tym momencie mój sprzęt to SONY STR DB 790QS, fronty: JBL E30, zestaw surround to JBL SCS 178.

Uprzedzając niektóre odpowiedzi: nie mam na razie możliwości kupienia kolumn podłogowych!!!

Myślę o zakupie amplitunera wysokiej klasy na kilka dobrych lat.

Proszę o rady (zawsze mi pomagaliście) i pozdrawiam!!!

p.s. Dodam tylko że absolutnie nie zależy mi na poprawianiu obrazu TV, czy wyjściach HDMI. Interesuje mnie tylko i wyłącznie piękny i soczysty dźwięk i efekty dźwiękowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzymek
Co do Harmana...
Plusy: cena i dobry, mocny model.

Minusy:
buczący, zżerający dodatkową energię i wydzielający sporo ciepła transformator (w dodatku dodatkowy element zagracający pomieszczenie). A jeżeli nie dostaniesz w komplecie porządnego transformatora to jeszcze kolejny wydatek. A sam Harman ciągnie sporo prądu.
W dodatku zapewne nie masz RDSu i nie wiem, jak jest z częstotliwościami (z krokami przy zmianie częstotliwości) radia.
Były już parę razy takie pytania na Forum i sugestie do tek pory były takie, żeby sobie odpuścić.

Nie mam w tej chwili informacji o paramentrach AVRa635, musiałbyś sam poszukać. Jednak ma tak duże rezerwy, że spokojnie pociągnie 4omowe kolumny (ale chyba Twoje JBLa są 8omowe – E30 na pewno są takie).
Poza tym jeśli już musisz zmieniać amplituner a nie kolumny (takie były chyba sugestie w Twoim poprzednim wątku), to proponuje przejrzeć Allegro – niedawno widziałem rzeczywiście wysokie modele ampli KD DENONa sprzed kilku lat w cenach około 2 tysięcy.

Pozdrawiam
PS. Naprawdę - rozważ pierw zmianę kolumn, a dopiero później sprawdź, czy Soniak się nie wyrabia.
Jeżeli dużo słuchasz w stereo, to jeszcze jest możliowść dokupienia wzmacniacza (ew. amplitunera) stereo icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Zmiana kolumn odpada (przynajmniej przez jakiś - dłuższy czas). Pokój mam tak umeblowany, że mogę tylko powiesic 2 duże frontowe monitory (E30 - 8Ohm) a reszta to mniejsze kolumny surround (scs 178 - 4Ohm). W tym pokoju nie mam możliwości innej konfiguracji (w dodatku znajduje się tam jeszcze plazma 42cale i sub).

Jak zmienię pokój do oglądania TV i słuchania muzyki, to wtedy będę mógł zainwestowac w kolumny podłogowe (planuję E100), ale to nie prędko.

Ewentualnie jaki amplituner 6.1 lub 7.1 (używany) z allegro byście mi polecali do 1500zł, czy może zostac przy tym co mam?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Witam jeszcze raz i odświerzam temat!!!

Udało mi się znaleźć amplituner HK avr 635 z USA za jedyne 1250zł. Wydaje mi się że to na prawdę do bardzo dobra cena jak na sprzęt tej klasy. Koszt autotransformatora 1,5kw (amplituner ma maksymalny pobór 1kw przy obciążeniu wszystkich 7 kanałów na maks) to 290zł. Radio odbiera stacje bez problemu (ale na tym mi wogóle nie zależy). Mam natomiast jedno pytanie. Ponieważ amplituner posiada menu ekranowe wyświetlane na tv, a sygnał wyjścia ma tylko NTSC. Czy nie będzie problemu żeby wyświetlić taki sygnał na moim TV (samsung ps42c91h). W opisach mojego tv na necie jest informacja że to jest telewizor multiformatowy (PAL, SECAM, NTSC).

Co myślicie o tym zakupie i czy nie będzie problemów z wyświetlanim obrazu?

POZDRAWIAM serdecznie wszystkich forumowiczy!

p.s. czy ma ktoś Polską instrukcję do tego ampli?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...