Skocz do zawartości

onkyo TX-NR686 CZY Pioneer VSX-LX303 DO JAMO CLASIC 8


arturvita

Recommended Posts

Witam ponownie, bo już nie wiem, co zrobić, co wybrać? Mam mętlik w głowie, a nie mam możliwości odsłuchu. Więc od początku – mam taki zestaw: front to Jamo Classic 8, centralny Jamo, sub Jamo aktywny oraz surround Jamo dipol. Cały ten zestaw posiadam od nowości, ze 20 lat. Chcę do niego dobrać amplituner. Rozważam Onkyo TX-NR686 oraz Pioneer VSX - LX 303.

Co będzie lepsze w kinie – stereo czy te amplitunery to ta sama klasa? Grają podobnie czy się znacząco różnią? Dodam, że teraz w mieszkaniu mam tylko froty Jamo Classic 8 i na nich chcę się oprzeć przy wyborze, ponieważ reszta zestawu została w innym mieszkaniu i nie jestem w stanie podać konkretnych specyfikacji. Ale zestaw był dobrany do Jamo Classic 8. Za całość 20 lat temu płaciłem około 8 tys. zł. Z tego co pamiętam to sub około 2500 zł, center 1300, dipol 1500 no i Jamo Classic 8 2500. Rozważałem również najtańszą opcję – Pioneer model 400. Jedno pomieszczenie to 20 m, drugie docelowe 25 m, muzyka to Depeche Mode, Kraftwerk, ogólnie dużo elektroniki.

Za pomoc serdecznie dziękuję.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dwa podobnej klasy urządzenia z drobnym plusem dla Pioneer. Przy bezpośrednim porównaniu Pioneer wydaje się trochę mocniejszy, lepiej kontroluje bas, który jest bardziej konturowy, dokładny, mocny. Są to jednak drobne różnice. Jednak przy większym obciążeniu (Twój zestaw kolumn ma pewne wymagania co do mocy i wydajności amplitunera) myślę, że warto troszeczkę dołożyć do Pioneer.
Zapraszam na odsłuch porównawczy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstyd powiedzieć ale dziadek YAMAHA RX-V430RDS w związku z tym przyszedł czas na zmiany , amplituner 50/50 kino , muzyka rozważam jeszcze najtańszą opcję DENONA 1400  i zastanawiam się jak by zagrał z tym moim zestawem kolumn czy odczuję stanowczą różnicę pomiędzy najtańszym denon 1400 . Pioneer VSX-LX303 . onkyo TX-NR686 nie ukrywam że kasa też ma znaczenie ale nie chciał bym żałować że jednak mogłem dopłacić . Dzięki za zainteresowanie i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...