Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w budowie prostego/budżetowego zestawu Hi-Fi


Ati

Recommended Posts

Cześć wszystkim!

Co prawda sporo czytałem i starałem się znaleźć wszelkie informacje na własną rękę, ale jednak wciąż potrzebuję Waszej pomocy.

 

Obecnie posiadam:

Wzmacniacz Onkyo A-8230 z lat chyba 80'

Monitorki Tannoy Mercury M1 kupione pod koniec lat 90'

Gramofon Englebert SP-1  też chyba lata 80'

Pomieszczenie ca. 20m2, ale otwarte na resztę mieszkania, nie oddzielone drzwiami.

 

Opis warunków i obecnej sytuacji:

Muzyka/Filmy - podział 50/50

Filmy w 95% to netflix z telewizora i komputer podłączony przez HDMI do telewizora (a telewizor do wzmacniacza)

Muzyka: gramofon lub Spotify na komórce podłączone bezpośrednio do wzmacniacza lub youtube z telewizora (telewizor podłączony do wzmacniacza)

 

Budżet:

Wzmacniacz: ca. 1500 zł

Głośniki: maks. 1000 zł

 

Niestety wzmacniacz już nie daje rady i potrzebuje wymiany. Osobiście uważam, że kina domowego nie potrzebuję, ale jednocześnie nie mam bardzo dużych wymagań co do dźwięku (wydaje mi się, że łatwo mnie zadowolić), więc może gotowy zestaw byłby dobrym i najprostszym wyborem? Być może wówczas chętniej oglądałbym filmy? Gdybyśmy jednak mieli zostać przy Stereo mój wstępny wybór to Onkyo A-9050. Mam sentyment do tej firmy, a recenzje zdają się być zadawalające. Cena w okolicach 1700 zł również jest do przełknięcia. Z drugiej jednak strony obawiam się trochę braku nowoczesnych funkcjonalności jak HDMI, czy łączenie po bluetooth. Cieszy natomiast możliwość podłączenia zewnętrznego subwoofera, wejście gramofonowe i uziemienie. Pytanie dodatkowe to czy w zestawie stereo kiedykolwiek wykorzystam możliwość podłączenia 4 głośników?

 

No i zostaje kwestia głośników. O ile pochwalicie mój wybór wzmacniacza, tak kompletnie nie wiem jakie głośniki w cenie 1000 zł za parę mógłbym do tego dobrać. Może po prostu zostawić obecne Tannoye? Oddawałem je pół roku temu na konserwacje, obecnie wg. speca i jego testów grają prawidłowo na wszystkich częstotliwościach i nic im nie dolega. Wówczas mógłbym np. wykorzystać ten budżet na subwoofer.

 

Będę bardzo wdzięczny za Wasze sugestie. Jeśli chodzi o moje oczekiwania to najbardziej zależy mi na ładnym graniu muzyki. Przy filmach wystarczy porządne "uderzenie" i będę zadowolony :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Q21 napisał:

Witam,

Przy tej kwocie rzeczywiście Onkyo A-9050 wygląda ciekawie a jako alternatywę warto posłuchać Pioneer A-40AE. Z głośnikami bym poczekał, sprawdził stare bo w kwocie 1000 zł. szału nie będzie i jedynie co przychodzi mi na myśl to Pylon Audio Pearl 20.

Marcin

Dziękuję za odpowiedź.

Cały dzień czytam i tak jak nadal obstaję przy HiFi, a nie KD, tak zastanawiam się nad innym wzmacniaczem, a dokładniej amplitunerem. Mimo wszystko doszedłem do wniosku, że możliwość korzystania ze Spotify, radia internetowego czy bluetooth byłaby dla mnie bardzo wygodna.

Z ampli, które posiadają wejście pod gramofon na razie najbardziej podoba mi się Onkyo TX-8250. Zgrałby się z moimi Tannoyami, czy też masz może jakieś ciekawsze propozycje to 2000 zł? A jak Tannoye będą dawać radę, to po prostu za jakiś czas dokupię zewnętrzny subwoofer :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Hej,

Nowe czy używane?

