Skocz do zawartości

NASZE GRAMOFONY (gramofon-policzmy się)


Recommended Posts

W zasadzie to nie mam co zamieszczać, bo wszystko jest jeszcze w rozsypce. Usunąłem całą mechanikę Duala i zostawiłem tylko sam napęd, czyli silnik i kółko idlerowe z regulacją obrotów. Chassis czeka na lakierowanie, a plinta na sklejenie. Ramię czeka w ogóle na zbudowanie. Póki co nie ma się czym chwalić :)

DUAL-1019-RENOVATION1.jpg

DUAL-1019-RENOVATION3.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Dualu 1228 jest w świetnym stanie, więc nic z nim nie robiłem. W Dualu 1019 jest już nieco gorzej, w końcu ta guma ma już swoje lata. Prostym sposobem na odświeżenie kółka jest jego wygotowanie w wodzie. W zwykłym garnku, na gazie w kuchence. Tylko nie kładź gumy bezpośrednio na dnie garnka, żeby jej nie uszkodzić. Użyj jakiejś szmatki, ręczniczków itp..

Można też delikatnie zeszlifować rant gumy, ale ja wolałbym tego unikać, żeby nie zmienić średnicy kółka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gra Thorens 318 z wkładką Ortofon 510 typ 2

Drugi gramofon to Pro-Ject 1Xpression III Comfort z wkładką  Goldring Elite MC Moving Coil Tonabnehmer

Ale cały czas chodzi mi po głowie powrót do gramofonu automatycznego .Dobrze że te dwa wyłączają się choć pod koniec płyty.

Przedwzmacniacz to pierwsza wersja konstrukcji A haja .Jestem leniwy więc odkupiłem go od kogoś.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój TD 318 sprawuje sie idealnie .Jak przyszedł z Niemiec to zastanawiałem się czy nie jest nowy.Wymieniłem tylko pasek napędowy  . .Podwieszałem na nim jeszcze Shura 44 Audio Technikę 120 e.Benz Micro Gold i ta wkładka chyba grała najlepiej .Dźwięk spokojny bez wyostrzeń .Ale ponieważ przedwzmacniacz ma dwa wejścia jedno do wkładek mc a drugie do mm magnet to aby nie przełączać kabli kupiłem niedrogiego ortofona 510 mk 2 .Dźwięk całkiem przyjemny tylko bardziej na nim słychać trzaski płyty jak w Benz Micro Gold.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TD 318 do mnie także szedł z Niemiec (ebay). Sprzedawca nie wykazał się jednak zbytnio przy opisie lub pakowaniu i dostałem go z zerwaną linką poziomującą. Na szczęście udało mi się ją trafić za jego kasę. (Warto kupować wyłącznie od ogarniętych sprzedawców i leczyć się z tanich zakupów.)

Goldring Elite widzę że to już grubszy zakup, wart każdej z wydanej złotówki?

Może kiedyś trafi do mnie jakiś idler, przekonam się co to za perwersja. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 24.11.2018 o 19:01, Fafniak napisał:

 

Sony px p7x

10 kg. pięknego drapaka , możesz być dumny.

Dnia 24.11.2018 o 19:01, Fafniak napisał:

na razie na celowniku Nagaoka 150

kusi Goldring tysiąc coś tam

No i zaczęło się :) Tak jak pisał  Audio Autonomy , wyleczyć się trudno :) 

A po Goldring  może coś z Grado ? :) 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To półautomat ze zbawiennym powrotem ramienia

Goldring chyba jednak odpadnie - jak poczytałem o tym zastosowanym tam szlifie i konieczności bardzo precyzyjnego ustawienia.....

chyba będzie mp150  o ile cena sie nie zmieni zanim kupię drugi headshell

Grado ? kojarzy mi sie z takimi cenami że nawet nie wpisałem do przeglądarki :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Fafniak napisał:

Grado ? kojarzy mi sie z takimi cenami że nawet nie wpisałem do przeglądarki :D

I masz rację , tak jest lepiej dla organizmu :) 

Z wkładkami jest tak jak mówi mój spec od serwisu , " do pewnego momentu słyszymy różnicę , a potem już tylko wydaje się nam , że słyszymy" :) 

Jak kupimy drogą wkładkę, to zaraz przydało by się nowe Pre Phono , wzmacniacz,  kolumny no i oczywiście audiofilskie płyty / bo na tych normalnych z Empiku nie dostrzeżemy różnicy/ i zabawa zaczyna się od nowa :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.11.2018 o 07:12, Fafniak napisał:

jak poczytałem o tym zastosowanym tam szlifie i konieczności bardzo precyzyjnego ustawienia.....

