Skocz do zawartości

Kino domowe 5.1 z ograniczeniami <3000 zł


mikimisz

Recommended Posts

Hej,

Zbieram się do kupienia kina domowego. Pomieszczenie 13,5m2, mniej więcej kwadratowe otwarte z lewej strony na kuchnie/korytarz.

Z obostrzeń jakie są - przednie kolumny będą stać na szafce rtv lub mogą wisieć na ścianie. natomiast tylne kolumny muszą stać na podłodze, stąd albo muszą być wysokie albo mieć podstawki.

Budżet do 2500/2800 zł, sprzęt musi być nowy, jako, że chcę to rozrzuć na 10 rat.

Myślałem o Yamaha RX V381 lub DENON X540BT do sterowania, nie bardzo znalazłem pasujące kolumny.

Jakieś sugestie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mikimisz napisał:

Jakieś sugestie?

2800 - 1400 amp.KD = 1400

1400 : 6 kolumny + sub = 233,33 szt.

Chcesz więc kupić kolumny , 2 x monitory + 2x podłogówki lub monitory na standach + centralny  i subwoofer  za 233 zł szt.

Polecam skorzystać z wyszukiwarki i przejrzeć ceny.

Powodzenia.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Witaj,

Jeśli set na monitorach to Yamaha 383 + magnat supreme 202/102

Jak nie muszą być monitory to ten sam amplituner + canton movie. 

Piotrek

Piotrek jesteś genialny , nie wiedziałem , że takie coś istnieje :) 

A z moich obliczeń wynika , że jak kolega skorzysta z opcji nr.1 to mu jeszcze całe 400 zł zostanie na suba :) 

Myliłem się , jednak można !!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, tomek4446 napisał:

Piotrek jesteś genialny , nie wiedziałem , że takie coś istnieje :) 

A z moich obliczeń wynika , że jak kolega skorzysta z opcji nr.1 to mu jeszcze całe 400 zł zostanie na suba :) 

Myliłem się , jednak można !!!

:)

12 godzin temu, mikimisz napisał:

Dzięki, Cantony bardzo fajne, ale jak na szybko patrzę to z 2 podstawkami same kolumny wyjdą w okolicy 2500.

Ale jakie podstawki ? One widzą albo stoją. Nie potrzebują podstawek.

http://pl.horn.eu/pl/PL/MARKI/CANTON/5_1_MOVIE/MOVIE_75?s1=1   katalogowo to 1800 zł.

12 godzin temu, mikimisz napisał:

Macie jakiś sklep godny polecenia? 

Tak. S4Home. Dobrze doradzają, robią dobre ceny i masz pełne wsparcie po sprzedażowe. Polecam chłopaków :)

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, S4Home napisał:

:)

Ale jakie podstawki ? One widzą albo stoją. Nie potrzebują podstawek.

http://pl.horn.eu/pl/PL/MARKI/CANTON/5_1_MOVIE/MOVIE_75?s1=1   katalogowo to 1800 zł.

Tak. S4Home. Dobrze doradzają, robią dobre ceny i masz pełne wsparcie po sprzedażowe. Polecam chłopaków :)

 

Piotrek

No właśnie, a ja potrzebuję żeby głośniki surround były albo podłogowe albo na podstawkach.

 

Możesz polecić jakiś zestaw od siebie w takim budżecie z założeniem, że ma być 5.1 + AMP i tylne spełniają powyższe wymagania?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możesz kolego wrzucić jakiś szkic pomieszczenia?

mając na uwadze Twój budżet, to tak upragnione przez Ciebie podstawki mogą zjeść znaczną jego część. Podłogówki też nie są do końca dobrym wyborem. Pamiętaj, że ustawienie 5.1 rządzi się pewnymi prawami rozstawienia kolumn, nie tylko w poziomie, ale i w pionie. Proponuje liznąć trochę tematu w internetach i zgłębić nieco wiedzę ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój wygląda tak:

rzut.png

 

Ogólnie kanapa i TV są bardziej w osi niż na szkicu.

Głośniki zaznaczyłem na czerwono, przednie i SW nie stanowią problemu, mogą stać na szafce RTV lub wisieć na ścianie, a SW stoi na podłodze.

Problem jest z tylnymi, nie ma ich jak powiesić na ścianie (prawy może jeszcze, ale lewy zupełnie bez szans), dlatego muszą być albo podłogowe albo na podstawkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okno jest wysokie, a nad nim i tak jest karnisz, który w pełni uniemożliwia zawieszenie tam głośników. 

Masz na myśli jakiś konkretny model? A jest szansa dostać sensowne kolumny podłogowe na tył? 

 

EDIT: Ewentualnie czy TAKIE podstawki są cokolwiek warte?

Edytowano przez mikimisz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie montuje się kolumn podłogowych na tył. Zapomnij o tym koniec. Nie dość że wygląda to idiotycznie to gra słabo.

 

Mówimy teraz o standach. http://pl.horn.eu/pl/PL/MARKI/CANTON/AKCESORIA/LS_90_2?s1=1

takie coś chodź wiem że da się dostać taniej. To jeśli nadal mówimy o Canton movie, Heco Ambient itp

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...