Skocz do zawartości

NASZE GRAMOFONY (gramofon-policzmy się)


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Nie mój gramofon, ale wyszedł spod mojej ręki :)

Jak się Wam podoba takie podświetlenie? Plinta w czarnym lakierze w połysku z czerwonym podświetleniem prezentuje się moim zdaniem nie najgorzej. Początkowo nie byłem przekonany do takiego patentu, ale nasz klient nasz Pan... W sumie wydaje mi się, że wygląda to całkiem spoko :D

Audio-Autonomy-plinta-Dual-1228.jpg 

Dual-1228-Audio-Autonomy.jpg

Dual-1228-Audio-Autonomy-plinta.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Audio Autonomy napisał:

W sumie wydaje mi się, że wygląda to całkiem spoko

Gramofon wygląda świetnie , tylko nie wiem czy to ważne , coś tam się pali pod spodem , jakieś zwarcie, czy cóś :) 

A poważnie to o gustach się nie dyskutuje, za to jeżeli chodzi o poziom odrestaurowania i wykonanie modyfikacji to czapki z głów , po prostu porządne rzemiosło.

Jak skończy się zakaz przemieszczania tak jak obiecałem zawożę swój gramiak do tuningu .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446, faktycznie coś tam się tli w środku :P

Gramofon ma też oczywiście nową pokrywę, czego nie widać na zdjęciach. Natomiast jeżeli chodzi o samo podświetlenie, to cóż - sobie bym tego nie zamontował, ale to wszystko zależy od gustu. Każdy lubi coś innego.

@Karol64208 wydaje mi się, że cena nie podskoczy. I tak już dosyć mocno podskoczyła jakiś czas temu. Da się jednak cały czas kupić porządny gramofon za przyzwoite pieniądze. Trzeba tylko wiedzieć czego szukać i ewentualnie być przygotowanym na to, że trzeba będzie w nim trochę pogrzebać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję z wszelkiej maści gramofonami. Z tymi rodzimej produkcji też dosyć często, ponieważ jest ich u nas w Polsce całkiem sporo cały czas :)

Najbardziej jednak lubię gramofony idlerowe - Lenco L75, Thorensy, Duale 1019, 1228 itp. Teraz szukam jakiegoś Russco do odrestaurowania. Bardzo ciekawy gramofon. A sama przyjemność z uruchomiania takich wehikułów jest oczywiście bezcenna! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rega napisał:

zaraz, zaraz! Ja byłem wcześniej w kolejce z Thorensem.

Wcześniej jest pojęciem względnym :) Masz to na piśmie ? :) 

1 godzinę temu, Rega napisał:

A najlepiej jeśli On sam ustali kto i kiedy ma Mu przysłać swój sprzęt.

Ty mu nic takiego nie podpowiadaj , bo Grzesiek ogłosi przetarg i zaraz nas obu nie będzie stać na upgrade. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jeśli masz blisko to możesz, no, ale ja po ostatniej podróży mojego gramofonu od Audio Autonomy to na pewno nie będe wysyłał. Jeśli już to zawiozę osobiście pomimo ponad czterystu kilometrów. A w związku z obecną sytuacją to na pewno nie będzie szybciej niż w październiku. Jak trzeba się obchodzić z pakunkiem aby bez otwierania urwać zawias? O uszkodzeniach wzmacniacza lampowego, pomimo ,,pancernego,, opakowania i 10 cm styropianu z każdej strony, nie wspomnę  Pytanie do kurierów z DPD.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kamil C napisał:

to Wy ustalcie kolejność, a ja we wtorek podrzucam Sony PS X-55

Ooooo ! Kolego , po pierwsze to nie fair , a po drugie się zgłosi :) 

Kurczę , ten świat jest niesprawiedliwy , do Wrocławia mam 220 km. czyli 2 godz. i jak mam czas ,to nie można się przemieszczać , a może jednak ? Nie wiecie czy upgrade gramiaka można podciągnąć pod " załatwianie spraw niezbędnych do życia codziennego " , bo wtedy można. Albo drugi wyjątek w ustawie to droga do pracy, i możemy zrobić tak ... Grzesiek mnie zatrudni na dwa dni , jeden bym zawiózł gramafon i drugi , bym go odebrał :) @Audio Autonomy da radę ? :)  

I będę pierwszym w historii pracownikiem , który płaci pracodawcy :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Kamil C napisał:

@Rega, @tomek4446 to Wy ustalcie kolejność, a ja we wtorek podrzucam Sony PS X-55😜