Jeśli nowe to faktycznie Pioneer a40 + heco victa 702.

Jeśli używane to Denon 1500r + tannoy m4.

Zostaje kasa na jakieś źródło :)

Piotrek

Dzięki za podpowiedź, a gdybym jednak skłaniał się ku amplitunerowi również bardziej obstawiałbys Pioneera niż Onkyo?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam do Was pytanie podpinające się pod temat, bardzo o pomoc w wyborze pierwszego zestawu. Zestaw będzie stał w pokoju ok. 20m2. Rozstaw między kolumnami ok. 3 metry, odległość tyłu od ściany w graniach 30-50 cm. Słuchany głównie rock, jakieś cięższe brzmienia. Wstępnie planuję zakup Onkyo TX-8150 i Magnat Monitor 802 (lub Polk T50). Co myślicie o takim połączeniu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolumn Tannoy wybrałbym Onkyo TX-8250. To urządzenie, które idealnie sprawdzi się w Twoim systemie. Ewentualnie jako alternatywa zwróciłbym Twoją uwagę na dwa zestawy, obydwa zbudowane na bazie klasycznych wzmacniaczy brytyjskiej marki NAD. Spójrz na NAD C326 BEE w połączeniu z Yamaha WXAD-10 lub C338. Model C338 posiada wbudowany Google Chromecast, tak więc masz także bogatą funkcjonalność sieciową. W przypadku C326 BEE dołączamy zewnętrzny odtwarzacz WXAD-10 wyposażony w MusicCast.

Przemyśl temat, w przypadku pytań i wyceny jestem do dyspozycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, juras napisał:

Do 2500 zł. I wolałbym nowy sprzęt

Z nowych to tak :) :

https://allegro.pl/wzmacniacz-yamaha-ax-870-i7534778652.html#thumb/6    - w razie zmiany napędzi każde kolumny

https://allegro.pl/infinity-rs-4001-i7150117781.html#thumb/3

+ naprawdę z nowości ,wszystkie współczesne źródła sieciowe Raspberry Pi3 B+ z Volumio

i zamykasz się w zakładanym budżecie :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.09.2018 o 14:01, Q21 napisał:

Przy tej kwocie rzeczywiście Onkyo A-9050 wygląda ciekawie a jako alternatywę warto posłuchać Pioneer A-40AE. Z głośnikami bym poczekał, sprawdził stare bo w kwocie 1000 zł. szału nie będzie i jedynie co przychodzi mi na myśl to Pylon Audio Pearl 20.

Pioneer + Pylon Pearl raczej sobie odpuść, słuchałem Pearl z Pioneerem A-30 fatalne połączenie suche, chude bez charakteru. Tak naprawdę tanie Pioneery grają jasno, sucho, trudno dobrać do nich głośniki wiem bo przerabiałem temat i w końcu pozbyłem się wzmacniacza.

Jak masz mały budżet to szukaj dobrego używanego sprzętu i nie pakuj się w nowe wynalazki po tysiąc złoty za segment będziesz żałował i szukał innego sprzętu.

   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, S4Home napisał:

A30 tka jest fajna jak się dobierze do niej optymalne kolumny. Sucho to bym nie powiedział. Ok stoi po drugiej stronie szali względem denona 720 który jest mega za ciepły. Ale odpowiednio dobrany jest na prawdę warty swojej ceny.

Jak szukałem głośników do A-30 przesłuchałem ok 10 różnych monitorów do 4000zł i zawsze było ostro w górze, było słychać dominację wysokich tonów. Dopiero Emity 20 dawały jakość radę.

Oczywiście ma Pan rację że można dobrać odpowiednie kolumny tylko za jaką kwotę,  bo chyba niema sensu podłączać kolumny za 10000zł do wzmacniacza za 1300zł.

Jak ktoś słucha tylko Rock to może się sprawdzić, ja słucham bardzo różnej muzyki i niestety A-30 wysiadała szczególnie w muzyce klasycznej, nie jest to wzmacniacz uniwersalny tym bardziej neutralny.

Edytowano przez Bombalina
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...