Skocz do zawartości

Przyłącze domowe


Recommended Posts

Pewnie wielu z Was na ten widok wybuchnie śmiechem, ale niestety tak wygląda u mnie przyłącze energetyczne.

Na dodatek jestem na końcu transformatora i czasami w godzinach dużego poboru, napięcie spada do 218 V.

W rozdzielnicy bezpieczniki topikowe (korki), dalej przewody miedziane 1,5mm2.
Do tej pory nie było problemów z zasilaniem urządzeń typu lodówka, pralka (w kuchni i łazience dodatkowy przewód ochronny). Czasami "wywali" korki jak pracują równocześnie pralka, odkurzacz, czajnik elektryczny. Na wymianę rozdzielnicy się nie zanosi (przynajmniej na razie).

Mam zamiar wystosować pismo o zmianę przyłącza więc gdyby ktoś miał na tym polu doświadczenie (miał podobną sytuację) to prosiłbym o jakiegoś gotowca.

Energetyk z Taurona powiedział, że właśnie trzeba pisemko i umotywować (zasilanie drogiego sprzętu itp.) Wtedy wykonują na swój koszt.

Póki co sprzęt zasilam Furutech'iem 314ag, który wnosi poprawę do systemu więc jest nadzieja, że po zmianie przyłącza będzie jeszcze lepiej.

Przyłącze_02.jpg

Przyłącze_01.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...