Skocz do zawartości

NASZE GRAMOFONY (gramofon-policzmy się)


Recommended Posts

jest używany, i niby nowy komplet:S, ale fakt to ryzyko. Mojego Shura wybierałem przez ponad rok, pierwszą była V15 przeszedłem na V35 i dopiero trafiłem z dużymi kłopotami wersję gold M75ED. 

też z Bułgarii 270$

https://www.ebay.co.uk/itm/Pickering-XSV-4000-original-D4000-stylus-shibata-headshell/324034083588?hash=item4b71efbb04:g:aXsAAOSwm5NeE1IW

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam dość ciekawą wkładke, ale nie moge jej używać. Na jednym z forów (chyba winyl. net) jego admin stwierdził, że jest wkładką wybitną. Nie mam jak sprawdzić.

W Wamacie nawet nie raczyli odpowiedziec na moje dwa maile.

Igieł nie wymieniałem. Dostałem RP3 z ta wkładką i już uszkodzoną igła w połowie 2017 roku.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wielka szkoda,

a znalazłem jeszcze to

https://www.lpgear.com/product/PICKSXSV4000.html

https://www.turntableneedles.com/D3000-Type-Bliss-Shibata-Stylus-for-Pickering-XSV3000-Cartridge--Our-Needle-608-DEV_p_1207.html   ups to jest 3000

 

to obecnie używasz MM.

 

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też zamiennik i już od razu widać że niepasujacy. Zwróc uwagę na zakończenie tej rureczki wchodzącej do wnętrza wkładki. W D4000 na końcu jest spłaszczony na odcinku kilku milimetrów. Taką samą rurkę ma D400 z Wamatu. No i też USA. Dlatego w gre wchodzi jedynie zakup bezpośredni gdzie kupujący bedzie mógł obejrzeć właśnie to zakończenie i dlatego pytam gdzie tylko mogę i kogo moge. Może w końcu ktoś mi gdzieś kupi. Odwdzieczę sie dobra whisky.

Tę wkładkę chciałbym zastosować w Thorensie TD 320 w komplecie z ramieniem SME 3009 MK 2.  Myślę, że zestaw byłby przedni.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rega napisał:

Pozostają mi dalsze poszukiwania.

Możesz zapytać tutaj:

http://www.vintagehomeaudio.com/Web/Pages/Home.aspx

to co prawda Canada , są na eBay-u , kupiłem od nich Shure M91 ed , wkładka przyszła szybko i ...dorzucili mi jeszcze jedną oryginalną igłę ,w oryginalnym pudełeczku, choć ta we wkładce była w niemal idealnym stanie i gram na niej do dzisiaj. 

Sklep wymieniony przez @Karol64208 też znam , bo tam kupowałem pasek do Yp 701 , dostałem też jakoś szybko tyle , że nie ten :) Ale to nie ich wina / a może ? / , są dwa rodzaje zamienników / oryginału już nie kupię , bo nie istnieje fabryka/ różniące się tylko grubością paska , ten co mają jest grubszy i obroty były o oczko szybsze. Ale zamówiłem drugi w Australii i jest ok. :) 

Co do Twojej Regi i Technicsa to była trochę prowokacja , wiem , że Rega jest cięższa , Technics  ma plintę z tworzywa. Ale Roman zobaczysz , jak Ci Grzesiek zrobi Thorensa , to dopiero zobaczysz jak powinien wyglądać gramofon :) 

