Skocz do zawartości

NASZE GRAMOFONY (gramofon-policzmy się)


Recommended Posts

11 godzin temu, MobyDick napisał:

A bluetooth w gramofonie jest jak lodówka w samochodzie :) . Lepiej z tym nie pojedzie ale przydać się zawsze może :)

No i tyle temacie :)

Ja też wolę minimalistyczne rozwiązania, ale to nie oznacza, że wszyscy dokoła muszą je preferować. Są osoby, którym złącze USB się przyda w gramofonie. Są też osoby, które traktują sprzęt audio tylko jako pewien gadżet i nie zwracają uwagi na jakość dźwięku itd.  

Z drugiej strony są tacy zboczeńcy jak my, którzy zrobią wszystko żeby ich sprzęt zagrał jak najlepiej. Wyprują mu wszystkie dodatkowe funkcje, jeżeli tylko dzięki temu sprzęt lepiej zagra :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu macie przykład nowoczesnego, dobrze wyposażonego gramofonu. Andover Model-One Turntable Music System ma wbudowanych sześć wzmacniaczy, sześć głośników (w tym dwie wstęgi), DAC, Bluetooth, Wi-Fi i USB. W opcji jest nawet subwoofer i półka na płyty z szufladką do schowania pilota. Cóż chcieć więcej?

20190910233533_Andover-Audio-Model-One-Record-Player-100LP-Stand-Subwoofer-Lifestyle-FrontWeb.thumb.jpg.7b76e5d3beeb7f16bbf3510e4ee64f1b.jpg

Model-One-Graphic_interface_1600x.thumb.jpg.7ec65d4d53b28e34e03eb0b10aeb8463.jpg

Andover-Audio-Model-One-Upper-Stand-Drawer-1024p_2000x.thumb.jpg.81a1879adbf74fb0d7e154092b0c295e.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Audio Autonomy napisał:

Są też osoby, które traktują sprzęt audio tylko jako pewien gadżet i nie zwracają uwagi na jakość dźwięku itd.  :)

Niestety dużo prawdy jako gadżet czy też mode sąsiad ma to co ja też muszę mieć. A jakość dźwięku, wykonanie itd odchodzą na drugi plan liczy się sztuka. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Swojego czasu, na innym forum, sprezentowałem takiego jednemu z forumowiczów. Sprawny ale z igłą do wymiany.20180311_132809.jpg Do tego dołożyłem sprawnego CD Sony. Jakieś dwa lata wstecz. Prosilem o kilka zdań na temat jak zgra się z systemem. Do dziś czekam na opinię na temat działania. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Może faktycznie jeszcze rozkminia. Nie wiem jak z odtwarzaniem Technicsa, bo ten który miałem nie miał igły, ale mam Rege Planar 3. Różnica w jakości wykonania ogromna. Waga również bez porównania. Technics dużo lżejszy. Technics to taki plastikowy gramiak wykonany z materiałów średniej jakości. Takie są moje odczucia. Może się mylę.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Techincsa kupiłem mojej Córce do nauki i nabrania wprawy w obsłudze vinyli, dlatego automat:15_yum:

10 minut temu, tomek4446 napisał:

Technics SL-DD33/ to jakieś 500-600 zł , czy ktoś mi powie , w czym jest gorszy od paskowego Regi Planar 3 /3500 zł/ lub drugiego paskowca Pro -Ject Debut Carbon Espiryt / 2200 zł / ?

powiedziałbym na odwrót to one są gorsze, przynajmniej o cartridge:15_yum:.

Dobra wkładka to obecnie cena powyżej 2500zl

33 minuty temu, Rega napisał:

Do dziś czekam na opinię na temat działania. 

W piątek siądę nad nim przeczyszczę, sprawdzę automatykę i podłączę. Jak gra to po testach ale z tego co mi się przypomniało to nie było źle.

Raczej do sprzedania, do mojego sprzętu / cartridge/ nie pasuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, ale jeśli dalej twierdzisz, że omawiany model Technicsa jest lepszy od mojej RP3 to już zaczynam żałować że go oddałem i chyba nie bardzo chcę wiedzieć jak się sprawuje😋. Tym bardziej,  że  Tomek pytał też o Thorensa, którego mam teraz w serwisie. Czyli oba moje gramiaki są gorsze??? No nie przeżyję! Miałem taki skarb i oddałem, a sobie zostawiłem paździerz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Rega napisał:

omawiany model Technicsa jest lepszy od mojej RP3 to już zaczynam żałować

nie żałuj:15_yum: sam gramiak to jak wiele innych nic specjalnego, miałem na myśli wkładki. Dla mnie wkładka musi pozostawiać jak najmniej szkód w vinylu- myślałem o nacisku. Wszystkie powyżej 1.5g dla mnie to już barbarzyństwo.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Córka na niego nie narzekała, a przy okazji nauczyła się obsługi vinyli. Dla mnie zawsze jest cenna wkładka, jak wiesz moją mam od ponad 40 lat:D i płyty też jak nówki, igieł ile zużyłem nie powiem, nie pamiętam:15_yum: . Dlatego że cenię Shura nie każdy gramiak mi pasował. Natomiast obudowa wygląd marka nie jest taka ważna dla mnie tylko mechanizm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rega sklepu nie mam, ale widzę że na eBay są z Canady, sprawdź

https://www.ebay.co.uk/itm/Turntable-Stylus-for-PICKERING-D-2000-D-3000-D-4000-D-5000-XSV-XUV-XSP-4608-DEX/263195402900?hash=item3d47ab2294:g:U~MAAOSwkehZxoaO

 

A jak się spisuje, kiedyś myślałem o niej ale nie znalazłem użytkownika- oczywiście dla porównania z Shurem:D ciekawość:15_yum: I porównać też z moją MA 

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem, sprawdzalem. To są zamienniki i to nie ma pewności czy pasujące. To tak jak w Wamacie - zadzwoniłem z pytaniem czy mają. Odpowiedzieli że mają. Poprosiłem o wysyłkę. Po otrzymaniu okazało sie że to nie to czego potrzebuję. Zwyczajnie nie pasowała. Na moje maile w tej sprawie nje raczyli już odpowiedzieć. Poza tym Kanada to też nie Europa.  Oczekiwanie ok 2 miesięcy dodatkowe cło oraz vat i brak pewności że będzie odpowiednia. Raz znalazłem w Bułgarii za ..... 380 dolarów.  Za ok 450-600 dolarów można kupić oryginalny, nieużywany komplet z wkładką.  Interesuje mnie bezpośredni zakup przez osobe znająca temat.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...