Skocz do zawartości

NASZE GRAMOFONY (gramofon-policzmy się)


Recommended Posts

Dzięki uprzejmości jednego z Naszych forumowych kolegów po tygodniu ,,mocniejszego"  obcowania z JVC i wkładką Nagaoka nareszcie mogę puścić sygnał przez pre+monobloki, za pośrednictwem MOON LP3.

Ponieważ na zamówiony przedwzmacniacz gramofonowy będę czekał jeszcze niemal 2 miesiące jest to dla mnie dosłownie gwiazdka z nieba.

Mimo, że czarna płyta kręci się dopiero od godziny to już mogę powiedzieć, że cały tor w porównaniu do grania przez wbudowane pre gramofonowe Sansui, czy Telefunkena to w ogóle inna liga i nawet nie ma o czym gadać 😁

Dziękuję @RoRo za ,,pożyczkę" (zresztą nie tylko MOONa) i mimo, że nie jest to może odpowiednie miejsce, ale niestety mówiąc trochę żartem nie mamy działu "Podziękowania" to chciałbym ci oficjalnie w tym miejscu PODZIĘKOWAĆ, bo gdyby nie TY i już nieobecny na tym forum @audiowit to nadal bym słuchał na Harmanie HK 970 i kolumnach Yamaha NS 555.

Pozdrawiam

20200205_231327.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cześć.

Chciałem się pochwalić moim niedawnym nabytkiem. Gramofon Philips F7813.  Zakup totalnie niekontrolowany, wyszukałem na OLX w promieniu mojego zamieszkania, abym mógł osobiście pojechać. Jestem laikiem w świecie gramofonów, i audio w zasadzie też, dlatego wybaczcie błędy. Wkładka Philips 412 + III SE. Gramofon gra ( a w zasadzie próbuje grać, jestem w trakcie sporu ze sprzedającym ) ciekawie jak na moje ucho, podpięty jest do Sansui 8080, kolumny to Zoller Onyx ( niezły mix ). Podzielę się od razu moją usterką: gramofon zatrzymuje talerz po około 45-60 minutach odtwarzania. Więc średnio raz dziennie mogę sobie go posłuchać. A szkoda, bo sporo fajnej muzy kupiłem ostatnio...

 

IMG_1075.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hanse Uber alles, wyglada na DD sterowany kwarcem? Co do problemu nie pomogę, za krótki jestem. Ale w załączniku masz serwisówkę, idę coś ułatwi;) 

Może jakieś elektrolity do wymiany? 

Pozdrawiam, 

Kamil2

philips_f7813.pdf

----

EDIT: Staraj się płyty raczej w pionie przechowywać😉

Edytowano przez Kamil C
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uufffff, wreszcie udało mi się skończyć swojego drapaka... Może słowo skończyć, to za dużo powiedziane, bo jest jeszcze parę drobiazgów do zrobienia, ale generalnie gramofon już gra :)

Dla przypomnienia: pacjent to mocno zmodyfikowany Dual 1019 (w pełni pozbawiony automatyki) wraz z ciężkim, dwunastocalowym ramieniem (okablowanie Cardasa, wkładka docelowa to Denon 103).

Tak to się prezentuje. Gra bajecznie :)

IMG_20200322_194033.jpg

IMG_20200324_141545.jpg

IMG_20200324_173024.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Audio Autonomy napisał:

Tak to się prezentuje.

Grzesiek gratuluję. Ramię wygląda jak milion dolarów , bardzo wygodne jak widzę ustawienie przesięgu . 

Nie wiem czy to ważne, ale jakieś kable Ci wystają , zapomniałeś wetknąć do plinty ? :) 

Taki żarcik , nie mogłem się powstrzymać :) 

Wyprowadzenie w ten sposób kabli ramienia uważam za genialny pomysł , widzę , że zastosowałeś podłączenie ich do gniazd RCA i gniazda masy. Co dla mnie oznacza , że jednak słyszysz kabelki , bo ta opcja umożliwia podłączenie różnistych . A ja się kurde męczyłem , by wlutować kable ramienia bezpośrednio w IC , bo to ponoć bardziej audiofilsko , krótszy tor i takie tam ....ach :) 

Plinta też piękna , no po tym co widzę to już mogę spokojnie przywieść Ci swojego drapaka , nie wiem jak to zrobisz ale ma wyglądać tak samo :)  . 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pboczek z Duala zostało tylko chassis z napędem i talerzem. Reszta to moja radosna twórczość :)

@RoRo, @1Ender ramię jest wykonane na bazie ramienia wyjętego z gramofonu Aurex. Przy czym z oryginału zostało tylko łożyskowanie. Wędka jest dosyć długa (ponad 30cm) i wykonany z aluminium. Zakończona jest headshellem, który  został wycięty z aluminium na CNC. Całość osadzona jest w "bazie", która umożliwia wszystkie możliwe regulację (położenie osi ramienia, VTA). Mamy też oczywiście możliwość regulacji azymutu. Starałem się żeby wszystko było proste na tyle na ile to było możliwe, ale żeby zapewniało pełną swobodę w ustawianiu ramienia. Będę teraz miał co robić ;)

@tomek4446 wolałbym poprowadzić kable bezpośrednio do wtyków RCA, ale nie przemyślałem tego wcześniej i musiałem to zrobić w ten sposób. Wiem, wiem - im mniej połączeń, tym lepiej. Tym razem jednak musi tak już zostać :)

@Kamill00 dzięki!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preampem nie ma się co chwalić, choć wstydu też może nie przynosi. To przedwzmacniacz wycięty ze starego wzmacniacza NADa. Jak zwykle u mnie, został on "trochę" podłubany - solidne zasilanie z dwustopniową stabilizacją, kondensatory i rezystory wymienione i dobrane tak żeby mi to jak najlepiej zagrało. Kiedyś tu wrzucałem już zdjęcie. Pre wygląda koszmarnie, ale gra nienajgorzej. Większość tego co widać na zdjęciu to zasilacz :)

W planach jest zrobienie zupełnie innego przedwzmacniacza, ale najpierw muszę skończyć kolumny i wzmacniacz.

446042133_NAD312Phono.jpg.c5d5578bacebca547d28b046ddc9eda3.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kamil C napisał:

@Audio Autonomy no wygląda imponująco 🤩 Już po previewsach na fb spodziewałem się, że będzie sztos 💪

Hehe, dzięki ;) Jest kilka rzeczy do dopracowania, ale najważniejsze, że można już słuchać. Przede mną teraz spora przeprawa z optymalnym ustawieniem geometrii. Jest co robić :)

Niby już wszystko gotowe, ale już mi po głowie chodzi zrobienie grube maty z akrylu na talerz... Zawsze zostaje jeszcze "coś" do dorobienia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pboczek z tym pre, to wizualnie wyszło trochę niechlujnie, ale robiłem je dla siebie, w tak zwanym "międzyczasie". Te czerwone beczki Jantzena też powinny mieć skrócone wyprowadzenia, ale nie udało mi się tego upchnąć bliżej, więc tak zostało. Już nie chciało mi się poprawiać tego szalonego pająka :)

W gramofonie zawiśnie wkrótce Denon 103 z Shibatą. Strasznie jestem ciekaw jak to zagra...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...