Skocz do zawartości

NASZE GRAMOFONY (gramofon-policzmy się)


Recommended Posts

20 godzin temu, Kamill00 napisał:

Nie wiem czy jest się czym chwalić, ale jeszcze ,,ciepły" nabytek

Jest , patrząc na Twój JVS , aż trudno uwierzyć że to konstrukcja sprzed 42 lat , kawał już historii a i tak wygląda lepiej niż większość współczesnych.

Fajnie , że kolejny stary drapak nadal służy. Gratuluję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja też do klubu!!! Może nie tak piękny jak Kamila. Ale porządne ramię, drewniana plinta. Słuszna waga. Technicsy to przy nim jak piórkowa do ciężkiej. Ponad 30 lat temu produkowany. Po odnowieniu i pełnym serwisie niestety nie moim, przez kolegę pasjonata z Legnicy. W sumie długo rozglądałem się za gramofonem aż kupiłem w zeszłym roku lokalnie. Stwierdziłem, że wysyłka jest bez sensu. I na własnym podwyrku, znalazłem istny skansen drapaki  w stanie sklepowym. 

2095ee39504d56bf01534928c806dd79546fa13c9c04cdd5db5fbe1fc69e6f8d.thumb.jpg.fe76bcb2a310bc8cc1bb36a8ba649f79.jpg

0135eae9b015eb00119ac3b16ddbf2ba209966c81c3e9af9e8c2e60cea9b7175.thumb.jpg.85311c678762599bceeec8e618980145.jpg

1897763ce1c9581c15d1378cae50fb724be158a0d749064c8fb7c754f8141d30.thumb.jpg.0e720009b985a807795187260dac54c3.jpg

Poniżej aktualny headshell ze "szczurem" i Depeche Mode 😁😂

IMG_20200120_213221.thumb.jpg.eb37101ecfc87409248cdc89f0c8a350.jpg

IMG_20200120_213200.thumb.jpg.7eba2b9d794cd17d1839f9f92ed226be.jpg

IMG_20200120_213125.thumb.jpg.7e116acf5384e9e79b1e47f59b8e642e.jpg

IMG_20200120_213114.thumb.jpg.ad816be676aa868339317e1f64dcb510.jpg

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziękuję Panowie za miłe słowa ws. gramofonu 😊.

Tomku....zawsze może być lepiej 😂

Kolejna rzecz na celowniku to z życia wzięty pre gramofonowy - m.in biorę pod uwagę ,,Twoje" Lucarto no, ale to wątek o drapakach więc nie będę tu opisywał swoich rozmyślań o pre 😁

Edytowano przez Kamill00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Audio Autonomy @Pboczek @tomek4446

Nie chcę zbytnio porównywać do Ortofona ponieważ Pro-ject z Bronzem stanowił źródło dla całkiem innego zestawu tj pre i monobloków.

JVC wraz z Nagaoką gra w całkiem innym zestawie tzn z Sansui AU 777 lub Telefunkenem TRX 2000 (kolumny te same w 1 i 2 zestawie)

Oczywiście mógłbym chociaż na chwilę podłączyć go do 1 zestawu, ale....... w międzyczasie pozbyłem się przedwzmacniacza gramofonowego i nie mam możliwości podpięcia 😂.

W przyszłym tygodniu kolega pożyczy mi pre gramofonowy Moon-a ( wcześniej miałem Pro-ject Tube Box z lampami (NOS) Philips MiniWatt), więc jak widzicie nie do końca obiektywnie (bo przedwzmacniacz będzie inny),ale coś więcej będę mógł napisać w temacie porównania.

Powiem szczerze, że w tym momencie cały tor w którym jest JVC Z Nagaoką gra "po mojemu" to znaczy mocne niskie tony i nieco przygaszona góra. Sansui bardziej ,,klasycznie", Telefunken bardziej ,,dyskotekowo".

Z pewnością Nagaoka wyłapuje więcej "smaczków" na płytach - naprawdę zauważyłem wiele drobnych szczegółów na płytach które myślałem, że znam na pamięć.

Nie chcę mówić hop, ale jednak podejrzewam że w momencie nabycia przedwzmacniacza gramofonowego JVC + Nagaoka staną się częścią toru zestawu dzielonego - strzelam w ciemno :)

Edytowano przez Kamill00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RoRo napisał:

Tomek, to jest JVC a nie JVS. A dokładniej Victor

Kurde, a taki ładny jak JVS :) No dobra , pomyliłem się i napisałem prawie fonetycznie :) 

Dnia 31.01.2020 o 20:11, Pboczek napisał:

Ja ostatnio ustawiałem Goldringa 1042

No , widzę , że raczej Panowie nie bawią się w półśrodki :) Właśnie przeczytałem , opis https://www.audiostyl.pl/goldring-1042-p-46.html i robi wrażenie.

 

Dnia 20.01.2020 o 21:28, 1Ender napisał:

No to ja też do klubu!!!

