Skocz do zawartości

NASZE GRAMOFONY (gramofon-policzmy się)


Recommended Posts

Ro Ro , normalnie bym nie kupował , ale tak pomyślałem ,gdzie ja znajdę gramofon z takim rodowodem ? :) 

@Kamill00 dzięki.

Teraz jest Goldring 2500 , ale wracam do starego poczciwego Shure M 91 ED , dźwięk Shure bardziej mi pasuje. Gramofon jeszcze nie w pełni skalibrowany , dzisiaj dopiero będę walczył.

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2021 o 08:36, tomek4446 napisał:

 

"Moja perełka" 😍😍

Cieszę się że znalazł nowy, lepszy dom bo wiem, że u Ciebie @tomek4446bedzie miał lepiej - widząc Twoje zarówno podejście jak i doświadczenie do sprzętu tego typu, gdzie liczy się precyzja, opanowanie i spokój w działaniu. 

Świetnie się u Ciebie prezentuje 😁😁

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem kto robił plintę.😉. Może założymy temat p.t sprzedam gramofon. Byłoby dla Kolegów z forum którzy szukają, a nie chcą narazić się na jakiegoś ,,babola,, Tu mieliby sprawdzone i po przegladzie.

Ja na razie muszę jeszcze przez jakiś czas używać Regi. Thorens nie tak szybko. Co prawda będzie do odbioru, ale nie chcę korzystać z usług kurierów i najprawdopodobniej pojadę sam. Tyle tylko że niezbyt szybko będę mógł pojechać. No chyba że Grzsiek wyśle pocztą z opcją ostrożnie.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem - to byłoby rozwiazanie, ale nigdy nie ośmielibym się narazać kogoś na prawie tysiąckilometrową (w obie strony) podróż jedynie z powodu moich kaprysów. Tym bardziej w obecnych warunkach pogodowych. Może wiosną lub latem to jeszcze, ale na pewno nie teraz. @Kamill00 zwróć uwage, że ja nie mieszkam w pobliżu żadnej autostrady ani nawet drogi szybkiego ruchu i dojazd do mnie zajmuje troche czasu. Spokojnie poczekam te kilka tygodni i pojadę do Wrocławia. Przy okazji zrobię wnuczkowi wycieczkę krajoznawczą😊.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj tam aj tam..... Pamiętam jak pojechałem do Grześka 650km w obydwie strony i do tego w niedzielę, aby mi 2 podstawki pod lampy przelutował 😂😂😂

Romku drogi 😄 jedziesz do Szczecina 70km, później S3 aż do Legnicy (non stop) a od Legnicy masz A4 niemal pod Grześka drzwi = niecałe 4h jazdy 😜 (chyba nie chciałeś jechać wioskami?) 

A na poważnie...... rozumiem i żartuje sobie 😉😉

Jak już lampa będzie zrobiona to mam dla Ciebie fajna alternatywę, jak bezpiecznie dostarczyć do Ciebie sprzęt bez wychodzenia z domu za pieniądze nie warte poświęcania całego dnia (chyba, że z wnuczkiem do Wrocławskiego ZOO chcesz jechać). 

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamill00 - znam tę trase. Jechałem nią w 2019 roku. Jeszcze zobaczymy. Ale na razie schodzimy z tematu i robimy OT, a nie wszystkich interesują moje problemy transportowe.

Teraz czekam na obiecany przez Grześka test z inną wkładką. Była już opisywna na tym forum , kiedy szukałem do niej igły. Obecnie w ramieniu jest zamontowana wkładka National Panasonic 205C-IIX. Prawdopodobnie też niezła. Na weekend Grzesiek obiecał (w miare wolnego czasu) wypróbowanie Pickeringa XVS4000. Obecnie już w pełni sprawnego i z nową igłą. To właśnie Grzesiek kiedyś zwrócił mi uwagę, że to dość egzotyczna i cenna wkładka. Na sąsiednim forum związanym z drapakami, padło nawet stwierdzenie admina, ze wybitna. A ja, jako ,,niedzielny,, użytkownik gramofonów, nawet nie wiedziałem, ze mam dość dobre wkładki. Zobaczymy jak wypadnie porównanie u Grześka. Tym bardziej, że kto jeśli nie On zrobi właściwa kalibrację. Dla mnie to na razie ,,chińszczyzna,,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą odpaliłem Thorensa z wspomnianą wkładką Pickeringa. Gra to bardzo, bardzo fajnie. Do National Panasonica nie ma co porównywać - średnica jest wyraźniejsza (nie za mgłą jak w NP), a góra jest wyeksponowana "tak w sam raz". Fajna przestrzeń, gra dosyć neutralnie i przy tym finezyjnie, z polotem. W każdym razie nie czuję jakiegoś mocnego dyskomfortu przesiadając się z  zmodyfikowanego Denona 103 na którym gram ostatnio :)

Co do odbioru gramofonu, to oczywiście my zawsze chętnie ugościmy forumowych Kolegów :) A jak się kiedyś skończy ten cholerny wirus, to może i w większym gronie uda się nam kiedyś spotkać... Są różne plany na to... no, ale zobaczymy jeszcze co nam czas przyniesie :)

IMG_20210129_184218.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, audiowit napisał:

Wydrenowalby mi kieszeń do dna

Mógłbyś zacząć od Yamahy Yp 701 , przypadkiem wiem kto ma na sprzedaż :)

@Audio Autonomy Grzesiek musiałeś !!! Dzięki uprzejmości kolegi Grzegorza miałem możliwość przetestowania pierwszej w swoim systemie wkładki MC / Hana EH/. Dotąd żyłem sobie w błogiej nieświadomości , że moje wkładki MM , są na jako takim poziomie i to mi wystarcza. Myliłem się , odbiór z MC to jednak trochę inny świat. Ciężko jest to opisać ,ale dźwięk jest po prostu wyraźniejszy w każdym aspekcie. Nie chodzi o szczegóły lub równowagę tonalną , bo MC sobie z tym też radzi, ale o przejrzystość dźwięku i jego klarowność. Zastanawiałem się nad zakupem w przyszłości Denona 103R , jednak patrzac na wymiary wkładek nie wiem czy jednak nie Hana. 15 mm. overhang jaki ma ramię JVC osiągnąłem na Hanie bez problemu na headshellu AT. Denon 103 R jest większą wkładką i mogą pojawić się problemy. Płynie do mnie co prawda oryginalny headshell do JVC i może tam by się udało zamontować , zobaczymy. Podsumowując , dzięki Grześkowi dowiedziałem się , że można lepiej. Dziękuję.

A , jeszcze jedno. Grzesiek ,nie chciałem rozpakowywać tej torebeczki ze śrubkami i wkrętakiem dołączonej do wkładki , i na czas testów przykleiłem wkładkę na Super Glue do headszella . Dobrze zrobiłem ?

Ot, taki żarcik :)

IMG_1966.JPG

IMG_1960.JPG

IMG_1961.JPG

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elektron6 piękny ten Marantz . Patrząc na takie dzieła sztuki za nic nie mogę zrozumieć, po co ludzie kupują współczesne deski ze sklepaną rurką.

A'propos kupowania , przeczytajcie opis :)

https://www.olx.pl/oferta/gramofon-yamaha-yp-211-CID99-IDIlaD5.html#9f3c851fe8

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...