😁

Z przesyłkami kurierskimi różnie bywa. Tak jak pisze @Rega, mieliśmy już kilka przykrych sytuacji z paczkami, z którymi ktoś się nie obchodził zbyt delikatnie. Większość paczek dochodzi w stanie idealnym, ale jednak zawsze jakieś ryzyko jest. Dlatego zawsze najlepiej przyjechać osobiście, albo podać sprzęt komuś, kto akurat się wybiera do Wrocławia ;)

 

15 godzin temu, tomek4446 napisał:

Nie wiecie czy upgrade gramiaka można podciągnąć pod " załatwianie spraw niezbędnych do życia codziennego " , bo wtedy można. Albo drugi wyjątek w ustawie to droga do pracy, i możemy

Moim zdaniem można. Kto normalny da radę żyć bez muzyki 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Audio Autonomy - ja wybieram się do Ciebie już od chyba dwóch lat🤣 i jakoś zawsze COŚ stanie na przeszkodzie. Ale, jak już w końcu przyjade to... moze bedzie w końcu okazja lampkę wysączyć. Tylko kiedy??? Najszybciej jesienią, jeśli znowu COŚ nie wypadnie. Pozostają nam, NIESTETY, kurierzy. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rega, co ma wisieć nie utonie. Wcześniej czy później uda się spotkać :) 

W ogóle, od dłuższego czasu chodzi mi po głowie pewna rzecz - organizowanie takich małych spotkań, na których moglibyśmy posłuchać swoich sprzętów, pochwalić się swoimi ciekawymi zdobyczami płytowymi. No i tak po prostu pogadać, miło spędzić czas i tą wspomnianą "lampkę wysączyć". To jednak temat na inny wątek i przede wszystkim na inny czas. Teraz niestety wszyscy musimy siedzieć w domach. Jednak już się to wszystko skończy... :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Audio Autonomy napisał:

organizowanie takich małych spotkań,

Też cały czas kombinuję jak to rozwiązać. Jesteśmy rozrzuceni po całej Polsce i nie tylko. Potrzebny jest jakiś obiekt z małymi salkami coś jak takie mini AVS. Taką małą barierą jest targanie sprzętu / w moim przypadku monobloki + pre + kolumny + źródło to 180 kg./ ale myślę , że i to dałoby się jakoś przeskoczyć. Pomyślałem , że można zacząć od gramofonów , zrobić taki mały zjazd połączony z prezentacją i warsztatami / zgadnij kto by prowadził ? :) /. Gramofon to jakieś max 20-22 kg , a więc wagowo nie jest źle , wystarczy jeden zestaw na miejscu tj. kolumny , wzmacniacz , pre każdy może przytargać swoje lub skorzystać z będącego na miejscu. Gramiaki można zmieniać. W gruncie rzeczy i tak nie chodzi o to " jak to gra " tylko jak jest dany model zbudowany , można by pogadać o plusach i minusach rozwiązań technicznych / napęd paskowy vs bezpośredni , automat vs manual , antiscating na żyłkę vs magnes , ramię proste vs S-ka , talerz odlewany vs MDF ,   ....../ Ogólnie pogadać o możliwościach upgradu poszczególnych modeli , kalibracji , myjkach , jakie akcesoria są przydatne a jakie można sobie darować , co antywibracyjnego podłożyć pod drapaka , wkładki , headshelle .... no myślę że tematów jest mnóstwo i było by o czym gadać. Jak by sprawę nagłośnić to jak sądzę po notowaniach , gramofon nadal cieszy się rosnącą popularnością i potencjalni przyszli nabywcy mogliby się czegoś nauczyć / np. że nie podłącza się gramofonu do soundbara :) /

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy :) . Pamiętam czasy gdy gramofon był integrowany z radioodbibornikami . Jeśli ktoś che podłączyć swojego drapaka do sondbara, to czemu nie. W końcu jest sporo bardzo kiepskich drapaków. Dość często wyposaża się je w wzmacniacze korekcyjne i złącza USB :) . Później może przyjść czas na poważny system z gramofonem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

Pamiętam czasy gdy gramofon był integrowany z radioodbibornikami

Ja też , nawet taki jeden jeszcze mam na działce , radio z zielonym oczkiem a na górze gramofon.

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

Jeśli ktoś che podłączyć swojego drapaka do sondbara, to czemu nie.

Oczywiście może , ale przyznaj , że sens wydawania 100 zł. za płytę by usłyszeć ją z soundbara jest znikomy :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, tomek4446 napisał:

zrobić taki mały zjazd połączony z prezentacją i warsztatami

Dokładnie o czymś takim myślę :) Zobaczymy co przyniesie czas. Planów jak zwykle jest multum, ale zobaczymy, które z nich uda się zrealizować.

 

14 godzin temu, MobyDick napisał:

Jeśli chodzi o audio , to ludzie robią znacznie bardziej nonsensowne rzeczy :D .

100% racji 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...