Skocz do zawartości

Zakup soundbaru


Sondaa

Recommended Posts

Cześć :)

Chcę kupić do salonu o powierzchni 25m2 soundbar i raczej tylko taki sprzęt wchodzi w grę, kwotę jaką mogę przeznaczyć to 4tys. zł

Od dwóch miesięcy czytam recenzje poszczególnych modeli, byłem też na odsłuchach i w gronie wszystkich modeli jakie odsłuchałem do nawet 6 tys. zł a były to np:

yamaha ysp-2700, JBL 3.1,  JBL 5.1 BOSE SOUNDBAR 700 który z subwooferem kosztuje prawie 7tys.   POLK AUDIO MAGNIFI MINI i wiele innych ale to własnie on 

czyli POLK AUDIO MAGNIFI MINI wypadł najlepiej, słuchałem na nim tylko muzyki - dla mnie rewelacja, słuchając przede wszystkich na wszystkich tych modelach utworu  

Rihanny - Love On The Brain  ten utwór brzmiał czysto, wyraziście, szkliście a nie jak by ktoś puszczał muzykę zza ściany tak jest w przypadku wszystkich pozostałych modeli nawet ku mojemu zdziwieniu BOSE charczał jak mu się głośność rozkręciło na 80% . Nigdy wcześniej nie słyszałem o marce POLK MAGNAFI i wertując oferty tego producenta trafiłem do sklepu który oferuje wszystkie modele saundbarów POLKa a tak że DIMENSION + SUB AIR FOCAL, rozmawiałem ze sprzedawca i powiedział mi że soundbar FOCALa przyćmi wszystko co do tej pory słyszałem i tu zaczyna się mój dylemat, bo czytając różne fora  mówi się ze dobry soundbar powinien mieć przynajmniej 9 głosików a DIMENSION ma tylko 5 + sub 

zastanawiam się jeszcze  nad SAMSUNGIEM  HW-K950.

Pytanie czy wymieniony sprzęt czyli: DIMENSION + SUB AIR FOCAL i SAMSUNGIEM  HW-K950 to dobry wybór a może coś innego Polecacie

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Przykro mi ale soundbary to jednak słabe sprzęty i nikt (chodź nie, będzie jeden użytkownik który Ci coś zaproponuję) nie będzie Ci tego polecał. Standardowy sprzęt audio gra dużo lepiej.

Jeśli masz miejsce na Focala Dimension który gra jednak z nich najlepiej, to znajdziesz miejsce na standardowy sprzet.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nie było, że tylko branża Cię "nakręca", ja również podpisuje się pod wszystkim, co powyżej zostało napisane. Soundbar, jako zastępstwo głośników TV - ok, jako namiastka kina (chociaż nawet w KD w tym budżecie pewnie można lepiej), też będzie nienajgorzej. Ale typowo do słuchania muzyki te urządzenia się nie nadają. W kwocie 4k można zmontować zestaw stereo, który wciągnie ten soundbar nosem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2018 o 08:05, S4Home napisał:

Cześć,

Przykro mi ale soundbary to jednak słabe sprzęty i nikt (chodź nie, będzie jeden użytkownik który Ci coś zaproponuję) nie będzie Ci tego polecał. Standardowy sprzęt audio gra dużo lepiej.

Jeśli masz miejsce na Focala Dimension który gra jednak z nich najlepiej, to znajdziesz miejsce na standardowy sprzet.

Piotrek

 

Jeżeli chodzi o sprzęt grający to jestem laikiem, wiec co Proponujesz lub Proponujecie do kwoty 4tys. zł,  może uda się Tobie lub Was mnie namówić na + 500zł ale to już max maxów 

najlepiej jedna lub dwie konkretne oferty + link do sprzętu który będzie w ofercie, no chyba że 4,5 tys. zł to mało to w tedy odpuszczam

nie mam możliwości poprowadzenia kabli na tył salonu ale mam możliwość podłączenia kolumn do prądu   jeżeli to w czymś pomoże 

z góry dzięki za pomoc :)

Edytowano przez Sondaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sondaa jaki metraż do nagłośnienia? 

Jaki stosunek filmy/ muzyka? Za te pieniądze złożysz lepszy system stereo.

Przy KD, można zastosować tyły bezprzewodowe Musiccast 20, ale w twoim przypadku zżera to prawie połowę budżetu, a potrzebujemy jeszcze amplitunera, centralnego i frontów (o subie nie wspominając). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Sondaa napisał:

Salon ma 25m2 ale jest połączony z aneksem kuchennym 

Chłopie, masz idealne warunki do stereo i nie kupuj żadnego soundbaru. Tak jak pisze Piotrek , stawiasz dwie kolumny podłogowe , wzmacniacz i uzyskujesz normalny dźwięk tak w czasie oglądania filmów jak i muzyki. A jak byś się uparł na KD. to 5.1 też się zmieści ,tylko kolumny efektowe musiałbyś postawić na standach za kanapą, co trochę przeszkadzało by w komunikacji.

Jak pomyślę , że można wydać na soundbar 4k. to aż mnie serce boli :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróciłbym uwagę na 2 zestawy oparte o wzmacniacz NAD C338 (który będzie lepszym rozwiązaniem niż amplitunery stereo), a zapewni podobną funkcjonalność

NAD C338 + PSB X1T

NAD C338 + ELAC Debut F5

Masz możliwość podjechać do jednego z naszych salonów, celem odsłuchania w/w propozycji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sondaa napisał:

Chciałbym móc odsłuchać oferowanego przez Was sprzętu

Propozycje nowego dostaniesz od Panów z " branży" , jak byś się zdecydował na wyższe modele używanego, ale mającego parę latek to polecam komis w Łodzi " HI - FI Market".

Można zadzwonić i umówić się na odsłuch. Zawsze pewniej i taniej niż z Allegro.

Fajnie , że zrezygnowałeś z tego czegoś, co się montuje pod TV. :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.09.2018 o 11:54, Top Hi-Fi Poznań napisał:

Zwróciłbym uwagę na 2 zestawy oparte o wzmacniacz NAD C338 (który będzie lepszym rozwiązaniem niż amplitunery stereo), a zapewni podobną funkcjonalność

NAD C338 + PSB X1T

NAD C338 + ELAC Debut F5

Masz możliwość podjechać do jednego z naszych salonów, celem odsłuchania w/w propozycji?

Hej :) Jestem z Konina i najbardziej po drodze jest mi do Was, mam pytanie odnośnie wzmacniacza NAD C388 czytałem na tym forum że jest problem łączności  z internetem i że nie jest to odosobniony przepadek, proszę o info 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

Czytałem o tym tutaj, na forum. Nasz egzemplarz "salonowy", chodzi bez żadnych zwieszek, troche tego sprzedaliśmy i żaden z klientów nie dzwonił z pretensjami.

@Sondaa, zadzwoń, napisz przed przyjazdem, żeby przygotować salę odsłuchową. I zarezerwuj sobie 2h :) 

Hej?

Na 90% piątek godz. 11 - 12 Poznań 

Potwierdzę na 100% w środę 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...