Im lepszą wkładkę mamy i im ostrzejszy szlif ma igła, tym bardziej musimy się przyłożyć do kalibracji. No, ale coś za coś - jak się postaramy, to wkładka odwdzięczy się pięknym dźwiękiem.

Po za tym po jakimś czasie nabiera się takiej wprawy, że myśl o samodzielnym ustawieniu wkładki przestaję przyprawiać o paliptację serca :)


Gratuluję nowego gramofonu! Od jakiegoś czasu mam też u siebie jednego Sony'aka (PS-515). Czeka na nowe nóżki, bo stare odmówiły posłuszeństwa. Może akurat Ty @Fafniak chcesz oddać nóżki swojego gramofonu do przeszczepu? :) 

Oczywiście żartuję - nie daj ich sobie ukraść. To jeden z ciekawszych elementów tego gramofonu.

IMG_20181103_121815.jpg

IMG_20181103_121656.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F5367E39-D563-43EC-B018-261B99CAD027.thumb.jpeg.952af41a8dbd221eaac8c44f93658fe9.jpeg

Wiadomo ze doświadczenie i powtarzanie pewnych czynności to podstawa.

Nóżek nie oddam :D

Właśnie podliczyłem zakupy płyt z kraju kwitnącej wiśni... przesadziłem  :( a jak doliczyłem inne płyty...( @Pboczek to przez Ciebie !!!!!! - ;) )

Kurde mógłbym kupić fioletową NAGAOK-ę

 

Musi mi chyba wystarczyć zielona...czyli pm 150

 

 

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przepraszam, to się nazywa zakupy! Nie potrzebujesz pomocy Mikołaja, będzie miał więcej czasu dla innych.

Kolego poszalałeś, pisz jak to wszystko gra. Jak wypada porównania Errolla na cd i vinylu? Co sądzisz o Eli z Luisem i jak fortepian Brubecka? Japonia na całego.

Porównywałeś czy gramofony na pewno grają tak samo? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... musze mieć czas na to wszystko.

Na razie Słuchałem Jimmiego Smitha - jest po prostu bosko, ale ja jestem jeb.... na punkcie takiego grania więc trzeba to podzielić przez 10 :D

@tomek4446 no jakbym takie czerwone cosik kupił to chyba koleżanka małżowinka wyprowadziła bym mnie z domu z tym cudem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Fafniak napisał:

Na razie Słuchałem Jimmiego Smitha

Kurde jak ja Ci zazdroszczę , normalnie z roboty bym się zwolnił gdybym miał te płyty , i ........ tylko słuchał :) 

43 minuty temu, Fafniak napisał:

no jakbym takie czerwone cosik kupił to chyba koleżanka małżowinka wyprowadziła bym mnie z domu z tym cudem ;)

No co ? kolor jak kolor ,ale zobacz jaka oszczędność na headshellu , rureczka ładnie sklepana na końcu , normalnie mucha nie siada :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pboczek napisał:

Będziesz miał w co się wsłuchiwać w długie świąteczne, milusińskie wieczory, a od recenzji się nie wykręcisz.

Pierwsze wrażenia....

Gramofony (oczywiście z różnymi wkładkami) różnią się diametralnie.mój ukochany Garrard to taki lekko upity lub naćpany muzyk który absolutnie czuje klimat, pozwala zanurzyć się w muzyce bez zwracania uwagi na detale.... liczy się feeeeeliiiing........

Sony z tą wkładką która odstałem w komplecie to to trochę taki skór...z tego filmu Whiplash...

Nie wiem czy mi się to podoba ale na pewno jest w jakis sposób atrakcyjne, gra z wiekszym rozmachem, powietrzem....

Garrard przy nim to jest ciemne zadymione wnetrze knajpy gdzie czujesz się jak w domu niezależnie od tego co robisz.

Dla mnie to są dwa skrajne punkty na wzorcu 1m z Sevres

 

Jak ktoś chce odpłynąć z kieliszkiem koniaku...

lab-5.jpeg

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...