Skocz do zawartości

Pomoc w dokonaniu wyboru źródła dzwięku


ludlow

Recommended Posts

W związku z tym, że jest to mój pierwszy post na forum, pragnę serdecznie przywitać Wszystkich użytkowników :) 

Może uda mi się uzyskać trochę pomocy w temacie, który męczy mnie od kilkunastu dni..

W chwili obecnej posiadam Jamo 626, 3-częściowy Pioneer z początku lat 90-tych, tuner, korektory cyfrowy, wzmacniacz A-Z370, salon 25m2, ściany 4,75x5,25. 

Muzyka, mieszana, źródło głównie Tidal, mam darmowy. 

I teraz pojawia się mój problem, czy zakupić mocniejszy wzmak typu Yamaha r-n301, czy dołożyć do HK3770, czy pójść w kierunku używanego wzmacniacza, do tego dołożyć Raspberry z hifi dac+ pro, Raspberry 3 posiadam, więc jeden koszt odpada. To czego szukam, to dostęp do muzyki z internetu, może radia internetowe, na pewno Tidal, ale też możliwość podpięcia dekodera Cyfrowego Polsatu, który ma tylko złącze optyczne. Ew zakup subwoofera?

W tej chwili, kiedy kolumny stoją na dłuższej ścianie (oddalone ok metr od najbliższej ściany/przeszkody) brakuje mi niskich tonów. Sterowanie z telefonu byłoby świetne. Niestety nie mam możliwości przetestowania wyżej wymienionych, z takim sprzętem również nigdy nie miałem styczności, więc nie wiem jak w rzeczywistości sprawuje się amplituner z dostępem do mediów.

Celował bym w sprzęt ok 2 tys, jeżeli nowy to może ciut więcej (raty), ciułam na wesele i druga połówka w 100%nie jest zgodna z moimi zachciankami haha :D

Jeżeli mógłbym liczyć na Waszą pomoc, nieocenioną radę będę zobowiązany.

Pozdrawiam, Szymon :)

Edytowano przez ludlow
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

biorąc pod uwagę Twoje preferencje, zestaw zbudowałbym na bazie wzmacniacza NAD C326 BEE oraz odtwarzaczu sieciowym Yamaha WXAD-10. To konfiguracja, która powinna Cię w pełni tak dźwiękowo, jak i pod względem wyposażenia usatysfakcjonować. Jako alternatywy możesz jeszcze rozważyć wzmacniacz Pioneer A-40AE lub najnowszy Onkyo A-9130, nadal łącząc z WXAD-10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 17.09.2018 o 08:49, S4Home napisał:

Niestety ale moim zdaniem wszystko do wymiany. Zakup lepszego wzmaka czy źródła nic nie da. Bo kolumny to jamo 626. Bardzo słabe w stereo. 

Dozbieraj i wymień i jedno i drugie. 

 

Dnia 17.09.2018 o 08:49, S4Home napisał:

Niestety ale moim zdaniem wszystko do wymiany. Zakup lepszego wzmaka czy źródła nic nie da. Bo kolumny to jamo 626. Bardzo słabe w stereo. 

Dozbieraj i wymień i jedno i drugie. 

no to wesela już nie będzie i to może być dobra droga kupić sprzęt i mieć więcej czasu na zastanowienie się nad tym czy warto się żenić

a w razie rozwodu sprzęt zakupiony przed ślubem nie podlega podziałowi w sumie same plusy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...