Tak sobie zrobiłem małą retrospekcję tego wątku i ciepło na duszy się robi , że w erze powszechnej cyfryzacji są ludziska, których cieszy czarny krążek mimo iż , uzyskanie dobrego dźwięku sprawia nieraz tyle problemów / kalibracja, wkładki ,igły .../ 

@1Ender pytałeś swego czasu o Pioneera , którego chciałem kupić / komis/ to PL-15

IMG_0752.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446mam body Goldringa - zostało mi po 1006, zakupiłem więc igłę 1042 żeby sprawdzić jak będzie na takim szlifie. Pierwsze wrażenia to długie słuchanie HiFi News, bardzo długie 😉. Bawiłem się z ustawieniami, bo inaczej nie chciała grać. Ale jak już skalibrowałem, to cedesa nie chce mi się nawet odpalać. To zupełnie inna dźwiękowo bajka 😃. Polecam gimnastykę kalibracyjną, bo to daje się wyraźnie usłyszeć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pboczek napisał:

Pierwsze wrażenia to długie słuchanie HiFi News, bardzo długie

Rozumiem , że wszystkie ścieżki znasz na pamięć :) Mnie też to niebawem czeka , w środę kończę remont , graty wracają do pokoju i zacznę ustawienia. 

1 godzinę temu, Pboczek napisał:

Bawiłem się z ustawieniami, bo inaczej nie chciała grać.

To teraz powiedz mi jak taką wkładkę wpakować do gramofonu bez prawie żadnej możliwości kalibracji , a takich w obecnej sprzedaży jest sporo.

2 godziny temu, Pboczek napisał:

Polecam gimnastykę kalibracyjną, bo to daje się wyraźnie usłyszeć.

Masz rację , najszybciej mi poszło z Shure M91 ed , najdłużej walczyłem z Goldringiem 2100

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gramofony z uproszczoną kalibracją raczej nie nadają się do wszystkich wkładek, czy może raczej szlifów ale to nie znaczy że są całkiem do niczego. Kolega z innego forum - zawodowiec, dał się namówić i powiesił u kogoś na PJ Debut, Dynavector'a DV-20X2, skalibrował i grało dobrze. Więc da się ale czy nie zagrałoby lepiej przy pełnych ustawieniach?

Wiele można przeczytać o tym jak zbędne jest np. Vta, czy tak jest? Kalibracja każdego parametru wpływa na pozostałe, niedokładność regulacji jednego, odbija się na innych. U mnie vta przy G1042 miało b.duże znaczenie dla efektu finalnego, a przerabiałem je w rozmaitych wariantach. 1006 nie była tak wymagająca, prosty szlif.

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

Rozumiem , że wszystkie ścieżki znasz na pamięć :) Mnie też to niebawem czeka , w środę kończę remont , graty wracają do pokoju i zacznę ustawienia.

Tak i trafiam z zamkniętymi oczami 😃. Co będziesz ustawiał?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 1Ender napisał:

robiłeś adaptację akustyczną? 

Zrobiłem co mogłem , adaptacją bym tego nie nazwał ale:

- dałem grubą tapetę na przeciwległą do kolumn ścianę.

- kanapa będzie odsunięta 40 cm. od ściany.

- przesunąłem tak karnisz by weszły pułapki basowe od podłogi do sufitu i nie były widoczne z za zasłon.

- kupiłem grube zaciemniające zasłony

- będzie inny dywan o bardzo ścisłym splocie i grubej fakturze z wiskozy.

- rozmieściłem meble bardziej symetrycznie

- dałem suba na drugą stronę pokoju co pozwoli na swobodniejsze manewrowanie kolumnami i nie będzie niepotrzebnych odbić od niego jak to miało miejsce gdy stał przy lewej kolumnie.

- dodałem kolejny bezpiecznik i rozdzieliłem zasilanie w gniazdkach wyłącznie pod sprzęt.

- Gramofon już nie będzie stał blisko kolumn , pójdzie na specjalny stolik.

I kończę już bo to nie ten wątek , jak skończę remont wstawię zdjęcie w " Nasze systemy "

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pboczek napisał:

Co będziesz ustawiał?

Praktycznie wszystko , gramofon z racji remontu był parę razy przenoszony, więc ustawienie siły nacisku na pewno szlak trafił , po za tym przed ponownym uruchomieniem i tak sprawdzam wszystko. Czeka mnie też sprawdzenie co się stało z wkładką Shure , bo tuż przed wyniesieniem gramiaka przestał działać jeden kanał , po włożeniu wkładki ADC wszystko było ok. Nie wiem czy to błąd ustawienia czy wkładka mająca już sporo latek przestała działać. Sprawdzałem na trzech igłach , oryginalnej i dwóch Wamatoskich zamiennikach i efekt ten sam. Cóż , przy gramiaku zawsze jest co robić :) Po za tym postanowiłem oddać moją Yamahę w ręce @Audio Autonomy by dorobić nową plintę , byłem w sobotę w komisie Retrospekcja Vintage , widziałem cztery stare Pioneery wpakowane w potężne dębowe plinty w kolorze naturalnego dębu , muszę przyznać , że robi wrażenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...