Skocz do zawartości

Denon ARV-1312 i SYS-1312HT 5.1 ZESTAW


Mariusz Prengel

Recommended Posts

Hej wszystkim, mam od niedawna ten zestaw, sprzedawany był od 2011r. Wraz z glosnikami.

Szukam kogos kto ma dokladnie taki sam zestaw, chcialbym zapytac o ustawienia crossover, rozumiem ze kazdy moze sobie ustawic pod siebie jednak chcialbym miec jakis punkt zaczepienia.

Ustawione wszystkie kolumienki na small, crossover 110hz, subwoofer tez 110hz.

Na ten moment mysle ze to dla mnie odpowiednie ustawienie jednak jesli ktos sie tym zajmuje, ma dobry sluch moze by mi podpowiedzial jak to zrobic prawidlowo :) Dystanse i glosnosc skalibrowane, problem mam tylko z crossover... I ze strzelajacym lewym surround kanalem ale to inna sprawa ;) 

Prosze tylko osoby ktore maja dokladnie taki sam zestaw.

Pozdrawiam serdecznie !

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziekuje:) wiec korzystajac z waszej goscinnosci zapytam jeszcze o jedno...

Strzaly w lewym kanale surround,

Z moich obserwacji wynika ze ten dzwiek pojawia sie gdy ogladam cicho film i po jakims czasie wylacza sie subwoofer /stand by/ jednak w sytuacji gdy subwoofer sie budzi pojawia sie ten dzwiek. Mozna cos na to zaradzic ? 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma autokalibracji, kabel wymieniony na nowy prolink, na wczesniejszym tez byly strzaly :(

 

Sub wylacza sie przy cichym graniu, narazie zmniejszylem glosnosc na z tylu na 12:00 i dalem +3,5db na amplitunerze. Moze jak bedzie glosniej to nie bedzie sie wylaczal.. 

 

Edytowano przez Mariusz Prengel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Jak to nie? Ale bezsens. 

Ale co ma sub do trzasku w głośnikach ? Hmmm

Niestety , coś ma. U mnie również słychać ciche trzaski co jakiś czas. Prawdopodobnie jest to związane z włączaniem się urządzeń elektrycznych (lodówka). Przy odłączonym subie nie ma tego efektu.Trzaski są na tyle ciche, że już nie zwracam na to uwagi, lecz długi czas starałem się ustalić ich przyczynę. I prawdopodobnie właśnie winna jest lodówka (zła konstrukcja? niechlujność producenta? nie wiem). Żadne filtry nie pomagają, dodam tylko,  że na amlpli Pioneera trzaski te były znacznie głośniejsze.Teraz mam Yamahę. Może sub kolegi ma coś sknocone w konstrukcji/źle wykonane podczas procesu produkcji?

Lub źródło zakłóceń jest jednak inne, nie subwoofer.

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...