To taki żarcik , bez urazy :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446 - wiem, że zartowałeś. Troche humoru wśród tych zabytków, nie zaszkodzi! Natomiast jeśli chodzi o igłę to jest to dość stara produkcja. Chyba z końca lat 70 lub z 80 ub wieku. Wiem. To były igły produkowane do odtwarzania dźwięku czterokanałowego. W stereo sprawdzały się również bardzo dobrze. Może być też tak, że trzeba bedzie już zapomnieć o użytkowaniu tej wkładki lub konsekwentnie szukać jakiegoś właściwego zamiennika. A właśnie z tymi bywa różnie. Niektóre dorównują oryginałom, a niektórych nie sposób nawet umieścic we wkładce. Przy każdym zakupie istnieje ryzyko ze igła będzie ,,psu na budę,, tak jak ta z Wamatu. Może kiedyś ktoś ze znajomych będzie osobiście w jakimś sklepie, który posiada takie igły i zwracając uwage na budowę zamiennika, będzie na tyle uprzejmy, że mi ją kupi. Osobiście raczej już nie mam szans na jakieś dalsze podróże i bytność w takich miejscach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rega jak obiecałem, SL jest średniej klasy, automatyka działa bez zarzutu / to prawie 15 lat miał postojowego / ale muszę pochwalić wkładkę jest zrównoważona tonalnie, duża zaleta mały nacisk igły ok 1.25g, ale jest ale słabszy sygnał wzmocnienia w porównaniu do Shura, dynamika można powiedzieć jest na poziomie 7 / 10 , pasmo ogarnia b.dobrze.

Tak wygląda podczas przesłuchiwania płytki E. PRESLEY :D

DSCF0016.thumb.JPG.9d216078e1fd54cf55f8013f36b76a87.JPG

masa działa skutecznie, przynajmniej na mi sprzęcie.

Może go sprzedam, żeby nie przeleżał kolejnych lat w magazynku:15_yum:

 

@Rega teraz możemy wypić Whisky:15_yum: 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karol64208 dzięki za informacje. Ja jednak chciałem się dowiedzieć jak grał tamten konkretny (mój) egzemplarz. Pomijając wszystko, też mogłem sprzedać, chocby za cenę symboliczną, ale chciałem być wspaniałomyślny. No, nic - głupich nie sieją. Wracając do tematu który trochę wspólnie drążyliśmy (igła D4000), to po wnikliwym przeglądzie wszystkich dostepnych, tzn tych z widocznym zawieszeniem igły, okazało sie, że wiekszość ma takie jak ta z Wamatu, czyli niepasujące. Na chwilę obecną, jedynie igła za ok 380 dolarów miała podobne. Jest to jednak igła o symbolu D4500 Q i o innej średnicy elementu łączacego igłę z wkładką. A więc też niepasująca. Muszę wiec uzbroić się w cierpliwość i szukać dalej. Jednak gdybyś gdzieś przypadkowo widział to daj znać. Sprawdzimy. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać talerz jest większy od płyt, jest to sprytne rozwiązanie dot. siły odśrodkowej a co za tym idzie moment bezwładności, zwiększona masa na skraju talerza i to powoduje stabilność obrotów. 

 

25 minut temu, Rega napisał:

Muszę wiec uzbroić się w cierpliwość i szukać dalej.

a sprawdzałeś na Japończykach -stronach, może tam coś będzie taniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem już chyba wszędzie gdzie mogłem. Ale sam widziałeś jak to jest z ofertami. Pomimo określenia typu wkładki, to jednak z dopasowaniem bywa różnie. Na japońskich stronach są, ale tak jak na amerykańskich i kanadyjskich - pewności nie ma. Oceniajac po zdjęciach to większość jest nieodpowiednia. Dlatego w tym wypadku niezbędny jest zakup z bezpośrednim wglądem w to co sie kupuje.

Możliwe, że zrobię sobie małą gablotkę z legendarną wkładką i powieszę nad miejscem z gramofonem. Mam już jedna taką (prawie legendarną) płyte winylową. Zdartą tak że odsłuch prawie niemożliwy. Będzie do kompletu🤣.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie to przerobienie będzie jedynym wyjściem. Wolałbym jednak taką oryginalną stereohedron.  Bo, to  ze ta wkładka jest dość unikalna i egzotyczna to już mam okazję sie przekonać. Jeśli uda mi się dopasować jakąś odpowiednią igłe, to na pewno o tym napiszę.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

@RoRo - jeszcze nie mam pokrywy. Myśle, że to najmniej istotny element tego gramofonu i nie wiem jeszcze kiedy będzie robiona. Oczywiście - przydałaby sie nowa, bo stara popękana, jednak czekają mnie też inne wydatki związane z audio i dostępne środki finansowe muszę przeznaczyć najpierw na ważniejsze sprawy. Tym bardziej, że zainwestowałem też w nową igłe do Pickeringa SVX 4000. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...